Skocz do zawartości

Zestaw stereo do domu


Bilu

Recommended Posts

Witam wszystkich uzytkownikow forum icon_wink.gif

Chce sprawic sobie jakis zestaw audio do pokoju. Jakies kolumny do tego wzmacniacz czy amplituner oraz jakis subwoofer. Sam pokooj nie jest duzy jednak chce miec zapas tez mocy w razie jakiejs imprezy icon_mrgreen.gif

Calosc na codzien bedzie podpieta pod laptopa gdyz z niego glownie bede puszczal muzyke. Z czasem bede chcial dokupic ajaks wieze czy cos aby sluchac muzyki tez z plyc CD w czasie kiedy laptop nie bedzie podpiety.

Bardzo bym was prosil o jakies propozycje i o to jak calosc podpiac itp np czy do podpiecia pod laptopa potrzebna mi bedzie jeszcze zewnwetrzna karta dzwikowa czy wystarczy sam wzmacniacz/amplituner?

Co do ceny fajnie jak by nie byla wygorowana. Cos dobrego w rozsadnej cenie dla przecietnego sluchacza icon_wink.gif

Ps. jesli to ma jakeis znaczenie to glownie slucham hip hopu ale fajnie jak by zestaw byl w miare uniwersalny icon_smile.gif

Dziekuje bardzo za kazda pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz podać więcej szczegółów: jaka wielkość pokoju, ile masz na to pieniędzy, czy sprzęt może być używany - czy tylko nowy...
Jeżeli masz mało pieniędzy i słuchasz z komputera, to może być takie wyjście: niezłe kolumny do komputera. Inna możliwość - już poniżej 200zł kupisz używaną, firmową miniwieżę którą można będzie podłączyć do karty dźwiękowej w komputerze.

A poza tym poczytaj podobne tematy w dziale STEREO - dotyczące zakupu wieży, np.
http://forum.audio.com.pl/Wieza-za-1000-1200-PLN-t16313.html

Oraz w dziale "PC-AUDIO-iPhone ....",
http://forum.audio.com.pl/PC-Audio-iPhone-iPod-f5.html
dotyczącym podłączania sprzętu audio pod komputer

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny + wzmacniacz sprawia sie lepiej, ale drozej. Poza tym w lapku pewnie nie masz porzadnej karty dzwiekowej wiec nie rozwina skrzydel jesli chodzi o jakosc dzwieku. No i nie wiem jak mialbys subwoofera podlaczyc. We wzmacniaczach stereo wyjsc chyba nie ma, a amplituner do kina domowego da gorsza jakosc muzyki za wieksza cene.
Pisales ze chcesz dla przecietnego sluchacza. Glosniki Solo 7c sa jak sadze wlasnie takie. Poza tym sa calkiem spore wiec i na imprezie pewnie dadza rade w nie za duzym pomieszczeniu. Choc Tobie pewnie zalezy na basie, a nie wiem jak one z nim stoja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn będą ok, jak sam to okresliłes dla przeciętnego słuchacza. Sub nie będzie potrzebny, one swobodnie wypełnią (może nawet przepełnią) basem twoje pomieszczenie. Jak chcesz wydać te kilka stówek więcej to możesz wziąć Magant'y Supreme 1000 czy Heco Victa 500.

Co do wzmacniacza, to chcesz coś nowego odpowiedniego do kolumn, czy może jakaś używkę, bo już nie wiem pisałeś, że używki są ok, a teraz pytasz o nowe znowu???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te HECO VICTA 500 co podales sa tansze niz te co podalme wiec co miales na mysli mowiac ze gdybym chcial wydac pare stowek wiecej? icon_smile.gif

Co do wzmacniacza moze byc uzywany badz nowy. Albo amplituner. Jakies propozycje? Bo w tej kwesti juz ciekzo mi cos samemu zaproponowac.

Co do sub to zawsze sadzilem ze sie przyda, i troche dziwi mnie ze proponujesz aby nie brac suba icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby nie brać suba, bo taki za 300zł nie zagra niżej niż spore kolumny, a tylko wprowadzi dodatkowy nieporządek na dole pasma.

Co do cen kolumn to ty miałes na aukcji parę, a tutaj zarówno Magnat jak i Heco to cena za sztukę icon_cool.gif

Wzmacniacz (lepiej zagra niż amplituner w tej samej cenie) np.
Harman (jakbyś chciał koniecznie tuner)
Cambridge
Rotel
Yamaha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do cen kolumn to ty miałes na aukcji parę, a tutaj zarówno Magnat jak i Heco to cena za sztukę icon_cool.gif



Racja nie zwrocilem uwagi przepraszam icon_wink.gif

W tkaim razie zamowie chyba te kolumny do tego ktorys z podanych przez Ciebie wzmacniaczy. najwyzej sub sobie dokupie jak bede potrzebowal. O ile bedzie mozliwosc podlaczenia go pod ktorys z tych wzmacniaczy? Czy nie maja wyjscia?
I co ze sprawa karty dzwiekowej? bedzie potrzebna podlaczajac zestaw pod laptopa czy nie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjść na subwoofer nie stosuje się we wzmacniaczach, opcją jest podłączenie go wysokopoziomowo tzn. kable zamiast bezpośrednio do głośników ze wzmacniacz idą najpierw do suba. Mam jednak nadzieję, że ten sub nie będzie ci potrzebny icon_wink.gif

Co do karty to oczywiście się przyda. Tutaj znowu stajemy przed kwestią jej ceny. Minimum to taka CREATIVE Surround 5.1 USB, ale lepiej pójść w kierunku czegoś z działu PRO np. E-MU 0202 czy ESI MAYA44, albo DACa w rozsądnej cenie choćby ZERO DAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...