Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny głośnikowe


dreadlook

Recommended Posts

Witam! Jak w tytule: Szukam czegoś do odtwarzania muzyki. Będzie to grało w pokoju 20m2. Zależy mi na dość dobrej jakości w każdym rejestrze (oczywiście adekwatnej do kwoty). Na wydanie mam maximum 1700zł (amplituner + głośniki 5.0 lub 5.1) - nie pogniewam się jak będzie ciut mniej. Za pomoc będę niezmiernie wdzięczny. Sprzęt tylko nowy (wymagania rodziców).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odtwarzania muzyki to raczej stereo i tego raczej bym się trzymał, ciężko wogóle kupić sprzęt za takie pieniądze, a kino w tym przedziale nie będzie grało za ciekawie, a na pewno znacznie gorzej niż stereo w tej samej cenie.
Marantz PM5003 (chciałes amplituner, ale wzmak zagra trochę lepiej, ewentualnie jesli radio to paląca kwestia weź Yamahę RX-... to najtańsza opcja)
KODA AV-702F v.2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli połączeniowych normalnie nie ma w komplecie - chyba że sprzedawca z dobrej woli doda Ci jakieś podstawowe kable jak kupujesz cały zestaw...

Do połączenia DVD z amplitunerem stereo potrzebujesz pary kabli cinch (inaczej RCA), oraz głośnikowych do połączenia amplitunera z kolumnami.
Co do kabli - pytanie, ile Ci zostanie pieniędzy na kable i jaką długość głośnikowego potrzebujesz?
Na początek wystarczy coś solidnego w miarę firmowego (choćby Bandridge, Koda, MRS, Profigold czy Prolink - wymieniajac w kolejności alfabetycznej) i jakiś głosnikowy o przekroju rzędu 2.5mm^2 z miedzi beztlenowej. A później w ramach rozwijania sie choroby audiofilskiej można przejść na lepsze i droższe kable icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kablami myślę, że podobnie jak w CA? ..z tym, że ja jestem założenie, że kable nie grają. icon_wink.gif

RCA: http://allegro.pl/interkonekt-2xrca-2xrca-...1349941210.html Prolink Exclusive TCV 4270 0,5m.
głośnikowe: http://allegro.pl/przewod-kabel-glosnikowy...1357443407.html MRS 2x2,5mm2

Głośnikowego będzie z jakieś 6m, chinch 0,5m icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...