Skocz do zawartości

Wybór słuchawek - amator


Recommended Posts

Witam!
Jestem nowy na forum i przede wszystkim chciałbym się przywitać - cześć icon_smile.gif

Jak wskazuje nazwa tematu zastanawiam się nad wyborem słuchawek. Analogicznie, jak wskazuje nazwa tematu - nie znam się za bardzo. Interesują mnie słuchawki nauszne. Granica maksymalnej ceny jest płynna, ale niech będzie ok. 250 zł (naciągnę Mikołaja icon_wink.gif ). Obecnie mam Panasonic RP-HT 160, ale raczej nie jestem z nich zadowolony. Różnica pomiędzy nimi a innymi słuchawkami z których przelotnie korzystałem jest ogromna (chyba mają słaby bas). Nie są dla mnie wygodne no i głupio się w nich chodzi "po mieście".

Czego bym teraz oczekiwał to jakieś ładne słuchaweczki (z tego co przeglądałem to Creative Aurvana Live! są najładniejsze), z dobrym, przyjemnym dźwiękiem, mocnym basem (od czasu do czasu lubię posłuchać mocniejszej muzyki). Dobrze by było, gdyby można chodzić z nimi założonymi na szyi - nie jest to jednak warunek konieczny, choć bardzo ceniony.

Jako że jestem wzrokowcem to te CAL! od razu mi wpadły w oko. Recenzje mają też chyba nie najgorsze (minusem jest to że są trochę duże). Zastanawia mnie jednak fakt czy jest sens kupować takie dobre słuchawki (oraz w ogóle jakieś lepsze), jeśli muzyki będę słuchał na telefonie (Samsung Wave) oraz na komputerze (poprzez zestaw głośników 5+1).

Na koniec mam pytanie odnośnie moich Panasoniców - w momencie gdy zaczynałem z nich korzystać nie wiedziałem że słuchawki trzeba dotrzeć (teraz notabene też nie wiem dokładnie jak to trzeba przeprowadzić). Czy istnieje taka możliwość, że słaba jakość dźwięku jest spowodowana złym dotarciem?

Z góry dzięki za pomoc i cierpliwość!
Pozdrawiam,
equail
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić w tej cenie sennheiser hd 555, porównywałem je w media markt z creativami i senki były zdecydowanie lepsze. Są troszkę droższe ale jak dobrze poszukasz to w cenie 250zł może uda się znaleść icon_smile.gif Jeśli chciałbyś mniejsze i bardziej przenośne to polecam sennheiser px100-II. Sam takie posiadam i bardzo sobie chwale, podnadto mają one bardzo wysoką skuteczność więc dobrze zagrają z telefonem. U mnie z nokia gra to świetnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD555 znacznie lepsze od CAL! (to raczej bardzo podobny poziom)??? Naprawdę ciekawe stwierdzenie, czym to się objawiało w dźwięku??? Poza tym o odsłuchach w MM/Saturnie to nic dobrego nie można powiedzieć, chyba, że testujesz tłumienie dźwięków środowiska, odsłuch sprzętu domowego tam mija się z celem i często wprowadza w błąd...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odsłuchu muzyki ze słuchawek chyba jednak nie ma znaczenia czy się słucha na boisku czy w domu... czy też w MM. Grunt żeby nikt kolo nas glośno nie rozwawiał. Poza tym equail zaznaczył że zamierza z tymi słuchawkami chodzić po mieście. Biorąc pod uwagę ,że w mieście nigdy nie będzie miał idealnej ciszy w okół siebie to pomysł testowania w MM wcale nie jest taki zły. Dobre tłumienie dźwięków środowiska na pewno nie zaszkodzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przy odsłuchu muzyki ze słuchawek chyba jednak nie ma znaczenia czy się słucha na boisku czy w domu... czy też w MM. Grunt żeby nikt kolo nas glośno nie rozwawiał. Poza tym equail zaznaczył że zamierza z tymi słuchawkami chodzić po mieście. Biorąc pod uwagę ,że w mieście nigdy nie będzie miał idealnej ciszy w okół siebie to pomysł testowania w MM wcale nie jest taki zły. Dobre tłumienie dźwięków środowiska na pewno nie zaszkodzi icon_smile.gif

No to właśnie napisałem, że taki sklep może być ok jak chcemy sprawdzić tłumienie. Co do miejsca odsłuchu to ma znaczenie i to bardzo duże, jak siedzisz w cichym, zaciemnionym pomieszczeniu i kontemplujesz muzykę to chyba jednak jesteś w stanie więcej rzeczy wychwycić niż siedząc na boisku i patrząc na biegających wokół ciebie ludzi... jeśli ty tak nie masz to gratuluję zdolności koncentracji w każdych warunkach icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...