Skocz do zawartości

Denon 1911 i Dali Concept 6/1/C


Feliks

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie w moim pierwszym poście na forum.
Czytam od dłuższego czasu dział „kino domowe” i wreszcie odważyłem się zalogować i napisać, co zamierzam kupić.
A więc do sedna, pokój około 20 m/kw, zestaw do 50/50% film/muzyka, cena maksymalna do 4000 zł z dostawą.
W tej cenie zwrócił moją uwagę zestaw Denon 1911 i Dali Concept 6/1/C.
Mam pytanie, co sądzicie o tym zestawie, czy Denon dobrze zagra z Dali?

Pozd. F.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To co prawda zestaw budżetowy, ale powinien zadowolić każdego, także i Ciebie Kolego Feliks. Najprościej jest wybrać się do najbliższego sklepu dystrybutora i posłuchać tego zestawu... Nawet wynegocjować sobie cenę ,,internetową"!!! Ja swoje Dali IKON 7 oraz Vokal 2, kupiłem po cenie niższej niż najlepsza oferta w necie icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Wracając do walorów dźwiękowych (oczywiście biorąc pod uwagę przedział cenowy) powinno być dynamicznie i muzykalnie oraz przestrzennie.... Zestaw wart swej ceny i napewno godny polecenia - pisze to człowiek który stawia Yamahę ponad Denona icon_wink.gif.

Powtórzę: zanim podejmiesz decyzję o zakupie, postaraj się koniecznie zestaw odsłuchać!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Radi za opinię, szczególnie że jak piszesz cenisz bardziej Yamahę, pierwszym moim wyborem była właśnie Yamaha icon_smile.gif ale ten niższy model 465/467. Serii 7xx nie kupię z powodów finansowych niby kilka stówek tylko, że budżet planowany na zakup początkowo wynosił do 3000 zł, więc znacznie został przekroczony. icon_cry.gif
Co do odsłuchu to będzie z tym ciężko icon_cry.gif , najbliższy sklep w którym można dokonać odsłuchu to podróż około 70 km w jedną stronę, to nie to co u Ciebie, masz dobry sklep w mieście.
Mam jeszcze jedno pytanie czy Dali 6 dobre będą do stereo icon_question.gif Chodzi mi pogłowie pomysł by wykorzystać stary Dioroski wzmacniacz do odsłuchu muzyki w stereo.

Pozd. F.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Dali to przede wszystkim audiofilski światowy producent kolumn, więc o dźwięk stereo nie musisz się martwić icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. To czasy przymusiły wszystkich do poważnego traktowania kina domowego, dlatego prawie każda seria ma w sobie głośniki: centralny, subwoofer, tylne efektowne, etc. Co do sklepu, może i dobry jest w Lubinie, ale nie korzystałem z jego usług. Swoje Dali kupiłem i odsłuchiwałem w oddalonym o ok. 78 km Wrocławiu!!! W salonie firmowym DENON-a.... Jechałem tam oczywiście ze swoją Yamahą icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Natomiast połączenie Diory w systemie stereo... hm... nie sądze by lepeij wypadła od DENON-a, ja bym ją sprzedał...!?#
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłeś mnie na duchu icon_razz.gif , wszędzie czytam że amplituner do KD(budżetowy) nie zagra dobrze w stereo icon_confused.gif więc taką deską ratunkową miała być Diora lecz skoro twierdzi ze Denon zagra lepiej (oby) to pozbędę się zbędnych sprzętów icon_smile.gif .
Sprawa się wyjaśni w przyszłym tygodniu, sprzęt zamówiony.
Zamówiłem także przewody chyba to już "musztarda po obiedzie" ale zapytam co sądzicie o przewodach 2,5mm^2 do takiego zestawu icon_question.gif podobno mają być z miedzi beztlenowej icon_eek.gif ma to jakiś znaczenie icon_question.gif

Pozdr. F.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś, obyś był ,,smakoszem musztard" - żart icon_wink.gif
Przekrój 2 x 2,5 [mm2] - myślę, że wystarczający icon_smile.gif. Deklaracja, że z miedzi beztlenowej - jeśli jest tak rzeczywiście, też ok icon_smile.gif.
Ale czynników wpływających na jakość przesyłanego dźwięku sporo, sporo więcej... Wszystko wyjdzie więc w praniu, tylko się nie przejmuj kable można zawsze wymienić. Mi osobiście zabawa z kablami sprawia sporo frajdy i na razie udaje się doprowadzić do satysfakcjonujących mnie wyników icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. Np. kable głośnikowe przerabiałem ok. 4 modeli na przestrzeni 1-roku i znalazłem ten ,,jedyny" trafiający idealnie w mój gust!!! Pamiętaj też, że porządne kable to nie zawsze duży wydatek.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...