Skocz do zawartości

Zakup gramofonu do 1500 zł


Recommended Posts

Witam , tak jak w temacie co warto kupić w tych pieniązkach ???


Chcę kupić Tacie gramofon w ramach "manewrów grudniowych " i nie chciałbym nadziać się na minę


Mam nadzieje ze mogę liczyć na waszą pomoc

Gramofon miałby współpracować z amplitunerem , chwilowo Technics SA DA10 aczkolwiek w najbliższym czasie szykuje się jego wymiana . Także konkretnej marki gramofonu nie biorę pod uwagę


Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram propozycję Pro-Ject-a. Sam zaczynałem od Debuta III ale odrazu zamówiłem z dużo lepszą wkładką, minus ta najtańsza będąca w standardzie. Jeśli do tego napędu założysz wkładeczkę z półki 400-500 zeta będzie naprawdę bardzo dobrze. Wiem, wiem to trochę drogo przy gramiaku za tysiaka, jednak tania wkładka może rozczarować potencjalnego słuchacza. Oczywiście nie zapomnij o pre. Wystarczy nawet to najtańsze mające dobry stosunek jakość-cena.
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bez automatu (tym samym trochę lepszy) Pro-Ject Debut SE II

Pacio94
A dlaczego bez automatu lepszy?
Jeżeli automat jest firmowy i w dobrym stanie, to nie ma się czego obawiać...
Niewątpliwie w „manualnym” jest mniej elementów do zepsucia, ale wygoda też się liczy (przynajmniej dla niektórych).
Używam wszystkich 3 rodzajów: manualnego, półautomatu oraz pełnego automatu i nie narzekam!

Cytat

Oczywiście nie zapomnij o pre. Wystarczy nawet to najtańsze mające dobry stosunek jakość-cena.


Umka - co do preampu gramofonowego to dobry stosunek jakość-cena to mało, bo będzie na Allegro jakiś najprostszy model Vivanco za 20zł i co??? Stosunek icon_mrgreen.gif będzie dobry, a z grą lipa... icon_cry.gif
Ważne, by kupić firmowy, dobrze grający przedwzmacniacz – spokojnie można polować na używane, ale w okolicy 200 zł trzeba będzie wydać.

A co do zainwestowania w porządną wkładkę do gramofonu to oczywiście masz rację!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za niedopowiedzenie. Oczywiście nie chodziło mi o preampa jak najtańszego ogólnie tylko najprostrzy z oferty Pro- Jecta z tym napędem będzie dawał radę.

Przy zakładanym pułapie naprawdę będzie to dobry set. Jak tata Barth-a się wciągnie to może wyjmie kasę na Sensora z RCM-u. (jak ja)
pozdr. Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

bez automatu (tym samym trochę lepszy) Pro-Ject Debut SE II

Pacio94
A dlaczego bez automatu lepszy?
Jeżeli automat jest firmowy i w dobrym stanie, to nie ma się czego obawiać...
Niewątpliwie w „manualnym” jest mniej elementów do zepsucia, ale wygoda też się liczy (przynajmniej dla niektórych).
Używam wszystkich 3 rodzajów: manualnego, półautomatu oraz pełnego automatu i nie narzekam!

Miałem na myśli samą jakość dźwięku, kupując Denona robiłem research i Pro-Ject wypadł odrobinę lepiej, ale dla wspomnianej przez ciebie wygody... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...