Skocz do zawartości

głośniki czterożyłowe a podłączenie do amplitunera


rfk

Recommended Posts

Witam,

To moj pierwszy post na forum, wiec kłaniam się podwójnie.

Mam takie pytanie i prośbę o pomoc. Moj Tato niedawno kupił amplituner Yamaha RX-V367. Dzis probujemy go podlaczyc do głośników, które Tacie zostały po zestawie Technics SA-EH600. Zestaw ten ma głośniki główne z podłączeniami na 4 żyły - widać to na tym obrazku: http://img194.imageshack.us/img194/6765/p1010055g.jpg

a amplituner ma wyjścia na głósniki główne dwużyłowe:
http://nowetrendy.pl/html/images/news/800/rx-v367_back.jpg

Ciekawe jest to, że po podłączeniu mikrofonu do kalibracji te głośniki szumią, ale po włączeniu Tunera - nie ma żadnego dźwięku.

Co robimy źle? Czy możliwe jest poprawne podłączenie tych głośników do tego amplitunera? Probowaliśmy już wielu kombinacji i niestety bez powodzenia. Bedziemy bardzo wdzięczni za wskazówki.

Pozdrawiam,
rfk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się podłączyć tego prawidłowo, w Technicsie był realizowany tzw. bi-amping, Yamaha nie daje takiej możliwosci. Czysto teoretycznie możnaby złączyć żyły wychodzące z kolumny (+ z +, - z -), ale jak tak to zrobisz to spadki impedancji będą bardzo duże i może to grozić spaleniem wzmacniacza...

Proponuję kupić inne kolumny. Tak swoją drogą to nie chcę krakać, ale możesz się zawieść, jeśli chodzi o jakość dźwięku...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest chyba takie proste, konstruktorzy zestawu założyli, że ma to grać w bi-ampingu i tyle. Nie mogę tego stwierdzić na 100%, ale mam wrażenie, że impedancja jest dopasowana do podwójnego zasilania i podłączenie tego razem byłoby równoważne z podłączenie dwóch kolumn pod jedno wyjscie, a chyba wiemy, że to stwarza niebezpieczeństwo. Z drugiej strony sekcja wysokotonowa nie wytwarza dużych obciążeń, więc można próbować... mimo tego ja bym się jednak rozejrzał za czymś nowym icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...