Skocz do zawartości

Zestaw VK za 500 zł


wacek84

Recommended Posts

Dobry wieczór

Mam pytanie trochę tendencyjne aczkolwiek muszę zapytać bo spać nie mogę od kilku nocy icon_biggrin.gif

Czy ten zestaw który przedstawiam poniżej rzeczywiście jest beeee, zły, niedobry i w ogóle straszy?

VK - dixon

Znalazłem kilka opinii na temat kolumn VK-986B pozytywnych.
Czy prawdą jest to że jakość dźwięku z takiego zestawu jest podobna do głośników komputerowych.
Ogólnie przymierzam się do zestawu stereo i pierwsze rozeznanie robię.
Oczywiście nie jest to kwota w której muszę się zamknąć, ale zastanawiam się czy taki zestaw nie byłby dla mnie wystarczający.
Dodam jeszcze, że nie zamierzam śpiewać bo nie potrafię icon_biggrin.gif tylko słuchać icon_biggrin.gif:D:D

Z góry dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi.
Pozdrawiam wacek84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, to może zacznę o co chodzi w moim mniemaniu czego potrzebuję icon_biggrin.gif

Mianowicie potrzebuje zestawu stereo dla laika, nie bardzo widzi mi się sprzęt używany gdyż sam nie będę w stanie go naprawić (dwie lewe ręce icon_biggrin.gif) gdyby coś się stało.
Najczęściej słucham muzyki Reggae z wyjątkami, więc interesują mnie kolumny podłogowe mające również przyzwoity bass.
Nie słucham muzyki bardzo głośno więc też nie potrzebuję sprzętu który grając u mnie zrobi również imprezę w bloku obok.
Kilku znajomych skompletowało sobie fajne sprzęty używane w przyzwoitych cenach do 1500-2000 używanych i gra super, ale znając moje szczęście to kupie używkę i padnie na drugi dzień icon_sad.gif

Więc pytanie moje brzmi czy istnieje taki zestaw stereo który będzie brzmiał lepiej niż wieża stereo???
Amplituner nie musi być wystarczy wzmacniacz.

Poproszę o nazwy producentów co bym mógł sobie pogrzebać w internecie i stracić na to całą noc icon_biggrin.gif

Czy taki amplituner jest wystarczający i dobrze sprawujący się jako pierwszy???
yamaha rx...

dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki amplituner może być o ile zależy Ci na radiu. A jeśli, nie lepszy będzie wzmacniacz stereo. Piszesz tak jakby amplituner był zazwyczaj lepszy
od wzmacniacza a jest przeważnie odwrotnie.
Co do używanych i nowych, to nowe niczego Ci nie gwarantuje. Po roku, dwóch gdy się skończy gwarancja tak samo masz kłopot.
Z tym, ze kupując za niewielką cenę używany, markowy sprzęt, pewnie będzie on działał jeszcze wiele lat a nawet jak się popsuje,
jest szansa go naprawić. A tani sprzęt, szczególnie niemarkowy, gdy się zepsuje po okresie gwarancyjnym (a pewnie szybko padnie, bo to taniocha
tak robiona, by nie działała zbyt długo), to amen. Trzeba wyrzucić. I sam też nie naprawisz. Tak więc Twoja logika tu słabo działa. Ja mam 15-18 letnie sprzęciki i gra wszystko aż miło i pewnie będzie grało jeszcze długo po tym gdy tanie sprzęty dziś kupione wylądują w śmietniku.
Ale do rzeczy. Nawet jeśli kupisz ten amplituner, to ile Ci zostanie na kolumny. tak w miarę dobrze grające głośniki, to 300-500 zł minimum i to podstawkowe,
noo, rzadko podłogówki. Ale używane. Bo tych nowych w tej cenie, to nawet w garażu bym nie postawił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację, poczytałem sobie wiele tematów na tym forum przez pół nocy, najgorsze jest to im więcej czytam tym mniej wiem icon_biggrin.gif
Ale wracając do tematu, mniej więcej już wiem co by mnie interesowało, masz racje wzmacniacz na początek będzie lepszym rozwiązaniem od amplitunera a na głośniki też mam zamiar wydać w okolicach 500-600 zł tak żeby zamknąć się w zestawie 1000-1200zł

Pisałem o nowych amplitunerach i wzmacniaczach gdyż są na rynku oferty Voice Krafta, Dixona czy McVoice wraz z kolumnami podłogowymi w takiej cenie.
Aczkolwiek czytając i bawiąc się z wujkiem google już wiem że nawet tak mała kwota jest to wyrzucenie pieniędzy icon_biggrin.gif

Wracając dalej do tematu czy moglibyście mi podesłać jakieś linki wzmacniaczy i kolumn podłogowych (używanych oczywiście)
Śledząc allegro jest wiele wzmacniaczy w podobnej cenie Sony, Technicsa, Onkyo, Pioneer, Yamaha czy nawet Denon. Chociaż wpadły mi w oko również dwa fajne Rotele. Moje pytanie brzmi czy to wszystko jest sprzęt podobnej klasy i kierować się tylko gustami wizualnymi w tej kategorii sprzętu czy nie.
Pisze o kwocie w granicach 500zł.

A jeśli rzecz ma się kolumn to już kaplica nic nie wiem. Każdy chwali Tosnsile i STX (mówię o tym przedziale cenowym)
Więc jeśli byłby ktoś tak miły i jakieś linki albo chociaż modele napisali to wiedziałbym czego konkretniej szukać, bo tak to mam pełen wybór na aukcjach a wiedzy za dużej nie mam (wszystkie sprzęty są zachwalane:D)

A i jeśli sprzęt byłby droższy np. do 1500zł to może uda się coś wyskrobać icon_biggrin.gif

dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jeśli rzecz ma się kolumn to już kaplica nic nie wiem. Każdy chwali Tosnsile i STX (mówię o tym przedziale cenowym)


Akurat STXa to chyba mało kto chwali icon_lol.gif
Może jakiś nieźle grający model STXa się znajdzie, ale w jego cenie można już znaleźć lepsze, firmowe kolumny ... O ile koło 500zł za używane podłogówki to ma sens, to na nowe Tonsilu tysiąc będzie mało...

Z Tonsilowskich kolumn warto wspomnieć o modelach serii Maestro (ten model jest w sprzedaży jako nowy, ale pojawia się czasami jako używany).

Poza tym - na jakiej powierzchni ma to grać? Napisałeś, że szukasz kolumn podłogowych, ale na mniejszych powierzchniach lepszym rozwiązaniem mogą być kolumny podstawkowe (co prawda bas raczej nie będzie schodził tak nisko jak w porównywalnych podłogówkach, ale może być szybszy i naturalniejszy...).
Czy muzyka to tylko reggae?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój za duży nie jest trochę ponad 30m2, muzyka Reggae przeważa, aczkolwiek słucham zdecydowanie wszystkiego, no może poza ciężkim Metalem.

Myślałem o kolumnach podłogowych a nie podstawkowych ze względu na dzieciaka, jak kolumna stoi to może nie ruszy a jak na podstawkach to chyba łatwiej przewrócić. Ale mimo wszystko jestem otwarty na propozycje. Interesuje mnie tylko zestaw stereo, jakoś 5.1 i inne zestawy do mnie nie przemawiają icon_biggrin.gif
Może jestem troszkę staroświecki icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na 30metrach faktycznie kolumny podłogowe, bo metraż jest trochę za duży jak na podstawki...

Co do amplitunera stereo - to proponowałbym coś ze starszych (lata 90te i początek tego wieku), wyższych modeli SONY. Mają już zdalne sterowanie, a są jeszcze porządnie wykonane i nieźle grają. Poniżej masz górny model amplitunera model GX79ES
http://allegro.pl/sony-str-gx79es-i1320628889.html
W cenie do 500zł spokojnie trafisz na zadbany model.

Warto poszukać czegoś w Twoich okolicach, by odebrać osobiście i posłuchać oraz sprawdzić sprzęt (czasami fotografie nie oddają rzeczywistego stanu sprzętu,a handlarze umiejętnie ukrywaja jego wady pisząc "stan sprzętu jak na fotografiach...." i "zapominają" napisać, co jest w komplecie ze sprzedawanym sprzętem icon_eek.gif )
Poza tym porzadny, firmowy i zadbany sprzęt zazwyczaj pochodzi bez problemów przez następne kilka-kilkanaście lat, no i daje się naprawiać za rozsądne pieniądze jeżeli już zajdzie taka potrzeba icon_wink.gif

Natomiast do tego modelu można zaproponować coś ze średnich modeli Jamo (chodzi o uniwersalność tych kolumn).

Pozdrawiam
PS. Nie jesteś staroświecki - w tej cenie samej cenie sprzęt stereo zagra duuużo lepiej niż zestaw kina domowego.
No i warto jeszcze poczytać FAQ na Forum
http://audio.com.pl/faq/stereo-wzmacniacze
oraz tematy w dziale STERO traktujące o kupnie amplitunera/wzmacniacza w cenie kilkuset złotych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat ze względu na kolejne pytanie.

Szukam kolumn podłogowych w granicach 1000zł plus używany wzmacniacz ok 500zł = +-1500zł

A wypatrzyłem takie zestawy na allegro np.
PIONEER
albo
DENON

co prawda 5.1 mi nie odpowiada i pewnie podłączyłbym tylko w stereo.

Ale pytanie moje brzmi czy taki zestaw nie zagra lepiej niż (to co sobie wymyśliłem) icon_biggrin.gif
Rotel + JAMO S606

Proszę o poradę, gdyż jeśli nowsze zestawy zagrają lepiej to chyba warto te kilka stówek dołożyć icon_biggrin.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...