Skocz do zawartości

Onkyo Integra A-8250


Zal-DG

Recommended Posts

Mam problem ze wzmacniaczem Onkyo Integra A-8250… nie znam się zabardzo ale streszczę to tak potencjometr można ustawić max na 40 no ale wiadomo tak głośno nie puszcze bo spale kolumny. Wcześniej miale wzmacniacz Unitra AT 9010 i bas był mocniejszy. I żeby osiągnąć duży bas nie trzeba było głośno słuchać muzyki. A na Onkyo trzeba znacznie pogłośnić żeby bas zaczął być „wystarczający”. Powiem tak dajmy na to ze na potencjometrze głośności ustawie na 5 a bas pogłośnie na +10 i włączę funkcje Loudness… bas zamiast trząść pokojem gra stosukowo cicho a na pewno ciszej niż na starym wzmacniaczu przy tej samej głośności. Najgorsze jest to ze nie mam pojęcia czym to jest spowodowane… Wzmacniacz kupiłem niedawno na Allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaiłeś się do niekontrowanego basu ze wzmacniacza Unitry, który niewiele miał wspólnego z dobrą jakością dźwięku, grając efekciarsko. Onkyo gra inaczej, czyli normalnie i jest to często, po przesiadce z Unitry, uważane za gorsze granie. Głośników chyba nie zmieniałeś, a mogą one również lepiej grać z Unitrą, niż z Onkyo. Jest to nowe brzmienie i czasem przyzwyczaisz sie do niego, a może nawet i polubisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...