Skocz do zawartości

jak to wszystko razem podłaczyc?


sesek

Recommended Posts

witam mam taki problem. Wczoraj zostalem posiadaczem kina domowego Yamaha Orion 160 DVD-S663, RX-V365, Prism Audio Odyssey X100B, posiadam także telewizor LCD Funai LH7-M32BB oraz dekoder do telewizji UPC Mediabox. I tu moja prosba: mogłby mi ktos wytlumaczyc jak to wszystko razem podlaczyc? dodam ze niestety jestem laikiem w tych sprawach dlatego prosze o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może jakie masz wyjścia w dekoderze, amplitunerze i TV. Pewnie masz SCART i ... no właśnie, nie wiem czy Twój dekoder ma HDMI.

Najlepiej byłoby, żeby HDMI podłączyć pod amplituner, do którego podłączasz jeszcze DVD takim samym łączem. I najprościej byłoby wyjściem HDMI z amplitunera wyjść na TV.

SCART-em z dekodera najlepiej wyjść bezpośrednio na TV, żeby oglądać TV bez potrzeby włączania całego sprzętu (bo z tego co wiem to UPC-owskie dekodery mają tylko jedno wyjść HDMI), chyba, że jeszcze dokupisz replikator portów HDMI ale to zakup co najmniej 500 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy twój amplituner daje możliwość przypisania danego wejścia cyfrowego do trybu wejścia tzn. czy COAXIAL IN działa tylko pod trybem DVD czy dałoby się go podciągnąć pod DTV/CBL. Nawet jeśli nie to niewielka strata, tylko nazwy będą odwrotnie.
Proponuję podłączyć to następująco. DVD z amplitunerem HDMI, dekoder z amplitunerem COAXIAL, amplituner z TV HDMI i dekoder z TV HDMI. Dzięki temu będziesz mógł oglądać telewizję z dekodera bez użycia kina, a w razie potrzeby włączysz je i zagra, a DVD będzie działało tylko z uaktywnionym kinem. Rozwiązanie wygodne, jakbyś czasem chciał obejrzeć telewizję nie przeszkadzając nikomu.
Co do kolumn to oczywiście potrzebujesz kabli głośnikowych, myślę, że do tego zestawu spokojnie wystarczą 2x1,5mm np. ALPHARD DaVinci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCART bezpośrednio do TV
DVD poprzez HDMI do AV
AV poprzez HDMI do TV
Audio z dekodera do AV poprzez na dekoderze oznaczone jako "Cyfrowe gniazdo wyjściowe audio" do odpowiedniego portu i właściwym kablem na AV

Wtedy obraz na telewizor będzie szedł poprzez zwykły SCART a dźwięk puścisz cyfrowym wyjściem na AV. Niestety będziesz musiał przy tym rozwiązaniu wyłączać dźwięk w telewizorze. Jeśli program nie będzie wymagał włączania całego sprzetu, wystarczy, że pogłośnisz TV. Innego póki co rozwiązania nie widzę chyba, że AV ma wejście SCART.

Inne rozwiązanie - zamówienie nowego dekodera cyfrowego HD (najepiej z nagrywarką). Jakość kanałów w HD jest znacząca, poza tym często nadają je w trybie Dolby Digital co stanowczo polepsza odbiór icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki:) naprawde Wasza pomoc okazala sie bardzo przydatna:) a jak podlacze tv z ampli przez hdmi i dvd z ampli tez przez hdmi to jak wlacze film na dvd to obraz bedzie w tv a dzwiek przez ampli??


"Audio z dekodera do AV poprzez na dekoderze oznaczone jako "Cyfrowe gniazdo wyjściowe audio" do odpowiedniego portu i właściwym kablem na A" - a jaki to ma byc kabel i gdzie go podlaczyc w ampli?? wybaczcie ale naprawde jestem dopiero poczatkujacym uzytkownikiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz musze podlaczyc to tak:
dvd do ampli przez HDMI
ampli do tv przez HDMI
i dekoder do ampli przez HDMI?
wtedy bedzie hulac jak nalezy??


ps: czemu jak podlacze ampli do tv przez HDMI a dvd do ampli przez video to nie ma obrazu na tv gdy odtwarzam film? lub tez gdy dvd do ampli przez hdmi a ampli do tv przez video tez nie ma obrazu gdy odtwarzam film z dvd?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tak szybko ... wszystkie dekodery HD w UPC mają jedno wyjście HDMI więc nie będzie tak dobrze. Osobiście przejściowo rozwiązałem to tak, że HDMI idzie z dekodera do ampli a SCART idzie bezpośrednio z dekodera do TV.

Czyli w dekoderze masz 2 wyjścia video: SCART i HDMI oraz do tego dwa wyjścia audio COAXIAL i optyczne.

Szukam w miarę przyzwoitego replikatora portów HDMI (1 wejście 2 wyjścia).

Tak więc podsumowując:

1. UPC - TV poprzez SCART
2. DVD - AV poprzez HDMI
3. UPC - AV poprzez HDMI
4. AV - TV poprzez HDMI

tym sposobem nie będziesz musiał mieć włączonego bez przerwy AV, żeby oglądać TV ale za to będziesz musiał zmieniać wejścia chyba, że masz automatyczne. Poza tym polecam od razu w funkcjach AV wyłączyć wyjście dźwięku przez HDMI. W przeciwnym razie będziesz musiał wyłączać dźwięk w TV gdy będziesz oglądać telewizje przez ampli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wtedy bedzie hulac jak nalezy??


ps: czemu jak podlacze ampli do tv przez HDMI a dvd do ampli przez video to nie ma obrazu na tv gdy odtwarzam film? lub tez gdy dvd do ampli przez hdmi a ampli do tv przez video tez nie ma obrazu gdy odtwarzam film z dvd?



Tak, wtedy powinno hulać icon_smile.gif .

Jeżeli chodzi o drugie pytanie to ten model amplitunera CHYBA nie skaluje ("nie przerabia", to tak żebyś zrozumiałicon_smile.gif analogowego do HD, przez co nie ma sygnału w wyjściu HDMI i odwrotnie. Jeśli coś pokręciłem to mnie poprawcie icon_wink.gif

Cytat

Niestety nie tak szybko ... wszystkie dekodery HD w UPC mają jedno wyjście HDMI więc nie będzie tak dobrze.


A czy ktoś tu napisał że mają >1 wyjść HDMI??? icon_smile.gif
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić lub poprawić swoją wypowiedź zamiast dodawać kolejny post po swoim poprzednim!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej więc, by teraz autor wątku starannie przeczytał wypowiedzi Kolegów z Forum i zastosował się do nich icon_razz.gif

A skoro wszystko już zostało napiasane - to proponuję, by na razie się wstrzymać z kolejnymi podpowiedziami icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
PS. Nie wspominam już o tym, że temat podłączania różnych urządzeń do telewizora i amplitunera (kablami standardu HDMI oraz innymi...) był już sporo razy "wałkowany"na Forum i warto przejrzeć wcześniejsze wątki na ten temat!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem. Wczoraj zostalem posiadaczem kina domowego Yamaha Orion 160 DVD-S663, RX-V365, Prism Audio Odyssey X100B, posiadam także telewizor LCD Funai LH7-M32BB oraz dekoder do telewizji UPC I tu moja prosba: mogłby mi ktos wytlumaczyc jak to wszystko razem podlaczyc? dodam ze niestety jestem laikiem w tych sprawach dlatego prosze o pomoc. Ponizej dodaje zdjecia ampli, tv i dekodera, niestety nie mam zdjecia dvd;/
moze mi ktos wytlumaczyc jak to wszystko polaczyc w najlepszy sposob? jakie kupic kable do podlaczen tych urzadzen i jakie kable do glosnikow? nie znam sie w ogole na tych sprawach wiec dlatego sie radze Was drodzy forumowicze. Najlepiej tak najprosciej jaki kabel i do ktorego wejscia podlaczyc.

ampli: http://img831.imageshack.us/img831/6515/ampli.jpg

tv: http://img72.imageshack.us/img72/6568/22720950.jpg

dekdoder: http://img842.imageshack.us/img842/5040/dekoder.jpg Edytowano przez RoRo
Przeniosłem tu wpis użytkownika z innego wątku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable głośnikowe, możesz zakupić np Yamo 2 x 2,5 mm2 dość tanie i w miarę dobre. Możesz kupić do wszystkich głośników taki sam kabel. Do Subwoofera zakupisz gotowy kabel o długości takiej, jaką potrzebujesz. Kable SCART i HDMI także kupisz gotowe. Jak podłączyć cały zestaw masz podane powyżej.

Gdzie konkretnie podłączyć głośniki:

Front right, left - to kolumny frontowe kolejno prawa i lewa
Surround right, left- jak wyżej tyle, że są to tylne kolumny
Center - głośnik centralny i najlepiej umieścić go pod TV
Subwoofer - głośnik niskotonowy.

Frontowe najlepiej podłącz pod wejście FRONT A i możesz wtedy zrobić to np kablem 2 x 4 mm2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
witam
poczytalem troche tu i tam gdyz chce podlaczyc (podobnie jak w temacie):

- dekoder upc - bez hdmi, digital audio(rca spdif?)
- "kino" - hdmi, scart, optical in
- tv - hdmi, optical out, scart
i mam swoj "plan" ale nie wiem czy to zadziala wiec pytam ekspertow

dekoder -> tv - scart
dekoder -> "kino" - kabel rca spdif ->konwerter optyczny coaxial=>optical (http://www.kabelek.pl/p,pl,390,konwerter+optyczny+przejscie+coaxial+%3E+optical.html) -> kabel optical
"kino" -> tv - hdmi

ma to sens? zadziala?



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...