Skocz do zawartości

H/K 360 + JBL vs Klipsch RF-52/62


danielox

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zmienić mojego aktualnego Denona-1509 + Wharfedalle na nowy zestaw.
Jeśli chodzi o wzmacniacz, to już zdecydowałem się na Harman Kardon (głównie odpowiada mi jego stylistyka), na plus Dolby Volume.
Myślałem o HK255 , ale ponieważ jest to najniższy model, wolałbym coś ciut wyżej - tu 360 jest chyba odpowiednia (na wyższy model chyba nie ma co przepłacać)

Stoję teraz tylko przed dylematem głośników + sub
Początkowo planowałem JBL CienemaPack oparty na ES80 lub E80 + E150P/E250P
Niestety nie przeczytałem na tym forum wiele pochlebnych opini ogólnie o tych JBL serii E icon_sad.gif , więc tu pojawił się problem.

Jako alternatywę wyszperałem fronty Klipsch RF-52 lub RF-62 + centralny RC-42 , do tego Klipsch SUB 12.
Wszsystko ładnie, tylko zestaw bez suround wychodzi ponad 8k ...
Pytanie, czy jest to dużo lepsza alternatywa jak dla mnie w porównaniu do JBLi ?

Przeznaczenie zestawu (pokój ok 23m2, odległość od przedniej ściany ok 3.5m , poddasze)

70% filmy
30 % PS3 + muzyka

Dźwięk ma nie być "tylko basem", natomiast w odpowiedniej chwili powinien "poruszyć wnętrze" icon_wink.gif

Z góry dzięki za wszystkie konstruktywne opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm generalnie mimo ze HK260 to prawie najnizszy to gra na prawde swietnie jak na swoja cene. Moim zdaniem kosi cala konkurencje. Generalnie na Twoim miejscu kupilbym wlasnie bardzo wydajny pradowo HK260 + jakies lepsze glosniki niz to budzetowe zamiezanie typu JBL czy Klipsch. Moze Monitor Audio BX ? Znacznie lepiej niz poprzednicy i z wieksza klasa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Avatar

Jeśli chodzi o HK, to tu akurat jestem przekonany tylko co do firmy, nie modelu. Chciałem po prostu uniknąć kupowania najniższego modelu z serii, tak jak to zrobiłem kupując swojego Denon-a 1509. Jeśli HK 260 jest wystarczający to pewnie zrezygnuję z 360tki (jeszcze poczytam specyfikację).
Natomiast głośniki ... nie wiedziałem, że Klipsch RF jest wersją budżetową icon_sad.gif
Te Monitor Audio nie wyglądają tak źle ... oprócz tego, że ich czułość to zaledwie 90db (w porównaniu do 96db przy Klipsch) ... musiałbym znaleźć miejsce gdzie można by ich ewentualnie odłuchać ...

I jescze z innego forum odnośnie MA+HK:
"Tak dla przestrogii dla wszystkich którzy łącza np H/K z Kef lub M/A z H/K - ludzie to jest profanacja !!! jak nie wierzycie to idzcie do piwerszego lepszego sklepu a salka odsłuchowa a zobaczycie różnice. H/K tylko z Klipschem a marantz z M/A."

Niestesty im więcej czytam, tym mniej wiem ;(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te dane.Mi się wydawało,że według specyfikacji AVR260 ma 7x50 wat a AVR360 7x55wat(według testu w Audio 5x69 wat)czyli różnica w sumie nie wielka.Ja powiem tak.Sam wybierałem między AVR260 i AVR460 wybrałem ten drugi bo dla mnie różnica była wyraźna(był odsłuch na tych samych kolumnach) a jak Ty na to patrzysz to nie wiem i trudno coś jednoznacznie doradzić ale myślę,że miedzy 260 a 360 jakiejś kolosalnej różnicy w dźwięku nie ma.Podobno dopiero model AVR460 ma zastosowane jakieś inne "bebechy" ale ja nie wnikałem w szczegóły.Odsłuchałem i wybrałem chociaż kolega Avatar próbował mi wyperswadować zakup tak drogiego amplitunera i polecał zdecydowanie AVR260.Kolumny Monitor Audio podstawkowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby Volume fajne przy reklamach,w sumie przydatna rzecz.Tak kupiłem taki zestaw ale w sporo niższej cenie baz suba na razie.
http://allegro.pl/monitor-audio-bronze-bx2...1348185036.html
Jak gra?Jak dla mnie to rewelacja ale jako właściciel jestem mało obiektywny;-).Kolumny nowe to jeszcze sporo powinno się na plus zmienić.Jak dla mnie kolumny mega uniwersalne,każdej muzyki posłuchasz.zaznaczam ze jestem zwykłym śmiertelnikiem co to słucha muzyki a nie kabli jak co niektórzy "audiofile".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wstępnie umawiam się na odsłuch kolumienek:

Monitor Audio BX6
JBL ES80
Klipsch RF52/62

Co sądzicie o subwoofer'rze do takiego zestawu (pokój ok 23m2) , Klipsch SUB12 ?
Aktualnie mam Klipsch KSW-10 i jest "średni" ...
Czytałem pochlebne opinie o VELODYNE ale ten jest już dość mocno drogi, i parametrami wcale nie koniecznie dużo wyższymi od tego SUB12 ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to głośniki wybrałeś fajne do odsłuchu i ciekaw jestem Twoich odczuć,jak będziesz już po to napisz.Co do suba to sam w niedalekiej przyszłości będę przed zakupem i nie wiem czy brać Monitor Audio czy własnie Velodyna.O velodyne są dobre opinie ale słyszałem tez,że do muzyki to one wymiatają ale do kina to już takie naj nie są.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę po odsluchu to dam znać.
Co do suba to wstępnie nie brałem pod uwagę nawet mMonitor audio ...
Wydaje mi sie ze same fronty poradzą sobie z muzyka , sub ma im tylko pomoc , a głownie pewnie będzie wykorzystywany do kina .
Z czysto papierowego porównania Klipsch Sub12 w swoim zakresie cenowym <2k prowadzi, 24 Hz jako minimum, 300W ciągłej mocy icon_wink.gif
Teraz mam Klipsch KSW10 i potrafi uderzyć a ten icon_wink.gif - liczę na dużego kopa icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsche ogólnie jak popatrzeć na parametry to górują nad konkurencją.Mam znajomego co ma te RFy z subem to powiem,że on ma to tak rozkręcone ze się wysiedzieć nie da.Godzina i głowa pęka tak ten sub wali.Jak dla mnie to za dużo basu ale jak kto woli.Jak lubisz szybki i twardy bas to zobacz jeszcze coś z Paradigma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
I witam po małej przerwie icon_smile.gif
Jak narazie udało mi się zakupić wzmacniacz + suba , kolej na fronty i centralny zaraz na początku nowego roku.
SUB to Paradigm-3400 , + HK360. Subwoofer jak marzenie, i potrafi uderzyć icon_smile.gif , muszę jeszcze dograć całośc, ale potrzebuję do tego frontów.
I tu moje pytanie:
Czy pozostać przy:
Monitor Audio BX6 czy może ostatnio ktoś proponował mi Paradigm Monitor 9 v.6 - cena w obu modelach jest identyczna.
Na korzyść Paradigma przemawia dynamika (ok 96db) vs zaledwie 90 db przy MA. Ale zakres Paradigma zaczyna się od 50Hz .... gdzie MA potrafi zejść do 33 ...

Jakieś rady ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pasma i charakterystyk częstotliwościowych : obie wielkości są dla ciut różnych samych warunków (+/- 3dB dla MA, oraz +/-2 dB dla Paradigma)?
Paradigmy raczej nie traktują źle dołu pasma icon_razz.gif , w obu masz podwójny głośnik basowy 6.5" (kolumny dwuipółdrożne, 4ro głośnikowe).

Skoro masz sub Paradigma, to zgranie go z frontami tej samej firmy może być korzystniejsze.

Więc rada jak zwykle - nie do końca wierzyć danym technicznym i samemu posłuchać i sprawdzić. Powodzenia!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 modele Paradigma u siebie, w tym 9v5, o których piszesz (9v6 to tylko inne śrubki i mocowanie maskownicy)...
Teraz grają u mnie MA BX6 icon_biggrin.gif Uważam, że są trochę lepsze w niemal każdym aspekcie od Paradigmów za wyjątkiem takiego "pazura", "wykopu" który słychać w Paradigmach przy mocniejszych nagraniach rockowych/metalowych - jeśli jednak nie słuchasz tej muzyki - nie zawracałbym sobie nimi głowy z powodu właśnie BX6, każda muzyka od spokojniejszej po bardziej młodzieżowe rytmy - pop/trance/house itp lepiej gra tu MA.
Bas - schodzi trochę niżej w MA odczuwalnie, ale te dane techniczne w przypadku Paradigmów są trochę dziwne, jeśli w MA jest 34hz przy -3db to w Paradigmach prawidłowy jest raczej ten drugi parametr (zasięg basu - 39 hz a nie >50hz). Różny jest zdecydowanie charakter basu, w MA jest jest o wiele przyjemniejszy dla ucha, bardziej miękki i jest go chyba troszkę więcej, w Paradigmach ciut szybszy, bardziej estradowy (z kopem ale bez takiego miłego, delikatnego nalotu "subwooferowej poduchy" jak w MA).
Średnica - ciut lepsza w MA, wokale i instrumenty są nieco bardziej nasycone ale Paradigmy wbrew pozorom też mają dobrą średnicę.
Wysokie - i to jest to co mi się nie za bardzo podobało w Paradigmach, jest za ostra, podkreśla baaardzo dużo sybilantów, jak nagranie nie jest idealnej jakości to bardzo źle się tego słuchało. W MA BX góra jest bardziej ciepła i szlachetna, dźwięk jest mniej bezpośredni, bardziej lekki, przestrzenny, potrafi oddać subtelniejsze detale i pełniejsze wybrzmienia. Dzięki temu wydaje się że dźwięk w Paradigmach jest nieco szybszy, a w MA spokojniejszy.
Jakbym to miał ocenić w skali 1-10, bas - MA 9/10, P - 7/10, średnica - MA 8/10, P 7/10, góra - MA 9/10, P - 6/10. Natomiast w samym rocku/metalu gdzie liczy się mocno bezpośrednie i szybkie brzmienie, z pazurem oceniłbym Paradigmy odpowiednio na 9/8/9 a MA na 8/7/7.
Co jeszcze można napisać ? efektywność - Paradigmy jeśli grają głośniej to tylko minimalnie. Ustawienie - Paradigmy baardzo nieustawne niestety, MA - zagrają niemal wszędzie, dobór wzmacniacza - Paradigmy bardzo wybredne w tym względzie, jakieś 30% wzmacniaczy dobrze z nimi grało, z MA każdy przynajmniej przyzwoicie, wykonanie i jakość wykonania - dużo wyższy poziom w MA.
Mam nadzieję że z dobrze nakreśliłem różnice brzmieniowe między tymi kolumnami ale pamiętaj, że to nie zastąpi Ci wrażeń z własnego odsłuchu icon_wink.gif
Jeśli chodzi o JBL i Klipscha, to seria RF gra dużo lepiej od JBL, w zasadzie nawet średnia seria F (synergy) już grała lepiej. Klipsch RF grają trochę właśnie jak Paradigmy z nieco swobodniejszym basem, ale raczej ciut słabszą resztą. MA to takie połączenie delikatności, ciepła, miękkości i jednocześnie dynamiki, na pewno najbardziej muzykalne kolumny z tych tu wymienionych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Ale i tak nie pomogło mi to jeszcze w rozwianiu wątpliwości.
Standardowo, faktycznie nie będę przeznaczał zestawu do słuchania głównie muzyki rockowej ... (jeśli już to pojedyńcze utwory).
Czyli jak twierdzisz, mimo takiej dużej "papierowej" różnicy skuteczności w dB , "kopa" powinny mieć i te i te kolumny ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w Nowym Roku. Sam posiadam AVR 360 i Klipsch-e F -30 ,C20 i B20. Wcześniej miałem subtelniejsze Mission seri 773 ,c 77 i 77DS. Jak dla mnie było za delikatnie. Zdecydowałem się na F-30 dla dynamiki , basu ,wielkości skrzyni , wagi.Służą pod KD i słucham chillout z N-ki. Wiem ,że może nie są idealne , ale w KD sprawdzają się idealnie (25m2) Mam wyłączone wszystkie EQ , kontrole tonów itp. Bardzo długo się wygrzewają. Myślę ,że RF -ki są bardziej do stereo, a Ty szukasz do KD .Tyle , że masz na poddaszu skosy i zasugeruję F20 lub starsze F2 . Opinie znajdziesz na Ceneo. Co do sub. to chyba nie są to udane konstrukcje. Ja mam starszą Yamahę YST UW 320 , ale z czasem wymienię na Velodyna.
I nie zgadzam się z opinią , że F-ki dudnią .Bas schodzi nisko z kulturą , ciepły . Wszystko zależy jak poustawiamy EQ i itp ulepszacze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Standardowo, faktycznie nie będę przeznaczał zestawu do słuchania głównie muzyki rockowej ... (jeśli już to pojedyńcze utwory).
Czyli jak twierdzisz, mimo takiej dużej "papierowej" różnicy skuteczności w dB , "kopa" powinny mieć i te i te kolumny ?


tak jak napisałeś - to jest "papierowa" różnica, Paradigmy w rzeczywistości nie mają 96db skuteczności tylko mniej, różnica minimalna jest, więc może to będzie ułamek 1 decybela ? icon_wink.gif
skuteczność wpływa na głośność przy tym samym ustawieniu potencjometra na wzmacniaczu, nie ma to nic wspólnego z "kopem" jak to nazwałeś
dynamika zarówno na Paradigmach i MA jest naprawdę duża, obydwie pary kolumn grają żywo i rytmicznie, z tym że charakter wysokich tonów i basu predysponuje te pierwsze lepiej do ostrej muzyki (szybki bas na stopie perkusji, mniej subtelności w wybrzmieniach, dobitniej grające blachy, szarpnięcia strun gitar itp), MA z kolei lepiej odda delikatną górę i wykreuje ładniejszą przestrzeń np jakieś dzwoneczki czy inne przeszkadzajki (ekstra np w muzyce typu chillout, ambient czy nawet trance) czyli obędzie się bez tej agresywnej "szorstkości" na górze jak w przypadku Paradigmów, MA zapewni też pełniejszy bas, fajniej pomrukujący od Paradigmów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch są naprawdę ok (o ile pisałeś o serii RF), ale w obecnej cenie zwyczajnie się nie opłacają, w kinie może różnica jest delikatnie in plus w stosunku do sporo tańszych MA BX ale w muzyce jest już wyraźny plus dla MA... z drugiej strony co najmniej tak dobre do kina jak Klipsch - Paradigmy też są tańsze (RF 62 jest droższy od większych 9v6)
jedyny sens zakupu to trafić dużo taniej Klipsche na wyprzedaży, bo wchodzi teraz nowa seria
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zamykam już wybór w dwóch kolumnach:
Paradigm 9v6 lub MA BX6.
Ogólnie Paradigm-y mi się bardziej wizualnie podoabają, i in plus, że do kina są podobnież lepsze.
Dodatkowym atutem za nimi wydaje się jest subwoofer, też Paradigm ...
Jedyna moja wątpliwość, czy w muzyce, będzie ZNACZĄCA różnica pomiędzy nimi a Monitor Audio ? (pop / dance / techno, z czasem rock)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zamykam już wybór w dwóch kolumnach:
Paradigm 9v6 lub MA BX6.
Ogólnie Paradigm-y mi się bardziej wizualnie podoabają, i in plus, że do kina są podobnież lepsze.
Dodatkowym atutem za nimi wydaje się jest subwoofer, też Paradigm ...
Jedyna moja wątpliwość, czy w muzyce, będzie ZNACZĄCA różnica pomiędzy nimi a Monitor Audio ? (pop / dance / techno, z czasem rock)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kinie razem z moim Denonem 2106 nieco lepiej (efektowniej, wyraźniej) grały Paradigmy, także kupując je może nawet nie będziesz musiał zmieniać amplitunera (rozumiem że tego 1509 jeszcze posiadasz), z tym że nie wiem jak będzie to razem grało w muzyce (do stereo używałem wymiennie różnych wzmacniaczy - tutaj na każdym lepiej grały jednak MA BX6)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...