Skocz do zawartości

Gdzieś coś nie gra.


n3m3s1s

Recommended Posts

Hej hej.
Kupiłem z czystej ciekawości odtwarzacz Onkyo DX-6640 za bagatela 69 zł + przesyłka. Chciałem mieć transport dla moich płyt CD podłączony do DAC'a Valab Luxury Version, ale poza tym chciałem również zobaczyć w bezpośrednim odsłuchu różnicę gdy CD gra bez DAC'a w torze. Podłączyłem CD za pomocą kabla 2xRCA do Yamki AX-700 i za pomocą kabla COAX do DAC'a. Odpaliłem płytkę z soundtrackiem do filmu Armageddon. Ku mojemu rozczarowaniu po przełączaniu źródeł nie usłyszałem jakiejś ogromnej różnicy. Przy wyłączonym DAC'u wysokie tony są trochę bardziej podbite, ale to jest taka znikoma różnica, że teraz zamiast cieszyć się muzyką to doszukuję się co jest nie tak. Odtwarzacz kosztował 80 zł, a Valab 700, więc pytanie "po co mi ten DAC" nasunęło się automatycznie. Osobiście obwiniam za to głośniki, ale chciałbym usłyszeć Wasze zdanie, które naprowadzi mnie na jakieś sensowne wnioski. Głośniki to Wharfedale Diamond 9.1. Kable głośnikowe i rca to zwykłe sznurki, coax to Klotz.

Ps: oczywiście pomijamy w tym przypadku wygodę użytkowania DAC'a.

Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaistniałej sytuacji, albo daj sobie spokój z DACem, sprzedaj go a pieniądze zainwestuj w płyty czy lepsze kable. Inna możliwość, to pożycz od znajomego lub ze sklepu lepszy odtwarzacz CD i posłuchaj czy są różnice. Albo jeszcze lepiej pójdź ze swoim odtwarzaczem i DACem do kogoś kto ma lepszy, bardziej przejrzysty sprzęt (bo niestety Twoje Wharfedale, choć przyjemnie brzmiące nie są wzorcem przejrzystości a kable też mają swoje ograniczenia) możesz także odwiedzić jakiś salon audio i tam posłuchać. Może tak być, że Onkyo to wciąż na tyle dobrze brzmiący odtwarzacz, że DAC niewiele wnosi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym DAC'a jednak zostawić bo mam w głowie system audio video do poskładania w przyszłości. Chciałbym mieć pewność, że to wszystko gra warta świeczki. Tak myślę żeby wypożyczyć jakieś kolumny z salonu i zobaczyć co to da. Może nawet podłogowe jakieś, miałbym możliwość ich odsłuchu w większym pokoju, jakieś 15 m^2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...