Skocz do zawartości

Panasonic SA-PM91D


Karlek

Recommended Posts

Witam,
więc zawitałem do tego forum posiadając taką a nie inną wieżę ( jak w tytule )
jestem z niej zadowolony, aczkolwiek dzisiaj odwracając ją po długiej przerwie, zauważyłem, że ma wejście na subwoofer

Pisze subwoofer out i jest taki port ala cincz?



Wybaczcie słabą jakość zdjęcia, więc moje pytanie brzmi co moge do tego podłączyć ? I jak ? I co zakupić icon_smile.gif

Wybaczcie zzieleniałe pytania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer jest jeden i gra mono, podobno przy tych częstotliwościach, które emituje nie jesteśmy w stanie określić miejsca, z którego dociera dźwięk. Ale i tak warto go postawić w centrum bazy stereo. A kabelek podłączamy jeden. Gdybyś chciał podłączyć dwa subwoofery, mogłoby być gorzej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale i tak warto go postawić w centrum bazy stereo.

Niekoniecznie w środku - często w instrukcjach do kolumn pokazany jest schemat z subem w rogu...

Cytat

A kabelek podłączamy jeden. Gdybyś chciał podłączyć dwa subwoofery, mogłoby być gorzej.

Wystarczy kabel typu Y do subwoofera: z amplitunera łączymy pojedyńczym kablem, który się rozdwaja - i możemy połączyć 2 suby icon_wink.gif (ale najlepiej - gdy są identyczne).
Co do sensu takiego rozwiązania - gdy mamy kupić 2 suby, to zazwyczaj stosuje się jednak jeden lepszy ... i droższy ... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...