Skocz do zawartości

Prośba o radę, od czego zacząć


lamdre

Recommended Posts

Witam, zakupowo chciałem zacząć od kolumn bo w domu mam jakis stary wzmacniacz sony i cd i moglbym juz sluchac. Kolumny te ktore mam (Sony) juz sie po prostu do niczego nie nadaja. W sklepie pan mi powiedział, że wzmacniacz jest najważniejszy i od niego mam zacząć i dobrac kolumny (a myslalem ze glosniki to 80% sukcesu). Odsluchalem kilku zestawow i rzeczywiscie ma to chyba znaczenie a co najgorsze dla mojego budżetu im drozszy tym lepiej to grało. Moje pytanie brzmi czy rzeczywiscie jest najwazniejszy?? Bo jesli tak to kupie drozszy - a planowalem wydac miedzy 1500-1800. Teraz mysle ze do 3 tys. zł - słuchałem Rotela-06 i Marantza 8003 i zrobiły na mnie dobre wrazenie, a z kolumnami poczekam wtedy. Proszę o sugestie....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim kontekscie sprzedawca sie wypowiadal, ale kolumny najlatwiej zauwazyc bo to one graja.
Jezeli masz np 5tys na sprzet i wydasz 3,5 na kolumny a 1,5 na wzmacniacz to prawdopodobnie zagra to znacznie lepiej niz jakbys wydal 3 na wzmacniacz i 2 na kolumny.
Jezeli Twoj stary wzmacniacz poradzi sobie z nowymi kolumnami to lepszy dzwiek powinienes uzyskac z nowych kolumn i starego wzmacniacza niz nawet superaudiofilskiego wzmacniacza za 50tys i starych kolumn... Bo co z tego ze wzmacniacz poda perfekcyjny dzwiek jak kolumna go nie zagra?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zgadzam się z tym, co napisał Verul. Kolumny i...akustyka pomieszczenia są najważniejsze.
http://www.audioton.republika.pl/akustyka.html
Czyli ile konkretnie możesz przeznaczyć na kolumny? A mogą być używane, czy muszą być nowe? Używane za tę samą cenę powinny zaprezentować lepszą jakość brzmienia. No i skoro wspomniałem o akustyce, napisz jakiej wielkości masz pokój. Jakiej muzyki słuchasz i jakie brzmienie preferujesz (jeśli wiesz)?
Wzmacniacz też oczywiście warto kupić lepszy, ale to za jakiś czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj mam 20 m2, chcę wydać maksymalnie do 4,5 tys. na wzmacniacz i kolumny. Słucham praktycznie wielu gatunków muzyki. Na wzmacniacz praktycznie się zdecydowałem Marantz 7003 lub 7004, zastanawiam się tylko nad kolumnami B&W 685 czy Monitor Audio BX2. Każda z nich brzmi inaczej ale każda ma w sobie coś ciekawego...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to praktycznie nie potrzebujesz już rady, bo teraz pozostała tylko kwestia Twojego gustu co wybierzesz. Przy zakupie używanych, można by się wspólnie zastanowić nad doborem. A tak, to widzę, że sprzęty są praktycznie do znalezienia w sklepach. Kup więc wzmacniacz a kolumn posłuchaj w salonie biorąc ze sobą 3-4 płyty z ulubioną, różnoraką muzyką i powinieneś zdecydować, które brzmienie bardziej Ci odpowiada. Przed zakupem w miarę możliwości wypożycz kolumny do domu i tam posłuchaj, czy dobrze zabrzmią w Twoim pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...