Skocz do zawartości

Wybór zestawu audio


neuralnode

Recommended Posts

Witam,

Planuję kupić swój pierwszy zestaw audio, i po wstępnej eliminacji wielu propozycji, zostałem z listą trzech poniższych:

Marantz SA7003 + PM7003
Arcam FMJ CD17 + FMJ A18
Rotel RCD-06 + RC-06

Sprzęt brzmieć będzie w pokoju 16m2, zaś rodzaj słuchanej muzy to muzyka filmowa, rock progresywny, ambient, trochę jazzu.

Który z tych zestawów zagra lepiej i dlaczego?
Proszę o opinie i rady.

Dzięki.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy na porównywalnym poziomie ,Rotela ze starszej serii miałem, Marantza /7001/ ma mój kolega u którego często bywam ,Arcama
słuchałem parę razy w zaprzyjażnionym Salonie ,były to raczej dłuższe odsłuchy i nie ukrywam ,że najbardziej podobał mi się z tej trójki.
W zależności co wybierzesz to i tak brzmienie wg. mnie zdeterminuje pomieszczenie i kolumny ,nie ma tu prostej rady ,jak jest
możliwość to wypożycz i odsłuchaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czy istnieje gdzieś możliwość wypożyczenia sprzętu, np. na zasadzie wpłacenia jakiejś kaucji lub podpisania cyrografu?
Obawiam się bowiem, że odsłuch w sklepie może być mylący z uwagi na inną charakterystykę pomieszczenia niż docelowe (mój pokój).
Najlepiej byłoby wypożyczyć wszystkie 3 zestawy jednocześnie, plus jakieś kolumienki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak mozesz podej tez budzet i czy tez planujesz jeszcze zakup kolumn. Pytanie o tyle wazne ze ja dolaczylbym do Twojego zestawienia zarowno NADa jak i rewelacyjna elektronike Creeka - bardzo dobrze portrafi zagrac model EVO2. Moim zdaniem to lepsza elektronika od 3 wymienionych.



Budżet to ok. 4K PLN na CD i wzmacniacz, zaś na kolumny chcę przeznaczyć 2K PLN za parę, 2500 max.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...