Skocz do zawartości

Kino domowe kontra rozum blondynki


oliana

Recommended Posts

Witam.
Doradźcie proszę blondynce, której mąż od kilku lat brzęczy, że chce kino domowe. Budżet nie byłby wielki, raczej śmieszny dosyć, bo ok. 1500-1700zł. Pod choinkę rzecz jasna. I tu jest pies pogrzebany. Obawiam się bowiem, że niepotrzebnie wydam pieniądze na rzecz gorszą, niż mam, ale może sie mylę i kino domowe ma w sobie to coś? Dlaczego mam wątpliwości? Otóż mamy już sprzęt, choć jest od sasa do lasa. Mamy do niego podlączony telewizor Samsunga i jak chcemy, to włączamy wzmacniacz i dźwięk idzie przez kolumny. jJedynym minusem jest to, że trzeba sie podnieść z kanapy, jak chce się zmienic głośność. Teraz muszę tu napisać co mam, bo coś mi mówi, że kupię sobie zamiennik dużo gorszy. Wzmacniacz cyfrowy Technicsa (SU V-90D), oczywiście jakiś korektor też, kolumny Pioneer CS997 (2 sztuki po 190W), nagrywarka Sony RDR-GX210, TV Samsung (nie chce mi się włazić za firankę, ale LCD, full HD). Czy dobrze myślę, że jak kupię sobie dodatkowe, dobre głośniki to będę miała prawie to samo co kino domowe? No ja wiem, że nie podłączę pewnie komputera, ale naprawdę, ja się w takie rzeczy nie bawię. Nie jestem gadżeciarzem. Boję sie tylko, że za kwotę, którą mam kupię sobie z kina coś, co będzie mi brzęczało jak pokrywki od garnków w porównaniu z moimi kolumnami. Tu chodzi głównie o dźwięk. Dodam, że mam salon połączony z kuchnią, kształt zupełnie nie prostokątny, pow. ok. 48m, ustawienie kolejnych 5 głośników nie będzie łatwe.
Poproszę Was o głos rozsądku, bo ja się po prostu na kinach domowych nie znam. Zależy nam na fajnym oglądaniu telewizji, na nic innego nie mamy czasu icon_smile.gif Jeżeli mogę rozbudować to, co mam, to szkoda mi pieniędzy na plastik. Polecam się gwiazdkowo, bo Mikołaj stoi już w blokach startowych!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jesli kupisz plastikowe kino to jakosć będzie nieporównywalnie gorsza, nie będzie się dało tego słuchać. Wyjsciem wydaje się zakup samego amplitunera kina domowego i brakujących trzech głosników, ale w tym przypadku jakosć także straci... ten Technics to może nic nadzwyczajnego, ale trzyma poziom dzisiejszych podstawowych wzmacniaczy stereo, co oznacza, że na amplituner trzeba by wydać 3000-4000zł, co jak rozumiem jest niemożliwe.
Najtańszą opcją zachowania poziomu jakosciowego i stworzenia kina jest zakup amplitunera z wyjsciem PRE-OUT wtedy podłączasz go do obecnego wzmacniacza (wejscie POWER AMP DIRECT IN), tylko, że najtańszy taki sprzęt to ONKYO TX-SR707. Do tego trzeba jeszcze dokupić te trzy kolumny, przynajmniej coś takiego KODA AV-702 v.3 C + 2x S. Cóż mogę powiedzieć...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...