Skocz do zawartości

Amplituner i DVD do kolumn JBL


geckon

Recommended Posts

Pewnie stała propozycja do JBLów, czyli Harman... icon_cool.gif
Z metalem i rockiem powinien sobie poradzić.

W tej chwili z nowych modeli masz do wyboru HK 3490 oraz tańszy HK 3390, ale jakbyś trafił poprzednie modele czyli HK 3480 oraz 3380 to też nie będzie źle.
Jeżeli masz pecha do CDków, to możesz np. kupić nowy odtwarzacz i używany amplituner (bo z nowym kompletem HK będzie ciężko zmieścić się w 2 tysiącach).

Sprawdziłbym też najnowsze modele Yamahy, czylil RS-500 (wyższy model RS-700 będzie kosztował ponad 1500zł). Może zgra się z Twoimi kolumnami poprzedni model Yamahy czyli RX-797.
Do obu firm można dopasować pasujące modele odtwarzaczy CD albo DVD...

Pozdrawiama
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przejrzę. Chociaż ostatnio ktoś opowiadał, że Yamaha niby się "zepsuła" i sprzęt nie jest już tak dobry. W chwili obecnej mam Technicsa SA-AX540, odtwarzacz też Technics SL-PG590. Może opcja, że zostaje wzmacniacz, a tylko CD dokupić? Przyznam, że HK to by była świetna opcja, ale chętnie poczytam opinie osób, które się na tym znają-zostawić ten amplituner i dokupić CD, czy też wymienić wszystko?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kolumn, nie będę się wypowiadał, choć słuchałem ich i swoje zdanie mam. Ale do rocka, heavy metalu mogą być.
Jeśli słuchasz muzyki a nie potrzebny Ci sprzęt do kina domowego, czy choćby amplituner stereo (bo ma tuner radiowy), to zdecydowanie polecam wzmacniacz stereo. Mogą być takie jakie wymienił RoRo. Choć i tu znajdziesz kilka naprawdę dobrych za niewielkie pieniądze http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=wzmint A odtwarzacz CD (nie DVD) wówczas nowy. Albo kup lepszy wzmacniacz, za wszystko. I to wzmacniacz używany. Może dziwnie to wygląda, co piszę, ale zapewniam Cię , że przeniesiesz się od razu na dużo wyższy jakościowo poziom odbioru. Nowe, niedrogie wzmacniacze jakoś mnie nie przekonują i rzeczywiście spadła też jakość wykonania, trwałość. Odtwarzacz CD w tej opcji na razie mógłbyś sobie zostawić, nie jest on taki zły. Z czasem uskładasz pieniądze i kupisz lepszy. Wówczas jedynym ograniczeniem (jakościowym) pozostaną kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel wypowiedz się, bo jestem ciekaw opinii. Co do mojego CD to on po prostu pada. Część płyt czyta, części nie, a raczej straszliwie przerywa przy odtwarzaniu. Amplituner działa OK, więc zmiany chciałbym od CD zacząć. Ale te HM mi się podobają. Tylko że 120W do JBL E80 to chyba jednak za dużo:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyściłeś soczewkę lasera czy prowadnice w transporcie CD? Jeśli nie, to spróbuj, może tylko wszystko jest zabrudzone. Technicsy, to raczej trwałe odtwarzacze, choć oczywiście może i tak być, że laser jest na wykończeniu. Ale nawet jak by Ci odtwarzacz padł, to można z drugiej ręki za 100-150zł kupić dobrze brzmiącego Marantza np. CD42MKII
Nie masz się co obawiać 120W, bo to Ty decydujesz jak głośno gra system. Po prostu nie odkręcisz tak mocno gałki potencjometru. Ja miałem kiedyś 150W wzmacniacz z nominalnie 80W kolumnami i było ok. Nic się nie stało. Póki dźwięk jest czysty, kolumny nie charczą, znaczy wszystko jest ok.
Kolumny znacznie łatwiej uszkodzić zbyt słabym wzmacniaczem niż zbyt mocnym, bo słaby, przeciążony zamiast grać coraz głośniej zaczyna produkować bardzo zniekształcony sygnał, który szybko może spalić głośniki.
I jednak przemyśl zakup używanego wzmacniacza. Za tę samą cenę wskoczysz na wyższą półkę brzmieniową.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wątek, poczytaj http://forum.audio.com.pl/konserwacja-syst...dio-t22202.html A najlepiej napisz na PW do Radmara, on się zna na tym.
Ja soczewkę lasera kiedyś w Arcamie Alpha 5+ a później w Micromedze Stage6 czyściłem patyczkami do uszu (robiąc okrężne ruchy na soczewce lasera) najpierw suchym, później zamoczonym w wodzie destylowanej a na koniec znów suchym. Można jeszcze przedmuchać powietrzem. Czy soczewkę też da się wyczyścić Izopropanolem (czystym spirytusem), to nie wiem, bo kiedyś robiono je ze szkła i te można. A później większość była plastikowa i tu musi się wypowiedzieć ktoś, kto wie, czy alkohol nie zaszkodzi takiej soczewce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy soczewkę też da się wyczyścić Izopropanolem (czystym spirytusem), to nie wiem, bo kiedyś robiono je ze szkła i te można. A później większość była plastikowa i tu musi się wypowiedzieć ktoś, kto wie, czy alkohol nie zaszkodzi takiej soczewce.

Nie zaszkodzi - można izopropanolem potraktować również plastiki... icon_razz.gif
Czyli jest to środek stworzony do takich celów.
Przetestowałem (na żywym organiźmie icon_wink.gif )

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...