Skocz do zawartości

Jak rozpoznać wejście audio


evrybobry

Recommended Posts

Witam, mam taki problem i mam nadzieję że ktoś może mi pomóc. Kupiłem aktywną kolumnę i ma dwa wejścia jack do mikrofonów i jedno line na chinche. Jak podłączam sygnał stereo do wejścia line wszystko śmiga ślicznie, ale jak podłączam do wejścia mikrofonowego to sprawa się komplikuje. Jak wkładam jacka stereo i zapodaję sygnał stereo to głos jest zniekształcony i część dźwięków się wycisza. Jak wyciszę któryś kanał tak że podaję tylko sygnał z jednego (lewego lub prawego) to muzyka staję się głośna i już nie jest zniekształcona. Czy to oznacza że są to wejścia mono, czy po prostu coś jest nie tak? Jakieś rozwiązanie ktoś może podać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model albo wrzuć zdjęcie tyłu (wejść-wyjść) tej kolumny icon_smile.gif
Wstępnie może to być tak że to są wejścia mono, albo problem z masą albo problem z nieprawidłowym sygnałem.

Nie jestem znawcą ale dzielę się wnioskami z własnej autopsji, puściłem kiedyś sygnał z wyjścia słuchawkowego w miniwieży na wzmacniacz i na zwykłym kablu jack-2xchinch dźwięk był bardzo zniekształcony, a na kablu od aparatu (do przesyłu obrazu i dźwięku na telewizor) który posiada na sobie taką walcową "kostkę" (to pewnie jakiś filtr) nie ma zniekształceń

A co do rozwiązania, skoro na Line In jest ok, co jest logiczne bo to przecież WEJŚCIE to podłączać do Line In icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, myślę że jedynym stereofonicznym wejściem jest tutaj Line In, i do tego tylko można bezproblemowo podłączać różne źródła. Wejścia mikrofonowe są monofoniczne (mam kabel mikrofonowy i jest to kabel mono) i nie można ich uzywać jako wejścia źródeł takich jak odtwarzacze, komputer itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...