Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego do 2500zl


Crimson

Recommended Posts

Witam wszystkich

Bardzo proszę o pomoc w zakupie pierwszego zestawu muzycznego.

Jestem młodym melomanem niemającym jednak większego pojęcia o sprzęcie muzycznym. Na zakup chcę przeznaczyć ok. 2000-2500 zł.
Gatunki muzyczne, których najczęściej słucham to progresywny-rock, jazz/blues-rock oraz klasyka.
Sprzęt będzie stać w pomieszczeniu o powierzchni 18m^2.

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady dot. marek produkujących sprzęt w moim pułapie cenowym, parametrów które powinienem brać pod uwagę przy zakupie, przykładowe oferty sprzętu (np. allegro), itd. Rozważam zakup sprzętu używanego, więc chciałbym się również dowiedzieć na co zwracać uwagę przy rozmowie ze sprzedawcą. Czy zakup zestawu przez internet wchodzi w ogóle w grę (bez możliwości odsłuchu)? Mieszkam w Warszawie - gdzie powinienem zajrzeć przed dokonaniem zakupu?
Do amplitunera będę często podłączać również komputer, dlatego proszę również o pomoc przy wyborze odpowiedniej karty muzycznej.


Pozdrawiam
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, czy kolumny mogą być podstawkowe, czy muszą być podłogowe. Młodzi ludzie często chcą tylko kolumny podłogowe i to najlepiej duże. A to nie zawsze daje dobrej jakości brzmienie. Druga sprawa, to czemu amplituner? Chodzi Ci o amplituner do kina domowego, czy amplituner stereo. Jeśli ma to być tylko do słuchania muzyki, lepszą jakość dźwięku da amplituner stereo a jeszcze lepszą wzmacniacz stereo (na ogół).
A kupowany sprzęt najlepiej posłuchać, to jasne. Możesz wybierać oferty sprzedających z Warszawy i okolic, by móc pojechać na odsłuch, albo jeszcze lepiej pożyczyć sprzęt i posłuchać w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

założyłem podobny watek wcześniej. Również chce złożyć mój pierwszy zestaw. Mogłem przeznaczyć nawet więcej $ i pierwotnie planowałem kupić nowe klocki yamahy. Po zastanowieniu się stwierdziłem, że to się nie opłaca i kupiłem używki: Cmabridge A5 i Cambridge Azur 540C. doszedłem do wniosku z czasem klocki i tak będe zmianiał na lepsze w zależności od potrzeb. Głośników jeszcze nie mam (poza starociami od mojej wiezy midi) poluje... na B&W, Paradigmy, Kefy.

Zestaw bez głośników kosztował mnie nie całe 1000 zł. Musze jeszcze zakupić sensowane kable.
W związku z powyższym korzystając z okazji chciałem w tym wątku "zestaw do 2500" zapytać jakie głośniki polecacie do tych cambridgów (mogą być ewentualnie nowe) i kable głośnikowe no i te do podłączenia wzmaka z cd (jak one się profesonalnie nazywają ? ).

Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio_Newby - B&W, Paradigmy, Kefy, to kolumny o dość zróżnicowanym charakterze brzmienia. Jak masz już elektronikę, to jedź ze sprzętem na odsłuch do jakiegoś salonu/salonów audio i przekonaj się które kolumny będą Ci najbardziej odpowiadały, jeśli jakieś będą za drogie możesz spróbować kupić używane.
A tak, to mam wrażenie, że strzelasz w ciemno. Chyba, że słuchałeś tych wszystkich marek. Kable kupisz na końcu, bo to ostatni szlif. Może czegoś będzie ciut za dużo albo za mało w brzmieniu, to dopieścisz kablami. Takie kable między CD a wzmacniaczem to interkonekty. Nie mniej ważne są kable głośnikowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda troche strzelam w ciemno. Niestety nie mam czasu jeździć ze sprzętem i testować (choć wiem że to ważne i chciałbym). Prowadzę dość intensywny tryb życia - praca, potem w domu też praca (PRZY MUZYCE !!) no i kolejne studia. Dlatego liczyłem, że ktoś będzie się orientował mniej więcej jak gra ten mój sprzęt i jakie głośniki były by do niego najlepsze. Planuje z czasem i doświadczeniem dopieścić sprzęt - napewno to jest zestaw startowy.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Crimson kwota która dysponujesz nie jest niestety kwotą dużą ale jakoś damy radę icon_smile.gif
jak na Twój pierwszy system stereo moje propozycje powinny być ok:

wzmacniacz:
http://allegro.pl/wzmacniacz-onkyo-a-9155-...1308903352.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-marant...1316941993.html

odtwarzacz cd:
http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-onkyo-dx-7...1308903351.html
http://allegro.pl/denon-dcd-510-od-reki-sa...1302890552.html

kolumny głośnikowe:
http://allegro.pl/koda-av-702f-v2-av702-av...1305869964.html
http://allegro.pl/tonsil-fenix-ii-front-3-...1310286660.html

jak miałbym wybrać dla siebie wśród podanych propozycji brałbym pod uwagę sprzęt firmy Onkyo wraz z głośnikami Kody. Pamiętaj najważniejszy jest odsłuch u Ciebie w domu. To że sprzęt zagra super w sklepie nie jest powiedziane że tak samo zagra u Ciebie w domu. Przeważnie jest zupełnie inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi.
Odpowiadając na jedno z pytań - myślę, że z powodu dopasowania do mebli w moim pokoju zdecydowałbym się na kolumny podstawkowe. Nie zależy mi na ich wielkości. Co do amplitunera - czasami słucham radia, jednak sprzęt będzie służyć w 95% do grania muzyki z CD, dlatego też raczej nie myślę o kinie domowym (choć rozważałem tę opcję).

Odwiedziłem dziś kilka sklepów ze sprzętem audio i przede wszystkim byłem rozczarowany ... swoim słuchem. Niestety nie wziąłem ze sobą jakiejś swojej dobrze znanej płyty (nie pomyślałem o tym) i odsłuch przypadkowych utworów z kilku różnych sprzętów różnej klasy nie dawał dobrego punktu odniesienia, ale jedno mogłem stwierdzić - mianowicie, że różnice dźwięku były dla mnie minimalnie. Jedno co mogłem zdecydowanie ocenić to to, że istniała duża różnica między tamtym sprzętem a moją mini-wieżą, ale to nie było zaskoczeniem. Spodziewałem się większych "wrażeń" z odsłuchów na sprzęcie wyższej klasy (za 10 tys. zł) w porównaniu z tym za np. 2 tys. zł.

W związku z tym naszły mnie pewne wątpliwości - czy jeśli mam aż taki słaby słuch (choć uwielbiam słuchać muzyki), to czy powinienem wydawać na sprzęt np. 3 tys. zamiast 2 tys.? Czy to może była kwestia tego , że warunki do odsłuchu w sklepie są jednak słabe - hałas, rozmowy, przechodzący ludzie?
Bardzo proszę o porady w tym temacie.
Gdy w tych sklepach (np. Saturn, Media Markt,, itd.) szybko zorientowałem się, że na dobry sprzęt powinienem wydać ok. 4 tys. to niemal już pogodziłem się z myślą, że tyle właśnie będę musiał próbować zebrać, ale gdy zacząłem porównywać dźwięki, to zacząłem skłaniać się ku najtańszym opcjom - na zasadzie: skoro nie słyszę różnicy, to po co płacić więcej?
I tak np. w Saturnie był zestaw za 2 tys. zł : odtwarzacz dvd + wzmacniacz Denon , oraz kolumny firmy Dali. Sprzedawca porównał jakość tego zestawu do sprzętu za 4 tys. zł. Niestety nazwy/parametrów wzmacniacza nie pamiętam, ale kolumny były te: http://allegro.pl/dali-concept-1-glosniki-...1303179903.html Czy mogę prosić o jakieś opinie o nich i ogólnie o tym kierunku myślenia?

Pozdrawiam
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego co chodzi o Twoje próby odsłuchów w takich sklepach jak Saturn czy Media Markt to one wogóle nie maja najmniejszego sensu. przy tak dużej powierzchni jakie obejmuje dany sklep, chodzących dookoła ludzi i gadających nad głową nie usłyszysz żadnej różnicy między sprzętem który kosztować będzie 100tys a tym który kosztować będzie 100zł. wszystko zmieni się i na pewno usłyszysz różnicę ja ten sam sprzęt postawisz u siebie w domu. wszystko diametralnie się zmieni. usłyszysz tyle nowych dźwięków o który nie miałeś pojęcia podczas odsłuchów w sklepie. z tego co się orientuje w Saturnie czy w Media Markcie nie będziesz mógł wypożyczyć sprzętu do domu wiec poszukaj bardziej specjalistycznego sklepu w Twoim mieście i weź dany sprzęt który Ci się spodoba i zrób odsłuchy w domu. i podejrzewam że w tym przypadku nie ma nic wspólnego Twój słaby słuch bo wydaje mi się że nie jest wcale taki słaby tylko nie było dobrych warunków odsłuchowych... masz racje weź do sklepu swoje ulubione płyty z taką muzyką która najczęściej słuchasz. będziesz miał wtedy najlepsze porównanie i wtedy wstępnie postanowisz co weźmiesz do domu!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze zakup używanych. Ja właśnie ewoluowałem od zamiaru kupna nowego dobrego sprzętu do zakupu dobrego używanego. Uznałem, że na początek jest to lepsze rozwiązanie. Np. ostatnio na allegro widziałem wzmak i cdplayer firmy Roksan ! Normalnie w sklepie jeden taki kloc kosztuje 6000 a tutaj myśle że dojdzie do 3000. Gdyby mi nie było szkoda kasy sam bym taki sprzęciol licytował. Ale tak jak pisałem wcześniej na razie złożyłem całkiem znośny zestaw z używków za małe pieniądze i np. mogę zaszaleć z głośnikami a za jakiś czas zmienie reszte wedle upodobań.
Kupisz nowego wzmaka (budżetowego) za 1200 a za pół roku sprzedasz go za 600.... (bo postanowisz kupić lepszy) to się nie opłaca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie


Po długich i uciążliwych poszukiwaniach zawęziłem wybór do 3 zestawów wzmacniacz+odtwarzacz:

- Wzmacniacz Marantz PM5003 + Odtwarzacz CD Marantz CD5003

- Yamaha AX497 + Yamaha CDX497

- [polecany przez kolegę artiego] Onkyo A 9155 + Onkyo DX-7355



Który zestaw wg Was najlepiej spełni wymagania początkującego słuchacza?

Jakie dobrać głośniki do odpowiednich zestawów? (Tak jak wcześniej pisałem, faworyzuję raczej podstawkowe, ale nie upieram się przy nich).


Będę wdzięczny za pomoc w ostatecznym domknięciu tematu!


Pozdrawiam
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdecydowanie z tej konfiguracji polecam Marantza. To bardzo kulturalny i uniwersalny dźwięk. Co do kolumn to zobacz Koda albo Jamo. A jeżeli masz trochę więcej pieniedzy to polecam Acoustic Energy Neo3 lub Dali Ikon6, nawet możesz poszukać jakiś używanych na allegro.



Ja też skorzystam ponownie z tego watku. Jestem prawie pewien, że chce kupić głośniki firmy Mission. Mam wzmak Cambridge A5 v 2 , Cd Azur 540 C.
Pokój około 15m2. Co lepiej kupić Mi 32 (podstawkowe) czy też podłogowe Mi 34 ? Zastanawiam się zwyczajnie czy Mi 34 nie będą za mocne do takiego pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...