Skocz do zawartości

Dźwięk przestrzenny 5.1 z różnych głośników


Recommended Posts

Jesli masz kartę 5.1 w kompie to możesz teoretycznie to podpiąć jako 5.0 (5.1 nie, bo nie masz oddzielnego suba aktywnego). Musiałbyś po prostu podpinać poszczególne źródła jak poszczególne kanały. CREATIVE'y jako front (ze względu na to, że mają suba i pewnie dadzą najwięcej basu), wieża SONY jako surround i monitor jako center (tu potrzebowałbyś przejściówki, żeby z samego mono center z karty wyjsć na dwa głośniki w monitorze).

Tylko, że to jest teoria w praktyce to zupełnie bez sensu, dobranie odpowiednich poziomów głośności, spójność dźwięku itd. nie zgrasz tego i będzie niewygodne. Radzę raczej wymienić CREATIVE'y i wieżę na jeden set 5.1 jeśli chcesz mieć kino...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam tak nie zwróciłem uwagi wszystko jest okey, ale pojawił się dodatkowy problem bo chciałem przedłużyć kabel od głośników creative no i po rozcięciu kable ku moim oczom ukazały się dodatkowe kable w środku i nie wiem od czego ; O
chciałem przedłużyć zwyczajnym kablem przesyłowym do kolumn no ale nie wypala i może mi ktoś powiedzieć od czego są te kable ?
po rozcięciu mam standardowo dwa kable ale dodatkowo jest jeszcze w każdym z tych jeden kabel czyli w sumie po rozcięciu mam 4 kable i jak mam je przedłużyć i który za co odpowiada ?


no i jeszcze jak podłączyć te wszystkie głośniki pod które wejście każdy ?
dodam że największą moc mają te kolumny od wierzy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace pytanie do watku jesli mozna. Zgrywanie 3 roznych glosnikow faktycznie moze byc problematyczne. Szukajac rozwiazania (jeszcze nie sprawdzone) dla siebie wpadlem na pomysl by kupic zestaw glosnikow 5.1 do komputera, 2 frontowych nie podlaczac, a zamiast tego uzyc kolumn i wzmacniacza stereo na front.
Moze to i dzialac ale w przyszlosci jak bym kupil DACa moglyby sie pojawic problemy bo nie jestem pewien jak musialbym to popodlaczac aby szedl sygnal dzwiekowy jednoczesnie do DACa i do tego zdekompletowanego zestawu 5.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...