Skocz do zawartości

jaki amplituner


rafal2611

Recommended Posts

witam,
jestem posiadaczem takiego zestawu głośników:
kolumny podłogowe Yamaha NS-50
Głośnik centralny, 2 głośniki surround Yamaha NS-P60
Subwoofer Yamaha SW030

ze względu na ograniczone możliwości finansowe na amplituner mogę przeznaczyć do 700 zł. Jako że do ekspertów w tym temacie nie należę zwracam się z prośbą do użytkowników forum o doradzenie jakiegoś fajnego sprzętu.
z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro są całe hałdy amplitunerów, ale co tu dużo mówić większość to najtańsze modele z często zawyżonymi cenami, zdarzają się także wraki. Jeśli chcesz używkę to proponuję znaleźć coś w okolicy i odebrać to osobiście.
Z ciekawych sprzętów dostępnych obecnie (szczególnie ten NAD wygląda kusząco, cena jest bardzo atrakcyjna, jeśli tylko brak pilota jest ubytkiem to myślę, że warto):
H/K AVR235
Denon AVR-1804
NAD T742

Apropo twojego źródła, jaką masz kartę dźwiękową w kompie??? Czy przewidziałeś jakąś oddzielną sumę na okablowanie zestawu???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to na markę/model, stan i wyposażenie (co wiąże się z modelem). Ciężko jakąś krótką radę przekazać na jaki amplituner zwracać uwagę. Marek jest dużo, a modeli bezlik, jeśli to ci pomoże to z liczących się: Denon, Yamaha, Pioneer, Onkyo, Marantz, Sony, Harman/Kardon, a także NAD, Arcam, Cambridge Audio (tylko, że to europejskie firmy i w tym budżecie bardzo rzadko coś trafisz).
Co do wyposażenia dekodery Dolby Digital, DTS (to podstawa), do kompa przydadzą się wejścia analogowe 5.1, nowsze modele mają systemy autokalibracji, warto zwrócić uwagę na zasilacz, w kinie pobór mocy 300W to w sumie minimum (są też ampy z niższym, ale to na ogół najtańsze modele).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...