Skocz do zawartości

System audio ethernet + flac


franc

Recommended Posts

Witam serdecznie, jestem tu zupełnie nowy, więc miło mi zagościć na tym forum.
Od jakiegoś czasu planuję system do nowego mieszkania i rozważam kilka ważnych dla mnie jego elementów. Chcę by to był porządny zestaw stereo, z możliwością odtwarzania po sieci ethernet plików flac itp., oraz oczywiście bezpośrednio cd. Jak narazie w rozsądnej cenie trafiłem tylko na 5.1 yamahy, który potrafi przez ethernet odtwarzać muzykę oraz drogie Onkyo. Niestety nic z tych rzeczy to porządne 2.0... Jakieś sugestie? Mój budżet to ok 10 tyś, a w nim chciałbym zmieścić: wzmacniacz, cd, wspomniany dostęp ethernet do muzy, kolumny. Z ważnych kwestii - słucham głównie bluesa, acoustic, trochę rocka i metalu; pokój pow. ok. 25mkw.

pzdr,
Franc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Flac będzie ciężko - to mało popularny format. Proponuję skupić się na normalnym sprzęcie stereo - jak najwyższej jakości, a do tego dodać dobry odtwarzacz sieciowy Slim Devices Squeezebox http://www.slimdevices.com/pi_squeezebox.html? . Będziesz miał super jakość dźwięku, bez porównania do gotowych wynalazków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, faktycznie, dość ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza podoba mi się ten transporter ale cena jest lekko przesadzona, więc rozważałbym raczej squeezeboxa.. Nasuwają sie pytania: czy ktoś tego naprawdę słuchał - jak to jest z jakością dźwięku - tutaj oczywiście chodzi mi o lossless. Druga rzecz: dostępność - czy ktoś to u nas widział w ogóle?

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem, naprawdę świetne! Lepszej jakości muzyki "komputerowej" próżno szukać gdzie indziej. Zobacz na forum audiostereo - tam kilka osób ma ten sprzęt i sobie chwali, niektórzy nawet podłączają do zewnętrznych DACów - choć panuje opinia, że tylko SB ze starym firmware może na tym zyskać - nowe wersje mają już tak dobry dźwięk, że szkoda zachodu. Co do kupna, to zdaje się, że widziałem jakiś czas temu na allegro - nie wiem czy się sprzedał, cena była bardzo konkurencyjna w porównaniu do oficjalnego źródła - http://www.nell-audio.pl/slimdevices.htm gdzie kosztuje 1350zł. Może mam gdzieś nawet jeszcze link do aukcji czy kontakt do sprzedającego, musiałbym pogrzebać...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słuchałem, naprawdę świetne! Lepszej jakości muzyki "komputerowej" próżno szukać gdzie indziej.[..]



Hej, dzięki za podpowiedź, jakoś wcześniej nie trafiłem na tamte wypowiedzi, a naprawdę dużo wnoszą. Jeśli faktycznie zewn. DAC nie jest potrzebny to planuję SB połączyć np. z HK970 analogowo, chyba, że ktoś w tej cenie poleci mi coś innego lub lepszego? Jeśli chodzi o cenę to fakt - to trochę ponad te $299 ale udało się znaleźć za 1090PLN więc nie jest tragicznie. Testowałem już ten Slimserver i myślę, że to rozwiązanie w najlepszym możliwym kierunku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...