Skocz do zawartości

Zestaw Kina do 22 tys


slawek72

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczow i odgrzeje tutaj temat ktory kiedys zaczalem, jednakze z powodu chwilowej zmiany planow wszystko odlozylem na pozniej. Teraz juz na powaznie zbieram sie za zakupy i szukam porady majac nie maly orzech do zgryzienia, jestem o krok przed remontem poddasza w korym moj salon o wielkosci ok 30 m kw zamierzam podporzadkowac w glownej mierze sprzetowi grajacemu, sciany stropowe sa jak na poddasze przystalo lekko skosne, a powierzchnia jak juz wczesniej wspomnialem(ok 30m).Na sprzet chcialbym wydac do ok 22 tys,ale w ta cene chcialbym wlaczyc plazme 46-50", jesli chodzi o audio to jest to 50/50 kino-muzyka, generalnie lubie dobrze brzmiace kino jak i fajnie grajace stereo. Upodobania muzyczne mam rozne lubie,rock, pop, muzyke elektronicza, czasem jazz, ogolnie wszystkiego po trochu. Zestawu juz szukam od jakiegos czasu, przegladajac rozne opinie i recenzje mam liste kilku pozycji ktorymi sie interesuje,jednakze nie jestem w stanie wszystkiego odsluchac po pierwsze szalenie brakuje mi czasu a po drugie mam jeszcze kilka miesiecy do konca mojej ponad 9-cio letniej przygody z Uk a tutaj czasem ciezej znalezc klocki ktore sa latwo dostepne na kontynencie. Ale oki pora na przedstawienie tego nad czym sie zastanawiam. Amplitunery AV to w glownej mierze postawil bym na Arcam AVR600,ale oczywisice budzet na to nie pozwala wiec glownie mysle o Onkyo TX-NR5007 albo Pioneer Sc-Lx83, zastanawia mnie tez Denon Avr 4310 lub Yamaha DSP-Z7. Jesli chodzi o glosniki to moim glownym celem byly by Acousitc Energy Aelite 3-zestaw 5.1,ktory w UK moge dostac za ok 6400 PLN, oczywiscie myslalem o Dali Ikon 7 w zestawie,ale taki najtaniej mozna dostac za ok 11tys czyli chyba troche za duzo.Ostatnio duzo pozytywnego czytalem o TANNOY REVOLUTION SIGNATURE DC6T tez zetsawie ktory moglbym dostac w Uk za ok 9.5 tys-a to byc moze bylo by do przejscia,wreszcie ostatnia firma o ktorej mysle jest KEF jedna z seri Q.Tutaj nasuwa sie pytanie czy warto brac cale takie zestawy 5.1 czy lepiej pozostawic front+ central jednej firmy a reszte dokoptowac z czegos innego, co moze wyjsc muzycznie i cenowo lepiej??Nie mam swojego faworyta jesli chodzi o Blue Ray, troche myslalem o Cambridge Azur 650, jesli chodzi o telke to przede wszystkim o Panasonicu, jakos nie mam przekonania do Samsunga. Na deser zostaja kable do glosnikow i tu nie mam swojego faworyta wiec moze ktos mi cos doradzi. Jak widzicie jest tego troche a ja jestem w martwym punkcie,liczac ze ktos z forumowiczow odsluchiwal juz niektore z klockow przedstawionych przeze mnie i moze dac mi cenne wskazowki. Z gory dziekuje za kazde porady
ja w miare wolnego czasu staram sie podzielic moimi odczuciami z odsluchow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, jak jest tak rozbudowane zapytanie, to na początku istotna sprawa - oby wtopy nie było - ponieważ decydujesz sie w zasadzie na kupowanie w ciemno.. co przy takich finansach po prostu jest lekko ujmując ryzykowne. (z racji wspomnianego przez Ciebie braku czasu)
Może skupmy się na poszczególnych zapytaniach - bo na raz to można składac zestawy z allegro i proponować a i to nie wiem czy jest sens...
I jeszcze kilka pytań:
jakie masz obeznanie w dźwięku ?
czy Ty będzie to tachał z UK do PL ? jak tak to kg Ciebie czekają niemiłosierne (to tak półżartem pół serio - ale zawsze trochę w tym prawdy jest)
Kable ? ogólnikowe pytanie - chodzi o kable głośnikowe czy do spinania sprzętu audio ?
PS. Zestawy 5.1 chybą jednak wyjdą taniej - a na bank uda się zejść z sceny (jeżeli będziesz kupował ampli+ dvd (z br) + 5.1)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, domyslam sie ze zadalem pytanie z cyklu "sto pytan do icon_smile.gif", poza tym ilosc klockow ktorymi sie interesuje tez jest nie mala,wiec trudno mi cos doradzic. Ale po kolei, wiec jak to u mnie bywa z obeznaniem dzwieku; bardzo zwracam uwage na detale ,ale lubie tez dzwiek mocny i stanowczy, gdy slucham Vangelisa lub Tangerine Dream, to detal jest dla mnie wazny, szum wody,kazdy szczegol schowany gdzies w oddali, podobnie z Jazzem,tylko ze w tym przypadku zwracam uwage na wiarygodne odtworzenie dzwieku kazdego instrumentu . Natomiast podczas sluchania rocka i dynamiczniejszej muzyki bas i niskie tony maja dla mnie duze znaczenie, czasem zwracam mniejsza uwage na detale,choc git basowa ma nia byc itd, jak na koncercie. Lubie dzwiek zywy i energiczny, nie lubie dzwieku przybitego i pozbawionego wyrazu,jak wczesniej powiedzialem zwracam tez uwage na detale.W kwestii amplitunera to posiadalem denona jeden z nizszych modeli i szczerze brzmial on dla mnie jakos tak tepo,posiadalem tez kino pioneer-a(pro-logic) i ktory w tamtych czasach gral dla mnie dosyc uniwersalnie,teraz od lat mam kino Yamahy(model cos kolo 700,dawno tego nie widzialem icon_sad.gif ), u mnie gra to w polaczeniu z Jamo, gra czysto rzetelnie ale czasem jak dla mnie brak jej podkreslenia detali i wydaje mi sie ze Pioneer byl bardziej muzyczny.Jesli chodzi o moje doswiadczenia z glosnikami to posiadalem w przeszlosci polskie Tonsile,B&W, Quadrall-e,a teraz jestem w posiadaniu Jamo Classic 8, czyli lata swietlne za murzynami.Co dalej bawilem sie w odsluchiwanie takich firm jak Paradigm, Infinity czy tez Canton,ostatnio mialem przyjemnosc odsluchiwac Acoustic Energy podlaczonego wlasnie do Arcama 600 i bardzo mi sie to podobalo. Dlatego tez te glosniki sa nie jako moim glownym celem poza tym ich cena wydaje sie byc atrakcyjna,szczegolnie w UK. icon_smile.gif . Nie mialem okazji sluchac Dali Ikon 7,ale czytajac wiele recenzji domniemam ze moze to byc glosnik ktory by mnie bardzo interesowal, bo jest dobry zarowno w stereo jak i w kinie, dynamiczny i zdecydowany a przy tym zwraca uwage na szczegol, czyli dla mnie uniwersalny byc moze to czego szukam najbardziej, jednakze cena mnie zabija, tak samo jak watpliwosci o ile bedzie to lepsze, jesli oczywiscie bedzie od Acoustic Energy Aelite 3 i jak sie spisze w duzym salonie + 30 m.kw. Teraz wspomne o Ampli, najbardziej chodzi mi po glowie Pioneer LX-83,moze to spowodu dawnej sympati do tej firmy(posiadam dalej CD bodajze model 902),byc moze z powodu przegladania wielu recenzji i opinii o nim,jest tez atrakcyjna cena w Uk ok 6400 pln. Niestety nie mialem go okazji nigdzie odsluchac i co oczywiste nie wiem jak gralby on z A.E, badz tez z innymi glosnikami wymienionymi przeze mnie.Jesli chodzi o podroz i targanie czegos z UK to nie jest problem bo czesto podrozuje autem przez Europe dlatego tez, dalbym chyba rade "przytaszczyc te ciezary" icon_smile.gif, co jednakze nie dyskwalifikuje Polski, bo teraz wlasnie wybieram sie na swieta wiec podejrzewam ze troche czasu znajde na jakies odsluchy,a byc moze zakupy sprzetu( i tu nurtuje mnie temat Onkyo TX-NR 5007-w polsce mozna go miec za przyzwoite pieniadze). Mam jeszcze ostatnie pytanie odnosnie wyboru pomiedzy Blue Ray-em a DVD, mi chyba zalezalo by na tym pierwszym, ze wzgledu na chec posiadania fajnie grajacego i odtwarzajacego kina, tylko jest kwestia tego jak w tym wypadku wyglada kwestia odsluchu stereo na przyzwoitym poziomie ??Jesli chodzi o kable to licze na podpowiedz odnosnie przede wszystkim glosnikowych,ale chetnie tez wyslucham porad na temat fajnych kabli do spinania. To chyba tyle, moge jeszcze dodac ze jesli gdzies tam po cichu myslalem o Arcamie FMJ A32, tylko szczerze nie mam glowy jak i z czym by go poskladac,ale ta ostatnia pozycje chyba mozemy pominac, jesli chodzi o kwestie finansowe to mysle ze moze moglbym koncowy budzet naciagnac do ok 24 tys. Mam nadzieje ze moimi podpowiedziami w miare pomoglem, staralem sie jak umialem,jak widzicie jestem chyba troszke bardziej zaawansowanym poczatkujacym audiofilem i chcialbym znalezc w miare klasowy zestaw za te pieniadze,ktory pojdzie w parze z moimi preferencjami, a wiec po polowie dobrze grajace stereo z ciekawie brzmiacym kinem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że za 20k zł w UK możesz kupić lepsze kolumny niż Aelite'y icon_wink.gif trzeba się rozglądać za jakims "deal"em i wychaczysz na pewno cos duuużo lepszego np.:
Monitor Audio GS60 + G10 + GSLCR

Do tego ARCAM będzie ok, ale możesz się już w tej kwocie rozejrzeć za zestawem dzielonym pre/power choćby od ROTELa. Co do odtwarzacz to poszukaj na "avforums.co.uk" okazji na OPPO, to zdecydowanie najlepszy Blu-Ray w rozsądnej cenie, znajomy ostatnio kupił go własnie przez to forum i jakosć/cena jest niesamowita (na jego podstawie powstał chyba Lexicon sprzedawany za ~15k zł).

To tak krótko na początek, bo droga do skompletowania jest daleka...

PS: Nie martw się tym, że kolumny są z różnych miast, w SO nie robią problemów, przysłali mi do PL Dali po kilku mailowej konwersacji icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pacio94

Te monitory to napewno ciekawa propozycja z tym ze ich koszt zdecydowanie przekracza moj budzet, bo jak juz wspomnialem na sprzet moge wydac maksymalnie 17-18 tys i to po naciagnieciu budzetu, wiecej nie moge bo mnie baba zabije icon_sad.gif . Reszte chcialbym wydac na plazme ktora pewno bedzie mnie kosztowac kolo ok 6 tys.Wlasnie przegladalem net w poszukiwaniu najlepszego deal'a na to co zaproponowales i wyszlo mi ok 12tys zl, plus wydatek na sub z tej serii to jest kolejne 5 tys co daje ponad 17 tys na same glosniki,dla mnie to nie do przejscia i w tym punkcie nastepuje jeszcze jedno pytanie czy ten caly zestaw jest wart swojej ceny i prawie 3 razy lepszy od AE Aelite3 , prawie raz od Tannoy'ow i pol od Dali ?? W kazdym badz razie znalazlem wystawowe MA GS60 na stronie SO i co ciekawe sa one w miescie w ktorym przebywam.

http://www.sevenoakssoundandvision.co.uk/c...26/product.aspx

W przeciagu kilku dni wybiore sie na odsluch i podziele sie wrazeniami,ale ze wzgl na koszta watpie ze w to pojde, podobnie sprawa ma sie z Arcamem,choc mysle o ich B.R FMJ BDP100, co o tym myslisz? Wracajac do twojej propozycji z Oppo, mysle ze jest to naprawde ciekawa opcja i bede sie staral to znalezc. Mam nadzieje ze niebawem poczynie pierwsze zakupy w koncu od czegos trzeba zaczac, jak na razie moim glownym celem jest odsluchanie Pionka LX-83, fajnie bylo by porownac go bezposrednio z Onkyo Tx-Nr 5007 i Denonem Avr 4310.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawku ... Pacio moim zdaniem troche mija sie z prawda icon_smile.gif Ja chyba jestem jdna z nielicznych osob ktore doskonale znaja brzmienie glosnikow ze stajni Acoustic Energy. Generalnie juz seria Aelite potrafi zagrac rownie dobrze o ile nie lepiej niz nawet seria GS z Monitor Audio ktora tez nie jednokrtonie sluchalem. Aelity sa doskonale zbalansowane tonalnie. Maja genialny bas i bardzo dobra nie ostra gore pasma-nie mniej nie traca detali i rozdzielczosci. Czysta przyjemnosc ze sluchania icon_smile.gif

Ja jednak polecam Tobie wyzsza serie czyli Acoustic Energy Radiance !! To jest po prostu bajka icon_smile.gif Ostation przy sprzedazy mojego wzmacniacza mialem goscia ktory odsluchiwal kolumny Radiance 3 to sama jego reakcja na dzwiek tych kolumn wystarczylaby za komentarz icon_smile.gif Do 10tys potwornie znalezc cokolwiek co graloby lepiej ... Po prostu firma AE potrafi prawie ze idealnie zbalansowac kolumne i to przy takim w sumie srednim budzecie.

Zostawilem rowniez Tobie informacje na priv odnosnie tego zestawienia i powinno Cie to bardzo zaciekawic icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W treści wspominałeś o Dali IKON 7, jestem szczęśliwym ich posiadaczem, ale może to Cię zainteresuje:
http://www.sklep.megahz.com.pl/dali-ikon-6...awa-gratis.html
Cena wydaje się bardzo atrakcyjna, później można dokupić subwoofer Dali IKON SUB = ok. 2100 zł i wspaniały dźwiękowo zestaw kolumn gotowy (ok. 8100 zł i sporo zostaje na resztę sprzętu) icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

P.S. Trzeba śpieszyć się - bo producent wycofał się już z w/w serii, na rzecz nowej: mk2 która póki co jest sporo droższa.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam

Pozdrawiam wszystkich ktorzy doradzali mi w wyborze sprzetu jakis czas temu, teraz dochodze juz prawie do "finalowej rozgrywki". Wiec na czym stoje kupilem juz Bluraya
Oppo BDP-93 i wiem ze postawie glosniki Acoustic Energy, najprawdopodobniej Radiance 3 zestaw 5.1, ogolnie jesli chodzi o sama firme dla mnie sposob w jaki te glosniki odtwarzaja dzwiek to strzal w dziesiatke. I tutaj stoje w obliczu wyboru Amplitunera, kiedys uparlem sie na Pioneera SC-LX 83,ale niestety budzet mi sie troche ukrocil i w tym punkcie zastanawiam sie dalej nad ta sama firma tylko nie wiem ktory model wybrac. Biore pod uwage SC-LX82 lub SC-LX 73 oba moge dostac w cenie ok 5.2 tys zl.Ogolnie zastanawiam sie ktory gral by lepiej w kinie i muzyce jednoczesnie, jesli chodzi o przepuszczenie sygnalu 3D to o to nie musze sie martwic bo Oppo posiada dwa wyjscia HDMI, wiec jakos to chyba obejde. Czy ktos z forumowiczow porownywal juz te dwa modele i moze mi doradzic ktora opcja byla by dla mnie ciekawsza. Z gory dziekuje za porady.

Pozdrawiam

Slawek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam

Chcialem podsumowac moje przygody z doborem sprzetu i podziekowac wszystkim ktorzy pomogli mi w wyborze,szczegolnie Avatarowi- solidny gosc, kazdemy kto szuka pomocy polecam jego pomoc/wspolprace. Podsumowujac kupilem Amplituner Kina Pioneer LX73-jak dla mnie swietna maszyna jest moze minimalny niedosyt ze to nie LX83,ale niestety budzet.... Do Pionka dobralem zestaw 5.1 Acoustic Energy Aelite3, na topie tego wszystkiego mam bluraya Oppo BDP-93. Jesli chodzi o odsluchy to sluchalem roznych odtwarzaczy i amplitunerow, byl Cambridge Audio azur 650, byl Denon avr 4311, byl arcam avr600(zupelnie inna polka cenowa,ale tak z ciekawosci dla porownania), byla yamaha z7,potem onkyo 5008,no i pioneer lx83. Jesli chodzi o odtwarzacze to najwieksze wrazenie wywarl na mnie pioneer bdp lx91-ale niestety nie ta polka cenowa, byl jeszcze panasonic i onkyo.Jesli chodzi o glosniki to az tak wielu nie odsluchiwalem byly Monitorki Audio seria RX, byly Kef IQ 70-tylko,byly B&W CM8,niestety nie mialem okazji odsluchiwac Dali Ikon 7,ktore byly dla mnie jednym z glownych faworytow,ale z tymi ostatnimi to troche ciezej w UK gdzie dokonywalem zakupow. Ogolnie nie bede sie tutaj rozwodzil jak i co z czym brzmialo, bo nie mam az takiego doswiadczenia,ale jesli chodzi o amplituner i kolumny to bylo to dla mnie jedno z najlepszych zestawien prawie od samego poczatku. Caly ten zestaw jak dla mnie na chwile obecna ma to czego szukalem,czesc z tego co mial kazdy z glownych rywali z osobna czyli Denon,Yamaha i C.A . Ale calosciowo jak dla mnie jest tym czego szukalem, dzwiek dobry w kinie i muzyce,dobry detal,dobrze wywazone gora i dol, oczywiscie jest to ocena subiektywna oparta na jakims tam sredniawym doswiadczeniu. Duze znaczenie miala tez cena,ktora wobec ciec budzetu zaczynal odgrywac znaczenie, ogolnie wydalem w przeliczeniu na pln 12,5 tys,bez kabelokow(z tym dodatkowym wydatkiem tez sie licze). Do tego w komplecie z Pioneerem LX-73 dostalem darmowego bluraya pioneera LX-54,ktorego zamierzam sprzedac pod dobrej cenie tak ze chetnych zapraszam icon_smile.gif.Moje pytanie odnoszace sie do roznicy pomiedzy pioneerami LX-82 i LX73 bralo sie z tad ze nie mialem okazji odsluchac LX-82 i nie wiedzialem jak brzmi,zastanawialem sie czy jest ciut blizej 83 czy 73-ki, jako ze byl to topowy model z zeszlego roku. Ciezko bylo znalezc odpowiedz,82-ki dane odsluchac mi nie bylo,ale znalazlem kilka porownan na amerykanskich forach tam te modele maja inne oznaczenia i naleza do serii Elite wiec LX27 - LX82 a LX35-LX73, bazujac na tych opiniach plus opiniach sprzedawcow, doszedlem do wniosku ze roznice sa niewielkie,a Lx-73 oferuje jeszcze kilka dodatkowych funkcji, wiec wybralem ten model. Mam nadzieje ze calosc bedzie spisywala sie ciekawie,pozdrawiam wszystkich raz jeszcze.


Slawek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...