Skocz do zawartości

Adam GS 424 problem!!!


Recommended Posts

No to zaczynamy listę potencjalnych przyczyn (wątpię że to mogą być wszystkie):
- nie naoliwione łożyska, silnik. Trzeba kupić oliwę (ale taka specjalną, olej silnikowy jest za gęsty icon_wink.gif ) - koszt kilka/kilkanaście zł
- ślizgający się pasek - wyczyścić szmatką nawilżoną lekko alkoholem, no chyba że się rozciągnął, porwał to wymienić - też kilka/kilkanaście zł
- wytarte łożyska, panewki (lub coś podobnego) w silniku lub pod talerzem (czy talerz bez założonego paska stawia opór czy kręci się ładnie i wesoło) - koszt naprawy około 50zł ? może mniej?
- inne problemy silnika związane z wiekiem (nic nie jest wieczne) - wymiana/naprawa silnika - nie wiem jakie koszta
- problemy ze stabilizatorem obrotów (nie znam się na budowie Adama więc nie chcę tu palnąć jakieś głupoty a propos budowy tego gramofonu) - nie znam kosztów

Poszukaj instrukcji obsługi (w necie powinieneś znaleźć jeśli nie masz).
Ja niestety ostatnio też mam małe problemy ze swoim gramofonem. I niestety czeka mnie kolejna wizyta u elektronika icon_neutral.gif . A tobie radzę co najwyżej próbować wyczyścić pasek, naoliwić silnik. Jak to nie pomoże to jednak chyba elektronik (chyba że sam się podejmiesz napraw).

Gdzieś jeszcze w necie czytałem że komuś wysechł kondensator przy stabilizatorze obrotów i ten zaczynał wariować powodując zwalnianie i przyspieszanie obrotów. Ale to już chyba zależy od gramofonu itp...

Pozdrawiam!
Snajk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...