Skocz do zawartości

KD Jamo


Venox

Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupić KD tyle tylko że aktualnie mam ograniczone środki, dlatego zacząłem szukać także "używek". Natrafiłem na ofertę gdzie jest do kupienia zestaw JAMO składającym się z frontów E470, central E4CEN, tyły E410 i subwoofer'a SW1008. Niestety mało informacji znalazłem na ich temat tak samo jak i opinii, dlatego nie wiem czy jest zestaw który jest wart zainteresowania. Jako, że jest to zestaw 6.1 muszę do tego dokupić amplituner przynajmniej 7.1. Z wielu opinii przeczytanych na forach audiofilskich wyczytałem, że marka ONKYO jest bardzo dobra i warto kupować ich sprzęt.
Na stronie producenta znalazłem 3 amplitunery 7.1, konkretnie TX-SR577, TX-SR578, TX-SR508. Ten pierwszy jest najtańszy, ale posiada HDMI w wersji 1.3a a nie 1.4. Nie wiem niestety czy znajdę coś podobnego jakościowo ale w tańszej cenie (jakiejś innej firmy).
KD ma służyć przede wszystkim do gier (PS3) i oglądania filmów.
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest tych tyłów Jamo E410: dwa czy trzy?

Z tego co napisałeś, to masz albo komplet 5.1 (5 kolumn + sub aktywny)
2 fronty
1 centralny
2 tyły
i dodatkowo subwoofer

albo rzeczywiście 6.1
2 fronty
1 centralny z przodu
2 tyły
1 tylny centralny
i dodatkowo subwoofer

Jeżeli chcesz wejść w BR i dokupić kolumnę, to może mieć sens amplituner 7.1 - ale jeżeli dźwięk z 5.1 Cię zadowala, to nie trzeba "wchodzić" w tyle kanałów.
Poza tym w razie potrzeby można dokupić dwie (bo z 1 będzie problem) kolumny JAMO E410 na Allegro czy z ogłoszeń lub w sklepach (raczej z wyprzedaży, bo od kilku lat ten model nie jest już produkowany).

Co do parametrów kolumn JAMO to nie powinieneś mieć problemów z ich znalezieniem w sieci icon_razz.gif
wystarczy "zagooglać" pare minut i masz!
Jest ta prawie najprostsza seria Jamo (tzn. najprostsza, która jakoś gra - bo niższe serie to już lipa...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

To jest ta druga opcja czyli
"2 fronty
1 centralny z przodu
2 tyły
1 tylny centralny
i dodatkowo subwoofer "
Nie da rady nie kupić bez jednej kolumny zatem tylko amplituner 7.1 wchodzi w gręicon_wink.gif
Informacje na temat poszczególnych elementów faktycznie znalazłem.

teraz mnie jeszcze interesuje czy będę z takiego zestawu zadowolony oglądając filmy lub grając. Będzie to moje pierwsze KD zatem nie mam porównania z niczym zatem nie mam wygórowanych wymagań.

Jeszcze powrót do pytania co z amplitunerem? Czy coś innego poza Onkyo godne polecenia, tak aby dobrze sprawdzało się z tym zestawem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...