Skocz do zawartości

Podlaczenie gramofonow do wiezy


Recommended Posts

Witam
Posiadam 2 gramofony stanton t.92 (maja wbudowane przedwzmacniacze, systemy discmasterII) oraz mikser reloop rmx-30. Podlaczylam wszystko jak nalezy czinaczami jednak dzwiek w ogole nie wchodzi na mikser a stamtad do glosnikow. Jest tylko cichy dzwiek wydobywajacy sie bezposrednio z gramofonow. Kombinowalam zarowno podlaczajac przez phono jak i line. Choc gdy kable podepne na line a gramofon ustawe by wychodzilo przez phono to mikser reaguje ale w glosnikach nadal nie ma dzwieku... glosniki na razie podlaczylam bezposrednio pod master w mikserze i mysle, ze powinno i tak grac bo wczesniej mialam tak podlaczone cd-playey i wszystko gralo.
Posiadam tez wieze, ale bez wyjscia aux, jest tylko wyjscie wluchawkowe - czy moge jakos do niego podlaczyc caly sprzet? (glosniki wowczas beda oczywiscie podlaczone do wiezy (kazdy 2x30w 8om)

dziekuje za rade
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Z tego co opisujesz potrzebny Ci będzie przedwzacniacz gramofonowy. Jest tego troche na znanym nam portalu aukcyjnym icon_wink.gif Troszke nie rozumiem w zasdzie dlaczego sygnał jest tak słaby skoro piszesz ze grmofony maja przedwzacniacz ale tak czy tak opisana usterka tylko to by tłumaczyla ze sygnał jest zbyt słaby i nalezy go wzmocnic liniowo. A moze gramofony mają gdzies regulacje sygnału wyjsciowego.....? Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam
Podłaczyłam wszystko wg schematu:

ale głos nadal wydobywa sie z gramofonów a nie z głośników.
gramofony+mikser+wieża połączone prze czincze. gramofony do kanałów w mikserze zaś wieża wyjście aux do mastera w mikserze.
gdy ustawiam na mikserze phono a na gramofonie line to mikser odbiera dzwiek i głosniki bucza zas gdy mam w obu phono lub line to dzwiek w ogole nie wchodzi na mikser. prosze o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do pierwszego posta. AUX ma byc wejscie, nie wyjscie (w wiezy). Jak nie ma to przez wieze sygnalu nie puscisz, chyba ze mialaby jakies inne wejscie co by bylo wg mnie dziwne (w zestawieniu z brakiem AUX).
Na pewno wszystko dobrze podlaczasz? bo ciagle piszesz o tym wyjsciu AUX i mnie to zastanawia. Moze zrob fotki tylow wiezy, mixera i gramofonow icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...