Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy + stereo + kino domowe + 5.1


Rachwalmac

Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu interesuję się sprzętem audiofilskim (jeśli mogę to tak nazwać) i po wielu doznaniach związanych z korzystania z ,,tańszej,, pułki kin domowych itp chciałem w końcu ,,szarpnąć,, się na coś lepszego i z tego co wyczytałem:

Najlepiej wsiąść (w opcji która mnie interesuję - Muzyka + kino) taki zestaw

Wzmacniacz lampowy + 2.1 + amplituner (kino domowe) + 5.1

Na chwile obecną posiadam ,,jakiś,, amplituner Panasonica (tak żeby grało) Miałem 3 serie Yamahy po rząd ale w wyniku przeprowadzek - sprzedałem
oraz głośniki Magnat Monitor 990 SET http://cokupic.pl/produkt/Magnat-Monitor-990-SET (nie jestem z nich jakos specjalnie zadowolony) + 2 potężne kolumny ,,ELTEX,, (potężny bass, dość niezawodne - tyle)


Raczej nie chce łączyć obecnych akcesoriów z nowym sprzętem (chyba że wyrazicie dobre opinie o tych magnatach). Co do moich preferencji

Muzyka 100% Film 100% (dlatego 2 zestawy)
Pokój, kwadrat, dobrze ,,wyciszony,, 5m x 3m
Dźwięk/Obraz szedł by z PC (karta 5.1, wyjścia coax, opti itd)
Obraz z Pc będzie szedł na Full HD LCD (nie wiem czy jest potrzeba wysyłania go przez kino? filtry, generatory itd)
Chciałbym coś z usb, aby można było podpiąć jakiś dysk, ew niektórzy producenci dają opcje update-soft via USB (choć nie znam opinii na ten temat)
Prz kinie bardzo zależy mi na efektach typy surround, 3d
przy muzyce na ,,czystości,, i ładnym MOCNYM brzmieniu (dlatego wzmacniacz jak i same głośniki/kolumny powinny być dość konkretne)


Koszty: do 4-6 tyś zł

Z góry wielkie dzięki za rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty chcesz w końcu kupić... szukasz wzmacniacza lampowego do niego kolumn front + subwoofer i jeszcze amplitrunera do tego inne kolumny i sub??? To wszystko miałoby być za 4000-6000zł??? Krótko, niemożliwe.

Musisz się zdecydować, ogólnie pojęta wyższa jakosć, albo efekty surround w kinie. Jakbys miał 40000zł to możę i by było warto, ale tak nie ma szans...

Sprecyzuj co w końcu ma być i będziemy się zastanawiać. Przejrzyj tematy w dziale STEREO i KINO DOMOWE, twój budżet jest bardzo popularny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, możliwe jednak że za mało icon_sad.gif


Chodzi mi o osobny ,,system,, do kina domowego i osobny do muzyki. Mój znajomy ma tak ułożony zestaw jak i na forach znalazłem takie rady:

KOD
http://forum.pclab.pl/topic/354866-Wzmacniacze-lampowe-vs-tranzystorowe/

(przepraszam za link)


Czyli:

A) PC ---> Wzmacniacz lampowy ----> głośniki/kolumny stereo (bez suba, przepraszam)

i

B) PC ---> Amplituner ----> głośniki 5.1



Dlaczego tak? Gdyż na wzmacniaczu lampowym + dobre stereo dźwięk jest świetny (brak szumów etc) a ponoć wzmacniacze lampowe 5.1 to chiński bubel?
Z kolei dobry amplituner + 5.1 daje świetne efekty podczas oglądania kina.

I z tego co się dowiadywałem, przyzwoity Wzmacniacz lampowy można dostać już za 1.5tyś zł (używany), amplituner 2 tyś, głośniki 5.1 mam (magnaty o których wspominałem), do tego dokupić w miarę dobre stereo do 2.5 tyś zł ?

Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ta dyskusja to w zasadzie czyta teoria. Pytanie na ile usłyszysz tę różnicę... miałes sprzęt raczej słaby, a teraz chcesz skoczyć na dosć wysoki poziom. Myslę, że warto najpierw udać się na jakies odsłuchy sprzętu (nowego za kwotę rzędu 7000zł wzmak + kolumny 2.0), zobaczysz co ci pasuje, co nie pasuje. Zdecydujesz czy odpowiada ci charakter lampy, to nie jest tak, że tranzystor to wogóle się do niczego nie nadaje i posłużył tylko poprawie wygody... Teoria w tym swiecie to zgubna rzecz, tutaj nic nie wynika z wykresów (no może poza pasmem przenoszenia, ale to też tylko ogólne informacje i to tyczy się kolumn/słuchawek, a nie wzmacniaczy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mój świat obrócił się do góry nogami gdy znajomy zakupił wzmacniacz lampowy i gdy go posłuchałem, nie twierdze że tranzystory są kiepskie, ale słuchałem troszku dobrych drogich amplitunerów i żaden nie wywarł na mnie takiego wpływu (przy muzyce ofc) jak lampa. Słyszałem też o hybrydach (lapma - tranzystor) ale tu zdania są podzielone, jedni mówią że to kicz, inni że są naprawdę dobre produkty icon_sad.gif


Może inaczej, jaki zestaw kina domowego czyli amplituner + głośniki 5.1 byście mi polecili do 6 tyś (powiedzmy coś dobrego do muzyki jak i 5.1) ja może skołu gdzieś możliwość posłuchania i porównam to z lepszymi lampami, ew tymi które już słyszałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o używane kino domowe za 6000zł to trzeba powiedzieć, że to już naprawdę wysoka półka. Za 3000zł można wyrwać topowe amplitunery gigantów sprzed kilku lat, choćby tutaj link
Do tego wybór kolumn... no i tutaj się zaczynają robić schody, większosć tego co jest na allegro to niskie modele, albo wogóle marki (obecnie z ciekawych znalazłem tylko to link), na które nie warto zwracać uwagi, trzeba rozejrzeć się na portalach audio w ogłoszeniach (u nas, av.com.pl, hifi.pl...)

EDIT:
Taaa, jeśli się rozejrzeć na giełdach to można coś znaleźć. Masz tutaj kolumny, na których odsłuch poluję od dłuższego czasu. Recenzje mają naprawdę swietne, a cena nowych, cóż koło 6000zł pewnie była icon_mrgreen.gif Vandersteen 1 (chyba, że ta cena na hifi.pl się jakos sama aktualizuje z allegro, bo w sumie ktoś bardzo tanio je sprzedaje), poza tym Dynaudio Audience 50
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż mój sprzęcik w sumie sobie chwalę, pomieszczenie nie daje rozwinąć skrzydeł i amp jest w sumie niższej klasy niż kolumny, ale jako tako to gra. Jak dokupię wzmaka stereo to na pewno będzie przyjemnie. Jednak skoro myślałeś o używkach to możesz dostać coś lepszego, mój amp to średnia półka, ty możesz kupić znacznie wyższy model (bez HDMI i dźwięku HD, ale w stereo zleje mojego bez problemów). Kolumny może bardziej trzymają poziom, ale to cały czas rząd 4000-5000zł za parę, a nie jak Vandersteen'y za 6000-7000zł.
W sumie jak chcesz, ale szukałes bardzo wysokiej jakosci stereo i kina, zatem propozycje z poprzedniego postu są akuratne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No cóż mój sprzęcik w sumie sobie chwalę, pomieszczenie nie daje rozwinąć skrzydeł i amp jest w sumie niższej klasy niż kolumny, ale jako tako to gra. Jak dokupię wzmaka stereo to na pewno będzie przyjemnie. Jednak skoro myślałeś o używkach to możesz dostać coś lepszego, mój amp to średnia półka, ty możesz kupić znacznie wyższy model (bez HDMI i dźwięku HD, ale w stereo zleje mojego bez problemów). Kolumny może bardziej trzymają poziom, ale to cały czas rząd 4000-5000zł za parę, a nie jak Vandersteen'y za 6000-7000zł.
W sumie jak chcesz, ale szukałes bardzo wysokiej jakosci stereo i kina, zatem propozycje z poprzedniego postu są akuratne.



Mhm, dzięki za wyoślenie icon_smile.gif Bo właśnie martwi mnie to że Yamaha którą mi poleciłeś nie ma HDMI czy optyka icon_sad.gif (nawet bardzo mnie to amrtwi bo stereo to jedno ale 5.1 jest dla mnie równie ważne) i nie wiem czy nie lepiej wziąć czegoś z niższej półki aby owe wyjścia miało (w miarę dobrej klasy) bo jak wiadomo czasy sie zmieniają a technologia pcha do przodu i już teraz jest lekki problem z kabelkami icon_sad.gif np moja karta w pc ma tylko opt/hdmi/coax i już będzie problem, zastanawiam sie czy całej tej kasy nie wywalić tylko w amp (może+ wzmacniacz) podłączyć to do obecnych kolumn i przy przypływie pieniędzy dokupić jakieś dobre głośniczki.

Co myślisz?


PS przeczytałem wnikliwy test twojego Denon'a i chyba się zakochałem .... (jak na tą cene!)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz, zaraz Yamaha DSP-AZ2 ma wejścia optyczne (cztery sztuki) i koaksjalne (dwie sztuki), nawet są dwa wyjścia optyczne. HDMI to nie jest jakis mus, oczywiscie dźwięk HD audio potrafi zaczarować (to jak SACD czy DVD-Audio), ale tak jak mówiłem nie można porównać stereo. Chyba nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że DD i DTS na Yamaszce może nie odbiegać od Dolby True HD i DTS Master Audio choćby na moim Denonie.

PS: Zawsze możesz dekodować wstępnie sygnał w (przyszłym) odtwarzaczu Blu-Ray i po optyku/koaksjalu wysyłać LPCM 5.1...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...