Skocz do zawartości

Sluchawki komputerowe dla wymagajacych.


lodung

Recommended Posts

Witam. Spedzilem juz wiele czasu na poszukiwaniu dobrych sluchawek do komputera, ale nie natrafilem sie na zadna ciekawa propozycje. Znalazlem posta na tym forum, w ktorym ktos zglosil sie z podobnym problemem. Ja jednak szukam sluchawek dla gracza - i to takiego prawdziwego milosnika gier ( szczegolnie multiplayer dlatego przedstawie dosc wysokie kryteria ). Szukalem wsrod sluchawek znanych firm i nie znalazlem zadnej ciekawej propozycji.

Sluchawki:

- przede wszystkim maja byc to sluchawki nauszne/zamkniete. Lubie sluchawki masywne, nie mam przekonania do lekkich sluchawek bo odnosze wrazenie, ze po pierwszym kontakcie z podloga ulegna zniszczeniu. Mam taka mala fobie icon_smile.gif ,
- koniecznie bezprzewodowe z dedykowanym kablem zasilajacym ( wyglada to tak, ze gdy sluchawki padna podpinam je do bazy, zeby sie naladowaly),
- musza posiadac wbudowany mikrofon (mikrofon przy sluchawkach, a nie na palagu, mile widziany odczepiany),
- dobre pasmo przenoszenia (chyba tak to sie fachowo nazywa). Chce aby dzwiek sluchawek byl dobrej jakosci,
- musza byc wygodne ( zakrywac cale malzowiny uszne, aby dluzsze korzystanie z nich nie sprawialo mi bolu),
- funkcjonalne przyciski na sluchawkach ( typu wyciszanie mikrofonu/sluchawek czy odbieranie rozmow),
- przyzwoity desing rowniez by nie zaszkodzil chociaz nie odgrywa on wielkiej roli.

Ostatnie dwa kryteria moga byc pominiete. Przede wszystkim sluchawki musza byc funkcjonalne. Milo byloby gdyby sluchawki posiadaly tez dobra opinie ich posiadaczy. Cena do 500 zl. Jezeli znajdziecie odrobine drozsze (+100 zl) chetnie je obejrze. Czekam na propozycje od fachowcow : )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś graczem, to wydaje mi się, że najważniejszą sprawą jest to, żeby słuchawki dobrze oddawały umiejscowienie źródeł pozornych w przestrzeni. Obawiam się, że nie ma na świecie takich słuchawek, które spełniłyby twoje wymagania, dlatego polecę coś co przede wszystkim ma dobrą jakość dźwięku w materiale wielokanałowym i świetnie lokalizuje źródła dźwięków, a mianowicie: TEAC PowerMax HP-11 - słuchawki 5.1. Jeśli podepniesz je do dobrej karty dźwiękowej to naprawdę potrafią zadziwić przy graniu w jakiegoś FPSa. Używam modelu HP-10, więc wiem co mówię icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze wylapales o co mi chodzi icon_smile.gif Moglem zaznaczyc, ze grywam wylacznie w FPSy to przyblizylbym troche tez czego oczekuje.

Poczytalem troche o nich i musze stwierdzic, ze z opisow sklepowych jak i producenta sa nawet niezle. Opisy posiadaczy jednak mowia, ze sluchawki latwo sie niszcza i sa bardzo niewygodne. Nie znalazlem jeszcze jak sa te sluchawki zasilane, jezeli sa w ogole bezprzewodowe, a na czym bardzo mi zalezy.

Obecnie posiadam Creative Fatality Gaming HS 1000. Do gier sa nawet niezle jak na cene, za ktora je kupilem. Kosztowaly wtedy okolo 150 zl, a bylo to rok temu. Teraz szukam nowych bo te ulegly zepsuciu w tajemniczy sposob. Zdjalem je z glowy i z niczego odpadla mi sluchawka. Gdy wkladam ja na miejsce to trzyma sie jak zawsze, ale gdy zdejme je z glowy zawsze sie odczepia, a od tego juz niedaleko, zeby urwal sie kabel. Biore rowniez pod uwage Creative HS-1200, ktore polecil mi moj znajomy. Sa bardzo ciekawe jednak tez wyczytalem, ze sa bardzo niewygodne i latwo sie psuja. A nie chce wymieniac sluchawek srednio co rok.

Poczekam jeszcze, a moze ktos poda inna propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łatwości niszczenia to nie zgodzę się moje mają pewnie z siedem lati nie widać na nich w sumie śladów użytkowania (naprawdę nie przesadzam). Może nie eksploatuję ich zbyt intensywnie, ale to na pewno nie jest coś co rozleci się po pół roku - są solidne.

Co do wygody. Bezprzewodowe nie są, mówiłem, że one powinny spełnić twoje wymagania odnośnie lokalizacji źródeł, co do reszty to w sumie nic się nie zgadza icon_wink.gif Jeśli chodzi o samą wygodę noszenia to rzeczywiście daleko im do ideału, uciskają głowę silnie, tak naprawdę im się ma mniejszą tym lepiej w tym przypadku. Pytanie jak długo masz zamiar bez przerwy mieć je na głowie, do jakiejś 1,5h jest znośnie potem warto zrobić sobie przerwę...
Trzeba jednak zaznaczyć, że ja mam HP-10, a w HP-11 same nauszniki są zmienione, na obrazku wyglądają na poprawione względem ergonomii i wygody.

Nie mam nic innego do zaproponowania ci...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...