Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
dreadlook

Amplituner + kolumny głośnikowe

Witam! Jak w tytule: Szukam czegoś do odtwarzania muzyki. Będzie to grało w pokoju 20m2. Zależy mi na dość dobrej jakości w każdym rejestrze (oczywiście adekwatnej do kwoty). Na wydanie mam maximum 1700zł (amplituner + głośniki 5.0 lub 5.1) - nie pogniewam się jak będzie ciut mniej. Za pomoc będę niezmiernie wdzięczny. Sprzęt tylko nowy (wymagania rodziców).

Do odtwarzania muzyki to raczej stereo i tego raczej bym się trzymał, ciężko wogóle kupić sprzęt za takie pieniądze, a kino w tym przedziale nie będzie grało za ciekawie, a na pewno znacznie gorzej niż stereo w tej samej cenie.
Marantz PM5003 (chciałes amplituner, ale wzmak zagra trochę lepiej, ewentualnie jesli radio to paląca kwestia weź Yamahę RX-... to najtańsza opcja)
KODA AV-702F v.2

w sumie to może i bym się skusił na stereo.. ale podłączone pod to będzie jeszcze dvd. filmy oglądamy rzadko więc kwestia przemyślenia.

Hmm, podobno w MM jest zestaw wart uwagi: denon 1311 + wharefadale vardun 250 5.1 za 1590 zł. Co o tym myślicie?

hmm, musi być radio (wymóg rodziców).. także jaki model yamahy polecacie?

głośniki rozumiem te koda?

co do głośników, nie lepiej kupić droższe? bo te co podałeś znalazłem za 349-399zł icon_razz.gif

dobra, dzięki za pomoc icon_wink.gif może jest do polecenia jeszcze jakieś dvd w kasie do 200zł? icon_razz.gif

Także wybór padnie prawdopodobnie na:

YAMAHA RX-497 + KODA AV-702F v.2 + Pioneer DV-420

Co do kabli żeby to wszystko podłączyć - nie wiesz, czy będą w komplecie? icon_razz.gif

Kabli połączeniowych normalnie nie ma w komplecie - chyba że sprzedawca z dobrej woli doda Ci jakieś podstawowe kable jak kupujesz cały zestaw...

Do połączenia DVD z amplitunerem stereo potrzebujesz pary kabli cinch (inaczej RCA), oraz głośnikowych do połączenia amplitunera z kolumnami.
Co do kabli - pytanie, ile Ci zostanie pieniędzy na kable i jaką długość głośnikowego potrzebujesz?
Na początek wystarczy coś solidnego w miarę firmowego (choćby Bandridge, Koda, MRS, Profigold czy Prolink - wymieniajac w kolejności alfabetycznej) i jakiś głosnikowy o przekroju rzędu 2.5mm^2 z miedzi beztlenowej. A później w ramach rozwijania sie choroby audiofilskiej można przejść na lepsze i droższe kable icon_wink.gif

Pozdrawiam

Jeszcze mam pytanie co do mocy tego zestawu: będzie jakiś wykop? bo lubię czasami podkręcić.. Może porównanie z kinami do 400zł (bo przeważnie takich słuchałem) lub głośników Genius Sw-Hf5.1 5005?

Nie no w twoim pomieszczeniu, mając trochę zdrowego rozsądku i szacunku dla swoich uszu, raczej nie dojdziesz do maksimum głośności...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0