Skocz do zawartości

Yamaha


tanebo

Recommended Posts

Jestem początkujący więc proszę nie bić. Planuję zakup amplitunera, cd i głośników. Jeśli chodzi o źródło i wzmocnienie wybór padł na Yamaha CD-S300 i Yamaha R-S300. Zastanawiam się natomiast nad kolumnami. Najłatwiej powiedzieć - idź i posłuchaj. Sęk w tym że nie wszystkie są w jednym sklepie i trzeba wiedzieć o czego szukać. Na razie faworytami są: Koda Harmony K-2000B, B&W 685, Dynaudio Audience 42, Usher 520, Kef IQ30. Na co radzicie zwrócić uwagę? Na co postawić? Czy może dorzucilibyście coś do listy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz nową linie.
Osobiście mam RX-797 - po wstępnych porównaniach mam wrażenie że młodszy model jest uboższy. Stara linia to CDX-497... owy by nie pasował.
Jak napisałem mam i gra to ładnie. Generalnie polecam ze spokojnym sumieniem.
Nowych nie słyszałem.
Słucham na JBL E60 i jestem zadowolony, choć czasem przy spokojnej instrumentalnej muzie wychodzą braki JBL'a. Bynajmniej w 90% moich utworów są rewleacyjne.
Zestaw ma bass, wbrew wielu głosom góra wcale nie jest przerysowana a średnica... jest . Lecz nie jest podana na talerzu, może lekko wycofana, lecz słuchanie Oldefielda z tego CD'ka powoduje że zapominam o średnicy bo wszystko jest na swoim miejscu.
Generalnie mam wrażenie że mój zestawnie nie specjalnie odnajduje się w rocku... lecz jego słucham najmniej... bynajmniej np. Marilion brzmi dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widzę, że chcesz kupić jakieś dobre monitorki. Ale dlaczego amplituner a nie wzmacniacz stereo? Jakaś moda na te amplitunery, czy co?


Bo osobno musiałbym dokupić tuner. R-S300 to ok.1200 zł. A-S300 to 1200 zł + T-S500 to dodatkowo jakieś 800 zł. Oczywiście, można zakładać że tuner wbudowany we wzmacniacz w jakiś sposób pogarsza brzmienie, ale wolałbym wydać te 800 zł dodatkowo na kolumny. Co do kolumn to na razie liderami są Koda Harmony K-2000B.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, tak sie sklada ze dzisiaj bylem na odsluchu, bo planuje kupic glosniki i wzmacniacz. A wiec zastanawialem sie nad B&W 685 oraz Monitor Audio BX2 a do tego wzmacniacz Yamaha as-500 Marantz 6003 i Rotel 04 SE. Osobiście do gustu przypadły mi bardziej B&W, a ze wzmacniaczy to Yamaha odpada w przedbiegach, przynajmniej z tymi głośnikami. Rotel chyba najlepszy. Marantz tez ok. B&W grają niżej, bardziej basowo, mają ciekawszy dźwięk, ale precyzyjny, BX2 są ostre, precyzyjne, dominowały wysokie tony - ale też ciekawe. Musisz odłuchać - każdy wzmacniacz grał inaczej icon_smile.gif trudny wybór...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to właśnie np. Marantz odpadł w przedbiegu- tego się nie dało słuchać.. krew z uszu i tyle.
Każdyma inne preferencje, Ale mnie moja yamaha nie miała konkurencji wśód wzmacniaczy w tej cenie.
Co do B@W to się zgodze - nie wiem czy słyszałem te same ale miałem do czynienia z dwoma modelami i ładnie to gało- niestety cena... może kiedys.
A rotela nie słyszałem i może szkoda- choć ponoć i on gra wysoko i zbyt "naturalnie"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może'm upierdliwy, ale kup sobie dobry wzmacniacz stereo a tuner osobno. Niektórzy twierdzą, że dobre amplitunery stereo nie odstają od wzmacniaczy z tej kategorii cenowej, ale ja słyszałem kilka "dobrych" amplitunerów i nie podzielam tej opinii. Grają przyjemnie, ale czy dobrze icon_confused.gif
Po prostu przemyśl, czy bardziej zależy Ci na dobrym brzmieniu, czy na tańszym posiadaniu "radia".
A dobry tuner można kupić na Allegro już nawet za 200-300zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...