Skocz do zawartości

poszukiwany zestaw za okolo 15 tys zl


amator_lux

Recommended Posts

Witam wszystkich,

z gory przepraszam za moje amatorstwo, ale w koncu nadszedl moment na skompletowanie zestawu to kina domowego.

Przelecialem forum i znalazlem wiele ciekawego materialu do rozwazenia ale poniewaz jednak trudno to wszystko momentami calosciowo objac chcialbym poprosic o pomoc specjalistow.

Sprzet ma byc nowy i stac w pokoju wielkosci 36m2. Glownie bedzie sluzyl do ogladania filmow, aczkolwiek o ile to mozliwe bardzo chcialbym aby mozna bylo takze posluchac naturalnego stereo. Dlatego nie wykluczam dokupienie cd oraz zwiekszenia budzetu jesli to konieczne.

Zasadniczo zamierzam wkrotce poogladac troche sprzetu, ale niestety czas i rodzina skuteczenie mi to ogranicza, wiec prosze o wyrozumialosc. Dlatego, pomyslalem, ze zanim zaczne warto byloby sie zorientowac na co mnie stac i na co warto zwrocic uwage.

No i moze ktos tez moze cos polecic w okolicach Trojmiasta?

Dzieki z gory za wszelkie porady.

Amator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet spory, więc i możliwości sporo. Możesz kupić ampli za ok. 6000zł + odtwarzacz za 4000zł i kolumny 5.0 za resztę. Możesz też kasę z ampli rozdzielić na tańszy amp z wyjściem PRE-OUT i dokupić do tego końcówkę mocy/wzmacniacz z wejściem na końcówkę, takie rozwiązanie powinno skutkować znaczną poprawą jakości kanałów przednich (czyli odsłuchu muzyki).
Przyjmując na razie prostszą w konfiguracji opcję:
Pioneer SC-LX82 + BDP-LX71
ONKYO TX-NR1008 + DV-BD807
Yamaha RX-V3900 + BD-S2900
Cambridge Audio 650R + 650BD
kolumny:
tutaj można trochę się pobawić np. kupić fronty i center wyższej serii, a surroundy niższej, żeby trochę zaoszczędzić; nie podam ci konkretnych zestawów tylko firmy
-Monitor Audio
-Dali
-JAMO
-KEF
-Focal Jm.Lab
Pozostaje jeszcze kwestia subwoofer'a przy powyższych założeniach nie zostaje na niego nic, ale często kupuje się najpierw samo 5.0, a później dokupuje suba, kiedy bas w kinie po pierwszym wrażeniu zacznie wydawać się zbyt słaby icon_wink.gif
Kłopot jeszcze w tym, że do takiego pomieszczenia to trzeba najmarniej 12'' głośnik, a nie przeszkadzałaby 15ka, a to kosztuje... kolejne 5000zł za Velodyne CHT15Q.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki pacio94!
Swietne te zestawy. Mysle ze raczej opcja nr jeden wchodzi w gre.

Domyslam sie, ze pewnie wszystkie te zestawy bardzo sa zblizone w jakosci. Ale np. Pioneer doskonale by sie komponowal z moja plazma z tej samej firmy icon_smile.gif
Postaram sie sprobowac cos z tego posluchac, choc obawiam sie, ze tutaj i tak raczej kwestia jest doboru glosnikow.

W takim razie moze byc cos zasugerowal czym sie kierowac przy wyborze receivera i blue ray (oprocz ceny...)?

Co do glosnikow to przynajmniej na poczatku moglbym wykorzystac prostego heco ktory akurat mam w domu.

Zauwazylem ze sam korzystasz z denona. A moze cos z tej firmy, skoro sam majster z niego korzysta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze elektroniki trzeba kierować się słuchem icon_wink.gif pewnie nie takiej odpowiedzi oczekiwałeś, ale tak naprawdę ciężko napisać coś konkretnego w tym temacie. To już taki poziom cenowy, że występują zauważalne różnice brzmieniowe, ale i tak o brzmieniu decydują głównie kolumny.

Co do Denona to oczywiście też można
AVR4310 + DVD-3800BD
w zasadzie to całkiem niezła oferta jest, ten amp wyjściowo jest znacznie droższy, a BR mimo, że już nie produkowany to miał świetne recenzje w prasie fachowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z takim budżetem można się już naprawdę zaopatrzyć w dobry system kina domowego! Dla mnie osobiście w kinie domowym liczą się takie firmy jak: Onkyo, Denon i Yamaha (ale zaznaczam że jest to tylko moje zdanie) icon_smile.gif Swego czasu dużo uwagi poświęcałem kinu domowemu i proponuje coś takiego:

http://allegro.pl/onkyo-tx-nr3007-bd-sp807...1305223909.html
http://allegro.pl/onkyo-tx-nr5007-tx-nr-50...1318235982.html

to jest bardzo dobry zestaw (osobiście widziałem prezentację i byłem pod wrażeniem)
http://allegro.pl/denon-s-5bd-amplituner-z...1322289580.html

a z zestawu kolumn do kina i nie tylko coś takiego:

http://allegro.pl/dali-lektor-6-power-5-1-...1308074583.html
http://allegro.pl/jbl-es90-es25c-es10-es15...1311589501.html

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie. Nic tylko musze wybrac sie do kilu miejsc i posluchac i poogladac.
Naprawde bardzo dziekuje za typy.
Jak na razie to jesli chodzi o ampli i dvd to w gre wchodzi: pioneer, yamaha, denon i onkyo.

Co do kolumn to myslicie ze lepiej poczekac az bede mial sprzet i wtedy ewentualnie odsluchiwac w domu, czy lepiej jednak kupic calosc (tyle, ze pewnie wtedy odsluch w sklepie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amator_lux - co do amplitunerow to niepotrzebnie skresliles Cambridge Audio 650R. Moim zdaniem to wlasnie ta firma ma najlepszy amplituner w swojej klasie. Cenie rowniez firme HK ktore potrafi zrobic dobry i mocny produkt. Na Twoim metrazu musisz miec cos na prawde wydajnego pradowo . Amplituner CA 650R ma 1400W poboru pradu (max) co jednoznacznie wyjasnia jaki to jest mocny amplituner. Taki np MArantz SR7005 ma 700W a to juz nie jest slabeusz icon_smile.gif

Do tego CA potrafi bardzo ladnie i spojnie przedstawic cala scena muzyczna w 5.1 no i jako jeden z niewieli amplitunerow gra na wysokim poziomie w stereo.

W tym wszystkim jeszcze nalezy dodac ze blue ray z zestawu czyli 650BD to tez swietny sprzet w swojej klasie. Zbudowany bardzo podobnie do OPPO ktory jest jednym z najlepszych BD na rynku. Swietny obraz i w sumie jeszcze lepszy dzwiek. Razem z 650R to taki przedsmak zestawu CD + wzmacniacz icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wyszedł od kolumn i opcji nr 2 , czyli ze wzmacniaczem stereo na front :

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/skl...00%20V%20(Moka)

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/skl...horus%20826%20V

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/skl...ml?title=Chorus 806 V

wychodzi 10 737 bez suba na początek .

do tego :

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/skl....html?title=AVR 255&ref=23

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/skl...0.html?title=HK 980&ref=34

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/skl....html?title=BDP 10&ref=9



albo od razu :

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/skl...ml?title=Zestaw 5.1 Chorus 800: 836 V, SR 800 V, CC 800 V, SW 800 V

z tym że w tym wypadku trochę mało na elektronikę do tego wychodzi, ale masz baaaardzo konkretne fronty i suba.
M

PS Z tym że ja lubię granie Focala icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie proponuję nikomu sprzętu HK do kina domowego. Nie mówię że nie są naszpikowane najnowszymi trendami, ale przeważnie coś jest z nimi nie tak. Za te same pieniądze możemy mieć równie jak nie lepszy sprzęt firm konkurencyjnych np: Onkyo, Denona lub Yamahy. Znam bardzo wielu ludzi którzy oparli swoje kino na tych właśnie markach i nie słyszałem złych opinii na ich temat...

Zestaw Fokala proponowany przez kolegę wyżej jak najbardziej by się nadał do pokoju o takiej powierzchni ale niestety zostanie mało funduszy na elektronikę aby to wszystko dobrze ze sobą współpracowało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,
niestety nie udalo mi sie niczego posluchac w ten weekend (u nas w niedziele wszystko pozamykane...).

W kazdym razie moglem tylko rzucic okiem na ampli pioneera i onkyo i na glosniki B&W, Focala i Audio Physic.

Jutro mam nadzieje zobaczyc cos wiecej.

Pierwsze wrazenie jest takie ze chyba bez zwiekszenia budzetu sie nie obedzie... icon_smile.gif))

Przyznam ze bardzo ladnie wyglada ampli pioneera. Mysle ze kwestia jest miedzy tym a denonem.
Generalnie tak jak wczesniej wspomniane SC-LX 82 i Denon AVR 4310.

Jesli chodzi o pioneera to czy tak naprawde jest jakas znaczaca roznica miedzy 82-ka i nowa 83-ka? Roznica w cenie to ponad 600 Euro jak nie wiecej.

Co do glosnikow, cos mi mowi ze B&W, piekne proste, bez bajerow jak w Focalu. No ale to tylko kwestia wzrokowa...
No i tutaj zaczyna sie kwestia ile moge wydac. W B&W w gre wchodzi seria 600 (683, 685, 61 i ASW 610) - wychodzi 3000 euro.
No ale przyznam ze tak naprawde to pieknie wygladaja CM. Wiem ze tutaj cena to prawie dwa razy tyle, ale moze skoro raz sie szaleje to moze bym dal rady icon_smile.gif))
Tylko czy jest sens wydac 2x tyle na (CM9, 5 lub 1, Centre 2, i ASW 10CM - lub po prostu jakis rozsadny sub velodyne...)

Co o tym sadzicie, czy ktos sluchal juz tych kolumn w takich zestawach? Czy to ma rece i nogi wogole?

Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli główne przeznaczenie to kino domowe to można nieco zaoszczędzić, im droższe fronty tym strasznie duża różnica wychodzi np na centralnym i małych tyłach (aż taki interes to już nie jest)
w 15 tys. powinieneś się zmieścić z zestawem Klipscha RF82 5.1 i do tego może być ten amplituner Onkyo 5007 albo tańszy amp + wzmacniacz np Yaqin 10L
w kinie nie zagra gorzej ani od B&W ani od Focali, jeśli jednak spory udział muzyki to najlepiej jakbyś przesłuchał jeszcze parę zestawów oprócz tych modeli wyżej np Monitor Audio RX8, Paradigm Studio 60v5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega Don ma w 100% rację . Ja nie posłuchałem kolegów m.in Pacio , Kaczor .Kupiłem KD i sam teraz rozglądam się za Yaqin-em ML-10.
Stereo to stero , żadne kino nie da tego brzmienia , ciepła i dobrego dzwięku.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
wiec dzis posluchalem sobie B&W w zestawie CM8 (calkiem nowy model), CM centre, CM1 i sub Velodyne 1000U; ampli Pioneer SC-LX 83 i BD Onkyo (akurat nie bylo LX53 od pioneera na stanie). Gralo to naprawde pieknie, zarowno w kinie jak i stereo. CM8 robie wspaniale wraznie na takim laiku jak ja i w zasadzie mnie przekonalo. Jedynie center zostanie zamieniony na CM C2 no i BPD od pioneera. No i wlasnie zauwazylem za w grudniu pojawi sie nastepca BDP 53 czyli 54 (ktory obsuguje 3D), pewnie jak to bywa drozszy...

Do tego jeszcze kable. Zaproponowano mi QED. Przyznam ze tu jestem zielony i chetnie wyslucham porad.

Co o tym sadzicie? Ma to sens?

Aha, i prosze nie wspominajcie mi o tym budzecie ktory poczatkowo zakladalem... icon_smile.gif)))

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... i BPD od pioneera. No i wlasnie zauwazylem za w grudniu pojawi sie nastepca BDP 53 czyli 54 (ktory obsuguje 3D), pewnie jak to bywa drozszy...

Zapytaj w serwisie Pioneera, czy będzie możliwość uaktualnienia softu w odtwarzaczu BDP-53. Być może wystarczy to do odtwarzania 3D... niektóre firmy już zapowiedziały, że wystarczy takie uaktualnienie zamiast zakupu nowego odtwarzacza.

Avatar
Zdaje się, że zestaw jeszcze nie jest kupiony - więc pytanie o cenę skierowane do amatora_lux jest trochę za wczesne. Zresztą nie tylko z tego powodu icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wtrącę "jednym zdaniem"
Nie wiem na ile 3D już (a może w ogóle) ma sens.
Nie wiadomo jak długo będzie 3D wdrażane i na jakim etapie zostanie przyjęte..
Dla mnie dobrym rozwiązaniem jest - odczekać min rok - zobaczyć co przyniesie rynek, jak będzie przedstawiało się w kosztach kupowanie filmów w 3D itp itd.
Na chwilę obecną 3D jest bardziej wymogiem rynkowym (czyli wymysł firmy która nie ma siły i zarabiać musi).
Po za tym - obraz w 3D ogląda Wam się jakoś komfortowo ? normalnie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na 2 lub 3 tygodnie przed AudioShow była w Warszawie elektroniki uzytkowej - "Pierwsze Targi Elektroniki Uzytkowej i Video On/Off", na której był pokaz projektora LG z technologią 3D.
No i podobno to było naprawdę niezłe!!!
Nie byłem - ale chyba nasza niezrównana Ola miała tam zajrzeć. Więc może coś podpowie na ten temat icon_wink.gif

Poza tym - w tej chwili np. Panasonic wypuścił odtwarzacz BR z 3D model 300 o rozsądnej cenie (a do tego 2 złącza HDMI - to drugie z myślą specjalnie o audio...). Cena niewiele wyższa od modelu standardowego, a lepsza jakość (ogólnie wyższy model) .

Pamiętam parę lat temu (w tym samym centrum Expo) był pokaz telewizora (chyba Philips lub JVC) 3D, który nie wymagał dodatkowych okularów. Jakość obrazu była taka sobie (podobnie jak kąty oglądania), ale pomysł był ciekawy. Nie wiem, czy jest to kontynuwane, ale...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...