Skocz do zawartości

gramofon unitra daniel g1100fs


Recommended Posts

witam, jestem tu nowy użyłem nawet opcji szukaj i nic to też mam pytanie: dokopałem się w piwnicy do gramofonu unitra daniel g1100fs i brakuje mi tam igły z tego co wiem i moje pytanie brzmi czy ktoś może wie jaka to konkretnie igła?czy mogę ją kupić samą czy z całym ramieniem czy jakaś wkładką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje całej wkładki czy też tylko igły jak piszesz.Najlepiej zamieść fotkę końcówki ramienia .W tych gramofonach o ile pamiętam najczęściej była MF -100 ,101 czy 102 .Wkładki do kupienia na Allegro.

https://ssl.allegro.pl/mf-100-mf-102-mf-104...i1352139680.htm


https://ssl.allegro.pl/mf-100-wkladka-kompl...346308316.htmll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie odkręcaj wkładki na oko wygląda na dobrą.Czy masz wzmacniacz z wejściem na gramofon.Jeśli nie to czeka cię wydatek na przedwzmacniacz.A więc podaj nam do jakiego wzmacniacza chcesz to podłączyć.Jaką wtyczkę ma twój gramofon ,pojedynczą czy dwie.Jak zwykle najlepiej zamieścić zdjęcia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po co zdejmowałeś całą główkę???

A czemu nie???
Główka sama wychodzi - w końcu po coś wymyślono obrotowy zatrzask.

Kolega Macio87 dobrze zrobił - dzięki temu nie ma problemu z 4 kabelkami idącymi do wkładki (nie pomyli się przy podłączaniu) i wszystko będzie kontaktowało.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macio_87
4 dni temu audionet pytał się Ciebie, jaki masz wzmacniacz - czy masz w nim wejście PHONO do obsługi gramofonu.

Co się dokładnie dzieje z gramofonem: płyta kręci się prawidłowo, igła nie przeskakuje - a dźwięku brak???
Jezeli tak się dzieje, to przyczyną problemów może być:
- złe połącznie między gramofonem a wzmacniaczem (kable nie kontaktują)
- złe połączenie w obrębie gramofonu (np. nie kontaktują 4 kabelki miedzy wkładką a koszyczkiem - widoczne na drugiej fotce)
- problem we wzmacniaczu

Jaki kabel sygnałowy wychodzi z gramofonu (jak wyglada wtyczka, którą wkładasz do gniazda we wzmacniaczu) i jakiee wejścia ma Twój wzmacniacz?
Najlepiej jakbyś zrobił fotki wzmacniacza (front i gniazda przyłączeniowe z tyłu) oraz fotkę końcówki kabla z gramofonu (albo pojedyńczy duży wtyk DIN z 3 lub 5 bolcami, albo podwójny wtyk cinch)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Ostatnio ponownie w moje ręce wpadł gramofon Daniel i chciałbym go nieco odrestaurować icon_wink.gif
Poniżej zdjęcia:




zamówiłem już nowe paski, ale nie mam pojęcia jak się zabrać za wymianę igły/systemu, co zrobić z tym dziwnym przewodem (wymienić na chinch?) oraz do kogo zgłosić się z naprawą podświetlania. jakie serwisy zajmują się profesjonalną wymianą takich wkładek czy nawet całkowitym odrestaurowaniem gramofonu (najlepiej z okolic Krakowa lub Rzeszowa) prosiłbym o sugestie. przede wszystkim zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku także wszelkie rady co do wkładki będą mile widziane.
Pozdrawiam

PS. Interesują mnie wkładki lepsze niż seria MF z Unitry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego skurwol

Na początek gorąco zapraszam do przeczytania na forum postów na temat gramofonów. Wielokrotnie ja i Koledzy podawaliśmy, m.in. linki do stron, na których wyłożone są podstawowe zagadnienia z tej dziedziny.
Pasek, wkładkę wymienisz sam. W kwestii przewodu zakończonego wtyczka DIN jest wiele informacji na forum. Nie pamiętam, ale chyba Kolega Kaczor pisał o tym.
Co do podświetlenia, to z tym możesz mieć trochę problemów, ale jeśli masz czas i żyłkę do grzebania powinieneś dać sobie radę.

A tu przydatny, przypadkowo znaleziony link:

http://gramofondaniel.prv.pl/

Gdybyś potrzebował instrukcje obsługi, schemat ideowy, instrukcję serwisową mogę Ci przesłać na maila.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...