Skocz do zawartości

Pomoc w ustawieniu kolumn podstawkowych


lukasz_pro

Recommended Posts

Ja się tak samo mordowałem jak Ty ale w poszukiwaniu jak najbardziej naturalnego dźwięku (czyli żeby wszystkiego było tyle ile potrzeba). Wielokrotne przemeblowania kłótnie z mama i tak dalej i tak dalej aż w końcu jestem na swoim i stworzyłem u siebie osobny pokój tylko do słuchania na stereo- według mnie inaczej nie można żeby nawet wyjść z siebie.
Mniejsza z tym, a mianowicie Twój problem jest bardzo podobny do problemu mojej żony. Słuchacie tej samej muzyki, ona lubi jak bas ją dusi (tak to nazywa) cokolwiek to znaczy w tym celu zaproponowałem jej ustawienie monitorów na szafie wysoko i siedzi sobie na przeciwko tych kolumn nisko w fotelu. Kilka razy słuchałem tak techno żeby zobaczyć co to w ogóle za odczucie i słychać i czuć prawie tylko bas w całym ciele niski i przebarwiony wystarczy tylko wstać z fotela i już basu mniej.
Uwaga!
Oczywiście takie ustawienie tylko do techno!
To nie jest zasada prawidłowego ustawienia zestawu stereo!
- Żeby ktoś z nowo czytających nie po myślał że tak jest prawidłowo icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten bas z linków (poza tym amerykańskim bas testem) powinien bez problemu być słyszalny na tych Klipschach
to nie jest jakiś zbyt niski bas, zapewne masz tak ustawione kolumny że bas się znosi...
niestety akustyka pomieszczenia wpływa najbardziej na brzmienie, największy bas jest zwykle przy ustawieniu kolumn w rogach pokoju, na dłuższej ścianie
pochodź, posłuchaj czy bas nie skupia się np w rogu pod sufitem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ten bas z linków (poza tym amerykańskim bas testem) powinien bez problemu być słyszalny na tych Klipschach
to nie jest jakiś zbyt niski bas, zapewne masz tak ustawione kolumny że bas się znosi...
niestety akustyka pomieszczenia wpływa najbardziej na brzmienie, największy bas jest zwykle przy ustawieniu kolumn w rogach pokoju, na dłuższej ścianie
pochodź, posłuchaj czy bas nie skupia się np w rogu pod sufitem icon_wink.gif



z tym się zgodzę , miałem na początku ustawione prawie tak jak teraz ale lewa kolumna była prawie w rogu pokoju ( http://img143.imageshack.us/img143/8320/gdss.jpg ) , bas był przyjemny w miejscu odsłuchu (zielony przy biurku - odsłuch , brązowy - biurko) ale tylko na lewe ucho ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będą rogi podbijały bass, a im bliżej sufitu w rogu to robi się x4.
Dlatego ta kolumna która jest w rogu gra trochę nie naturalnie głośniej, nie ma się co w zasadzie dziwić.
Tego różowego klamota (z rysunku) jak byś się pozbył to już by było o niebo lepiej - ale z tego co widzę to temat nie do przeskoczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...