Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zet

amplituner+glosniki

Recommended Posts

Witam posiadam amplituner denonAVR4308CI potrzebuje do tego glosniki co myslicie o JBL northridgecine pack 5.1. Zestaw ma sluzyc przede wszystkim do filmow i xboxa 360 icon_lol.gif czasem muza
czekam na propozycje pozdro

Amplituner to sprzęt naprawdę wysokiej klasy, powinien mieć kolumny, które wykorzystają jego potencjał. Napisz jakiej wielkości masz pomieszczenie i ile chcesz przeznaczyć na kolumn??? Ważna sprawa (jeśli koszty grają rolę) czy akceptujesz używane kolumny, czy raczej nie???

Pomyślałem o kolumnach JAMO serii C80x, DALI Ikon i Monitor Audio RS/RX. Jednak zestaw wychodzą w granicach 5000zł, a nie 4000zł. Moim zdaniem będą bardziej trafione poziomem do twojego amplitunera.
Jeśli nie jesteś w stanie tyle wydać to radzę rozejrzeć się jednak za używkami. W tej chwili nie znalazłem nic ciekawego, ale można spróbować złożyć coś od kilku sprzedających. Tutaj masz aukcję z MA jeszcze na gwarancji link, normalnie 2000zł kosztuje jedna sztuka, więc nawet za 2800zł warto je wziąć.

No niestety zestaw 5.0 (bo o subie w tej cenie to już nawet nie wspominam) oparty o serię 8xx Jamo (2x podłogówki, 2x podstawkówki, centralny) to koszt minimum 6 tysięcy i pokój około 16m^2 może być za mały na takie kolummy.
To już prędzej trochę tańsze C607 (fronty) lub C605, a na tyły C603.

Lub po prostu pójście w 4 podstawkowe (wtedy można już kombinować z modelem C803 i cetralnym, ocierając się o 5 tysięcy...) icon_razz.gif
Szczególnie, że możesz pierw kupić 2 kolumny i później rozbudowywać zestaw o kolejne kolumny i ewentualnie o subwoofer. No i do podstawkowych kolumn trzeba będzie jeszcze dokupić podstawki.

Obawiam się, że zestaw oparty na MA RX6 i podstawki z tyłu też wyjdzie powyżej zakładanej kwoty - i też na Twojej powierzchni może być za dużo basu.

Pozdrawiam

Dla sprostowania
Nie myślałem o zestawie JAMO C80x, który proponuje dystrybutor. Wyszło mi ok. 5000zł z setu: C805, C80 Center i surroundów C601, albo nawet C401.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować