Skocz do zawartości

jak to możliwe, że to grało?


tomma

Recommended Posts

Witam, stoję obecnie przed potrzebą kupna gramofonu (1000-1500 zł). W moich zapodziałych gdzieś elementach audio posiadam amplituner yamaha rx-v440, swego czasu podpinałem do niego gramofon akai ap-d33.... i to grało,(minęło kilka dobrych lat...) mając to w świadomości postanowiłem właśnie że kupię sobie jakiś tam lepszy gramofon(w akai padły obroty). Nagle dotarło do mnie, że przecież ta Yamaha nie miała wejścia na gramofon typu Phono.....więc jak do cholery to mogło grać???, czy może mi to ktoś wyjaśnić? (a grało doskonale), teraz w obawie przed popełnieniem gafy zakupowej, pytam się co zrobić?, kupować gram z przedwzmacniaczem?, czy rzeczywiście ta yamaha będzie grała .....proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba przeoczyłeś, albo ampli ma jednak przedwzmacniacz gramofonowy, albo gramofon miał go w sobie. Jeśli nic z tych rzeczy i zdarzył się cud icon_wink.gif , to kup gramofon i podłącz go tak samo, ale miej świadomość, że może nie zagrać i musisz być przygotowany na dokupienie preampu gramofonowego. Zobacz więc ile trzeba na taki wydać i zastanów się, czy w razie czego dasz finansowo radę go dokupić? A gramofonu z wbudowanym przedwzmacniaczem raczej nie kupuj, przeważnie są dość kiepskie (te gramofony).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak sobie właśnie pomyślałem....,nie wiem czemu mi to chodziło...., ale wybór padł na Thorensa TD-190-2, jest dostępy za ok 1400 zł, i do tego chyba kupię jakiś pre amp, po prostu:), pogodziłem się z faktem , ze coś tam musiało być nie tak, skoro grało:) terz tylko jeszcze nie wiem czy kupić ten nowy, czy szukać używek innego sprzętu...(jak można to mała podpowiedź)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

no tak sobie właśnie pomyślałem....,nie wiem czemu mi to chodziło...., ale wybór padł na Thorensa TD-190-2, jest dostępy za ok 1400 zł, i do tego chyba kupię jakiś pre amp, po prostu:), pogodziłem się z faktem , ze coś tam musiało być nie tak, skoro grało:) też tylko jeszcze nie wiem czy kupić ten nowy, czy szukać używek innego sprzętu...(jak można to mała podpowiedź)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...