Skocz do zawartości

zestaw stereo za 2 tys


Szafran

Recommended Posts

Witam, wiem ze pytan tego typu jest niesamowicie duzo a wybór konkretnego sprzętu zalezny jest w dużej mierze od tego jak gra a nie od producenta. jednak mam pytanie odnosnie zestawu, czy jest on dobrany wlasciwie czy warto cos zmienic w tym granicach cenowych.

Kolumny Tannoy Mercury M3
wzmacniacz Rotel Ra 01
oraz odtwarzacza Cambridge Audio D500 SE.

czy moze bardziej oplaca sie kupic odtwarzacz nowy, bo jak sie domyslam one najszybciej traca zywotność ze wzgledu na laser.

metraż mojego pokoju to ok 20m2. muzyka jakiej slucham jest dosc zróżnicowana, napewno rock, trip hop, funk, house oraz inne. pieniadze jakie moge maksymalnie przeznaczyc na sprzet to 2- 2,5 tys
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że fajny zestaw wybrałeś. Choć co do odtwarzacza, ja chyba kupiłbym jakiś używany ale inny. Może też coś z oferty Rotela albo Marantza. Jeśli za niewielką kasę, można zaryzykować i kupić używany. Jeśli lubisz nieco chłodniejsze, jaśniejsze i bardziej przejrzyste brzmienie, możesz zwrócić uwagą na kolumny AE http://allegro.pl/acoustic-energy-aegis-tw...1315186281.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwu, czy trzy drożne, to nie przesądza o jakości brzmienia. Jest to bardziej przypisane do konstrukcji kolumn, do tego jak są duże, ile mają głośników, bo często ilość głośników determinuje dwu czy trójdrożność. Oczywiście bardzo to wszystko uprościłem i zaraz mogą spaść na mnie gromy z jasnego, audiofilskiego nieba icon_wink.gif Ważna jest jakość kolumn, użyte przetworniki (głośniki), ich aplikacja.
A poza tym wszystkim 3-drożne kolumny w tej cenie, to może być przerost formy nad treścią. Ja mam kolumny dwudrożne, które kosztowały (nowe - w zależności od kursu walut) od 12 do 15 tys.zł. I nie zamieniłbym ich na inne w podobnej cenie, niech by były nawet czterodrożne icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za wyjaśnienie tego. a jeszcze jedno pytanie z mojej strony, ile trzeba wydac kasy aby powiedzmy kupic nowy zestaw stereo tego typu, ew z jakich powinien sie skladac klocków.

np cos takiego http://allegro.pl/harman-kardon-hk980-hd98...1336191713.html
czy to wogole wybór bez sensu? producent winduje tylko cene swoja marka czy jest to cos warte?

lepiej odlożyc i kupic nowe czy kupic używki za 2,5 tys? czy zeby kupic jakis nowy, sensowny sprzet musialbym wydac 10 tys?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...