Skocz do zawartości

Harman Kardon HK3490 czy Onkyo TX8555


Empirical

Recommended Posts

Chciałbym parę opinii i pomocy przy wybraniu pomiędzy Stereo Receiver-em Harmand Kardon HK3490 i Onkyo TX8555, oba są bardzo podobne, Onkyo jest troche słabsze ponieważ jest 2x100 i ma wyjście tylko na jeden Subwoofer, ale wydaje mi się wystarczający, i łatwiejszy w obsłudze jak wszyscy piszą ponieważ ma większe przyciski ale to w sumie nie wplywa na moją decyzje, ale za to H/K jest o wiele potężniejszy ponieważ ma dwa wyjścia 120 i 2 wyjścia na subwoofery. Mam 2 głośniki Mordaunt Short MS10, 8ohm-owe, są stare ale będą wymieniane w następnej kolejności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od pół roku HK i jestem zadowolony, Śmiga mi to wszystko na RX8 i jest w miarę w miare chociaż spodziewałem się lepszego wymiatania dźwięku i kurzu ze ścian. hi
Słuchałem paru zestawów na RX8 i HK wygrał z tym wszystkim. Daje nieźle sobie rade i jestem zadowolony z niego. Tyle ci moge powiedzieć. Nie sprawdzałem jak gra to drugie co chce wybrać....Kwestia gustu wszystko...HK daje taki bardziej- jak by to nazwać.....metaliczny dźwięk...Brak w nim takiej trochę głębi, obrazowości itp ale czy aż takie to słyszalne???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja połowicznie zgodze się z przedmówcą, od około 1,5 roku dysponuję HK 3490 + paradigmy monitory 3v4 oraz kable Monster ZR1 i powiem tak u mnie głębia jest, kurz ze ścian spada, naprawde sprzet ma moc, i potrafi miłym dla ucha głębokim basem dmuchnąć, metalicznego dzwięku nie zauważyłem ani razu, dla mnie gra miękko, soczyście, ale ... moze to kwestia sprzetu, kolumn, podpinając pod HK 3490 np Kef-y metal bedzie ale ... ja polecam z czystym sumieniem HK3490, pytanie jaki dzwięk lubisz, co zmaierzasz podpiąc i jaka muzyka

polecam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...