Skocz do zawartości

Tanie kino domowe


Shepard

Recommended Posts

Witam,
zastanawiam się nad kupnem zestawu kina domowego. Jako, że mam dosyć mały pokój (4 na 6 metrów) i niezbyt wrażliwy słuch, szukam jakiegoś tańszego zestawu. Tym bardziej, że to byłby mój pierwszy zestaw kina domowego.

Zastanawiam się nad:

amplituner: YAMAHA RX-V367
+
głośniki: LG HT-554TH

Ewentualnie może amplituner Sony STR-DH500 a głośniki Panasonic SC-PT175EP.

Co sądzicie o tym sprzęcie? A może polecacie inny?

Maksymalna cena jaką sobie ustaliłem to około 1500 zł.

Zestaw planuje podłączyć za pomocą kabli optycznych do: nBox Recorder, Playstation 3 i XboX 360.

Przy okazji też zapytam: czy takie głośniki jak te wyżej podane będą generowały lepszy dźwięk niż głośniki komputerowe 5.1 (zwykłe, za około 300 zł, np. creativa czy logitecha)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem, te twoje linki to nie są kolumny tylko całe zestawy kina domowego. Poza tym nie warto wydawać kasy na te "plastiki", bo to zwyczajnie nie gra tak jak należy. Za 1500zł to coś takiego:
amp:
ONKYO TX-SR308
Yamaha RX-V367
kolumny:
KODA AV-860
JAMO S426 HCS3
Z tego wybrałbym zestaw ONKYO + KODA z dwóch względów. Amplituner, bo ma mocniejszy zasilacz, a wyposażenie w sumie identyczne. Kolumny, gdyż fronty są większe, a twoje pomieszczenie wcale nie jest takie małe. Myślę, że przydałby się jeszcze subwoofer, ale budżet na to nie pozwala zbytnio. To by musiało być coś tego pokroju: TAGA TAV-506 + TS-150 tylko przy takim zestawie odsłuch stereo bez suba raczej odpada, bo te 13cm basowce raczej nie dadzą zbyt potężnej podstawy basowej na 24m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę nie rozumiem, te twoje linki to nie są kolumny tylko całe zestawy kina domowego.



Niestety nie znalazłem w żadnym sklepie samych głośników z tego zestawu. Więc po ewentualnym zakupie pewnie musiałbym sprzedać odtwarzacz dvd, bo już mam jeden...

Cytat

Poza tym nie warto wydawać kasy na te "plastiki", bo to zwyczajnie nie gra tak jak należy. Za 1500zł to coś takiego:
amp:
ONKYO TX-SR308
Yamaha RX-V367
kolumny:
KODA AV-860
JAMO S426 HCS3



Czyli z tą Yamahą dobrze trafiłem, mimo, że jestem kompletnym laikiem w tych sprawach icon_wink.gif Biorąc pod uwagę specyfikacje, oba przedstawione przez Ciebie amplitunery wydają się bardzo podobne (jeśli chodzi o cyfrowe wejścia, których będę potrzebował co najmniej trzy, to Onkyo ma jedno wejście koaksjalne a Yamaha dwa)

Cytat

Z tego wybrałbym zestaw ONKYO + KODA z dwóch względów. Amplituner, bo ma mocniejszy zasilacz, a wyposażenie w sumie identyczne. Kolumny, gdyż fronty są większe, a twoje pomieszczenie wcale nie jest takie małe. Myślę, że przydałby się jeszcze subwoofer, ale budżet na to nie pozwala zbytnio. To by musiało być coś tego pokroju: TAGA TAV-506 + TS-150 tylko przy takim zestawie odsłuch stereo bez suba raczej odpada, bo te 13cm basowce raczej nie dadzą zbyt potężnej podstawy basowej na 24m2.



Pokój jest być może trochę mniejszy. Nie znam jego dokładnych wymiarów i mogłem się pomylić oceniając na oko o jakiś metr.
Czyli generalnie nie ma co stawiać na plastikowe głośniki. Jak już kupować to wydać te parę stów więcej i zainwestować w prawdziwe kolumny.
A co sądzisz / sądzicie o tych kolumnach: Quadral Quintas 5000 ? Tutaj w całym zestawie: http://www.ceneo.pl/7804931 (swoją drogą ciekawy przedział cenowy: od 1899,00 zł do... 9999,00 zł o.O)
Dodam jeszcze, że mieszkam w bloku i jako miły lokator nie chce doprowadzić do nerwicy swoich sąsiadów (z góry i z dołu, bo po bokach na szczęście nie mam sąsiadów) icon_wink.gif

A i jeszcze apropos tego subwoofera. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby podłączenie do zestawu subwoofera od głośników komputerowych?

Edit: Sprawdziłem ile mój pokój dokładnie ma metrów - 11m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Trochę nie rozumiem, te twoje linki to nie są kolumny tylko całe zestawy kina domowego.



Niestety nie znalazłem w żadnym sklepie samych głośników z tego zestawu. Więc po ewentualnym zakupie pewnie musiałbym sprzedać odtwarzacz dvd, bo już mam jeden...


To nie tak. To nie są odtwarzacze DVD lecz zintegrowane zestawy KD (DVD+amplituner w jednej obudowie). Do amplitunera, który zamierzasz kupić, należy dokupić pełnowymiarowe kolumny a nie te zabaweczki z tych zestawów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...