Skocz do zawartości

Który NAD 315BEE czy 325BEE czy 326BEE?


SlawekWS

Recommended Posts

Odpowiedź: żaden, bo wszystkie są BEE................... icon_lol.gif icon_wink.gif (żarcik)

Tak już bardziej serio: wydaje mi się, że ten test w AUDIO został napisany pod Ciebie:
http://audio.com.pl/testy/nad-c326bee:2

A już w ogóle idealnie byłoby posłuchać i porównać sobie wszystkie 3 modele icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. W myśl sloganu reklamowego: jeśli nie widać (słychać) różnicy, to po co przepłacać... Naprawdę warto się poświęcić i przejechać te przysłowiowe 100 km do najbliższego sklepu audiofilskiego. Sam tak praktykowałem, bo jeździłem do Wrocławia, gdzie wybór zawsze był większy niż w mojej miejscowości!!! Można też spróbować (za kaucją) wypożyczać sprzęt do domu, sporo sklepów daje takie możliwości. Jeśli powiesz że i tak pieniążki zostawisz u nich, to nie powinni sprawać kłopotów. A Ty spokojnie w swoim domku dokonasz selekcji icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

P.S. Chce się przyznać, że nie jestem zwolennikiem NAD-a, ale szanuje Twój wybór marki icon_smile.gif. Napewno takie ukierunkowanie będzie pomagać Ci w poszukiwaniach i szybciej znajdziesz ten idealny model dla Ciebie!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że lubisz ciepłe brzmienie... zwykle nie polecam takich zestawień, bo rozumiem, że to raczej początek twoich przygód z "dużym" stereo??? Jednak kiedy to przeczytałem od razu przypomniał mi się zestaw McIntosh + ESA. To zupełnie nie ten budżet, ale myslę, że kupiują podstawowe ESY Vivace XT2 i do tego ciepły wzmacniacz (może od razu lampę np. Yaqin MC-10L, nawiązując do rozwiązań Mc'a???) możesz uzyskać zadziwiający dźwięk. Co prawda mówimy raczej o kwocie ~5500zł, ale warto się zastanowić, ja się zakochałem w tych kolumnach, grających z ciepłymi wzmakiem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie napisałem po to, by odwieść Cię od zamiaru kupna NAD-a!!! Nie sądziłem też, że parametry które podałeś są zmienne...???
Dlatego napisz:
- co dokładnie teraz masz (nic nie napisałeś o źródle dźwięku)?
- jeśli też brakuje źródła, to co to ma być: CD-odtwarzacz, komputer/laptop, MP3, etc.?
- czy to ma być tylko nowy sprzęt, czy w grę wchodzi również używany?
- skąd pomysł na w/w przez Ciebie zestaw?
- czy aby napewno do hard rock i popu chcesz ciepłe brzmienie? Oczywiście nie proponuje popadania w drugą skrajność, ale zawsze warto zapytać icon_smile.gif, bo dla mnie do takiej muzyki bardziej pasuje dźwięk wypośrodkowany...

P.S. To co na tą chwilę przychodzi mi do głowy i jeśli to ja miałbym szukać coś dla siebie, to przede wszystkim podział pieniążków:
wzmacniacz = ok. 1800 zł
kolumny = ok. 2700 zł

Zacząłbym właśnie od ,,serca", czyli wzmacniacza. Odsłuchiwał tyle modeli ile się da, aż trafiłbym na swojego faworyta. Pod konkretny już wzmacniacz szukałbym kolumn, które idealnie do niego pasują. Oczywiście odsłuchów dokonywałbym głównie na swoich płytach. Może się zdarzyć, że od razu trafisz na zestaw: wzmacniacz+kolumny, które Cię oczarują.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie mój pierwszy porządny zestaw stereo.
Źródło dżwięku: ma byc odtwarzacz CD (pisze ma, bo chciałem go kupić w drugiej kolejności)
Chcę nowy sprzęt.
Jestem po odsłuchu i z HK980, Arcam A18, Denon 510, Nad spodobał mi się najbardziej.
Co do koumn to najlepiej grały JBL L890, ale to już przkracza mój budżet. Testowałem też Klipsch F1, MA RX6, KEF C7, JBL ES80 i z tych to jedynie KEF C7 grał przyzwoicie. A co do Magnatów to polecało mi juz go kilka osób i to właśnie do NAD.
Co do brzmienia to masz rację: dźwięk wypośrodkowany.

Jestem jednak otwarty na inne propozycje.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim faworytem jest NAD 326BEE za ok 1800.
Więc tak, jak piszesz na kolumny zostaje jakieś 2700, no można to rozciągnąć do 3000.
Chyba nie ma potrzeby szukać innego wzmaka. W tej cenie będzie to trudne, ale jak masz jakiś faworytów to proszę daj znać. Z chęcią coś odsłucham.
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczającą ilość wzmacniaczy wysłuchałeś... Dlatego, jeśli najbardziej podobał Ci się NAD 326BEE, to pozostaje go tylko kupić. Teraz pozostaje dobór odpowiednich dla niego kolumn:

1. Skoro spodobały Ci się KEF-y C7, to może sięgnij po wyższą serię i posłuchaj np.: KEF IQ 70 = ok. 3000 zł

2. Może DALI LEKTOR 6 = min 2400 zł, chyba że trafi Ci się gdzieś promocja na serię IKON...? Choć to może być trudne icon_sad.gif
3. Albo WHARFEDALE DIAMOND 10.x
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

NAD wybrany i zamówiony:)
Miałem możliwość odsłuchu Magnató 607
Magnatów 607 i grają wg mnie lepiej od Kef C7, ale to odczucie subiektywne ponieważ nie miałem możliwości bezpośredniego porównania.
Jedynie moje wątpliwości budzi teraz kwestia basreflexu, który jest z tyłu kolumn, a kolumny będą stały jakieś 15cm od ściany. Czy to nie spotęguję basu?
I co z możliwością "zmiękczenia" dżwięku przez interkonekt , czy kabel głośnikowy? W tej chwili zastanawiam się nad Xinak SC-01 lub Atlas Hyper 1,5 i Atlas Element lub Tara Labs PRism 300A.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jedynie moje wątpliwości budzi teraz kwestia basreflexu, który jest z tyłu kolumn, a kolumny będą stały jakieś 15cm od ściany. Czy to nie spotęguję basu?

Jeżeli nie uda Ci się odsunąć kolumn dalej od ściany to faktycznie bas się wzmocni... ale zawsze możesz próbować zatkać otwory basreflexu gąbką czy szmatką i zredukujesz trochę niskie tony. Ale to już musisz przetrenować...

Kablami mniej podziałasz, ale możesz też poszukać czegoś, co trochę osłabi Ci niskie tony...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...