Skocz do zawartości

MUZYKA NA ŚWIĘTA


kitek_2

Recommended Posts

Witku temat na początku był ambitny. Wklejane były informacje dotyczące wydawnictw płytowych zawierających kolędy lub ich wykonawców. Z czasem temat szedł na psy i stał się jak widać powodem, aby wpisać cokolwiek, byle wpisać, zaistnieć.
A o pierogach też pewnie możemy pisać.

Madzik2506 a tak przy okazji w języku polskim zdanie zaczynamy z dużej litery. Tym czasem Ty w dwóch z trzech napisanych postów na forum wyraz rozpoczynający zdanie piszesz z małej. Czyżby zmieniły się zasady pisowni ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Święta nie są przereklamowane, bo tu nie chodzi o szał zakupów ani całą tę otoczkę, ale o to, że Bóg się rodzi.
Ja się nie daję zwieść temu wariactwu, nie hasam po zakupach, nie wydaję mnóstwa kasy.
Bo tu chodzi o refleksję i odpowiedni nastrój w sercu.

Co do muzyki, to kolęd słucham z radia i telewizji. Mam też kilka płyt, chociażby taką gdzie śpiewa nieżyjąca już Violetta Villas.

A każdego roku o tej porze, od momentu gdy tylko kupiłem tę płytę z czasopismem (chyba) Jazz Forum słucham "Christmas" zespołu Andrzej Jagodziński Trio. Naprawdę piękne opracowania. Jest świątecznie i jazzowo.
Wiem kolega Wpszoniak się pewnie krzywi, bo nie lubi Jagodzińskiego icon_wink.gif . Ale trudno. Ja polecam.

Belfer54, pytałeś o kolendy. Ja znam jedną. icon_lol.gif
https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzyna_Kolenda-Zaleska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek ja też ją znam. icon_smile.gif
Dodam, że pięknie napisałeś o Świętach.

Cytat

Święta są przereklamowane.


A co do powyższego sformułowania to myślę, że nowy użytkownik forum trochę niefortunnie napisał.
Natomiast ja bałbym się publicznie wyrażać opinie na temat Świąt, choćby z tego powodu, aby nie obrażać czyichś uczuć religijnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię ten bardzo przedwczesny nastrój świaąteczny, z dzwonkami, śpiewami specyficznymi i nawet Jagodziński mi mniej przeszkadza, bo Chopinowi spokój daje... Jest fajnie, a że wiem po co jest wzbudzany ten nastrój przez tych co chcą naciągnąć na zakupy to i mi kieszeni nie wydrenują...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Co do muzyki, to kolęd słucham z radia i telewizji. Mam też kilka płyt, chociażby taką gdzie śpiewa nieżyjąca już Violetta Villas.



Dziękuję za Violettę Villas.
Kolędy śpiewa obrzydliwie nieprzyzwoicie icon_smile.gif Żona kazała mi to natychmiast wyłączyć.

Z mojej strony polecam Katarzynę Cerekwicką, kojarzoną przede wszystkim z przebojami dla dzieciaków. Ale kolędy mega super turbo czad. Po prostu bomba!!!

A z całego serca nie polecam przepompowanej i nudnej produkcji Kayi, Karpiel-Bułecki i Kiljańskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Madzik2506 a tak przy okazji w języku polskim zdanie zaczynamy z dużej litery. Tym czasem Ty w dwóch z trzech napisanych postów na forum wyraz rozpoczynający zdanie piszesz z małej. Czyżby zmieniły się zasady pisowni ?



"... zgodnie z tradycją piszemy wielką (dużą, małą) literą, nie z wielkiej (dużej, małej) litery. Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm..."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xcwalter dziękuję za zwrócenie uwagi. Cóż ja pochodzę z zaboru rosyjskiego, stąd rusycyzmy.
Oczywiście nie ma usprawiedliwienia. Nie powinno się popełniać takich błędów.
Choć z drugiej strony, cyt. "Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi".

Życzę dalszej takiej czujności, bystrego oka, nie tylko odnośnie mojej pisowni..
Życzę też ciekawych merytorycznych wypowiedzi na forum, jak również dzielenia się Swoimi bogatymi doświadczeniami.

Wracając do tematu. Kto pamięta kolędy wykonywane przez zespoły Śląsk i Mazowsze. Były czasy, kiedy dominowały one w radio i telewizji. Z drugiej strony nie ma to, jak kolędy śpiewane osobiście w rodzinnym gronie, przy stole wigilijnym.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...