Skocz do zawartości

Optymalne rozmieszczenie X-530 w mieszkaniu.


Recommended Posts

Witam, od kilku lat jestem posiadaczem (szczęśliwym) zestawu głośników Logitech X-530, niedawno przeprowadziłem się i chcę je optymalnie rozmieścić, żeby w końcu móc korzystać z ich możliwości. Głośniki ok 3 lat stały w kartonie i czekały na naprawę, której doczekały się pół roku temu i od tamtej pory znowu czekają, tym razem na montaż (do naprawy pojechały, bo nie chciało mi się tego zrobić od razu tak jak trzeba, rozstawiłem je po pokoju, kable wisiały, nieraz ktoś zachaczył i bum, głośnik spadał). Przybliżone umeblowanie pokoju i schemat mieszkania w którym chcę je zamontować: http://img11.imageshack.us/g/pokoj1.jpg/. Z góry dziękuję za pomoc. Nie mogę się doczekać aż obejrze na nich jakiś film. I jeszcze pytanie, czy radzicie montować bezpośrednio do ściany, czy lepiej na stojakach/półeczkach? Głównym przeznaczeniem głośników będą filmy, gry i sporadycznie muzyka. Może pominąłem coś co ma istotny wpływ na jakość dźwięku (materiał mebli/podłogi, dywan, kwiatki, itd) ?? Nie znam się na tym ale jak już wyłożyłem pieniądze na sprzęt (zapewne większość z Was ma lepszy ale mi ten wystarcza, audiofilem nie jestem), to wolę, żeby grał jak najlepiej może. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to ten zestaw na 15m2 pokój jest zdecydowanie za mały. Jeden 13cm głośniczek w subie nie da rady wyprodukować wystarczającej ilosci basu. Jesli chcesz koniecznie próbować, to:
-przednie po obu stronach okna, powinny tworzyć z miejscem odsłuchu trójkąt równoboczny i być na wysokości uszu,
-tylne tak, żeby z przednimi leżały na jednym okręgu (gdzieś na szafkach pewnie; mogą być na wysokości uszu, albo wyżej - wtedy pochylone, ale bez przesady),
-centralny tak, żeby był możliwie blisko ekranu i najlepiej na wysokości uszu,
-subwoofer, to jest chyba twój największy problem, on jest po prostu mały, zrobi trochę hałasu, jesli upchniesz go w jakis róg; jest takie zjawisko, że im więcej scian dookoła źródła dźwięku tym więcej basu, dlatego np. pod biurkiem suby są głośniejsze.
Możesz próbować, ja jestem jednak zdania, żeby przydałoby ci się cos większego, przynajmniej pokroju Genius'a SW-HF6000 5.1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kasy na nowe glosniki :/. I tak bede musial przedluzacze pokupowac. Jak pisalem wczesniej audiofilem nie jestem i te X-530 w zupelnosci mi wystarczaja. Poki ich nie zamontuje musze koszystac z takich ok 10-letnich zastepczych: http://www.sfd.pl/Samsung_SMS_7631_g%C5%82...ki-t295795.html. Jak porozstawialem je (Logitechy) na chwile piXdrzwi na szafce, kartonie, stojaku i komodzie, zeby zobaczyc jak brzmia, to az mi sie nie chcialo wracac do wymienionych wczesniej pazdzierzy od ktorych chyba wszystko jest lepsze. Poza tym nie bede glosno sluchal/ogladal/gral #1 szkoda mi uszu, #2 szkoda mi sasiadow :] W wolnej chwili pokombinuje jak to zrobic wedlug Twoich wskazowek. Dzieki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...