Skocz do zawartości

Wieża Technics bez głośników


MyWooz

Recommended Posts

Witam, posiadam wieżę Technics'a. Ma już swoje lata, miała też swoje głośniki, ale w tajemniczych okolicznościach zginęły i wieża stoi bez nich. Chcę ją przywrócić do życia, ale nie wiem jakie głośniki potrzebuję. Podam specyfikację wieży, która składa się z kilku "częśći".
Stereo Synthesizer Tuner ST-X302l
Stereo Integrated Amplifier SU-X102
Stereo Graphic Equalizer SH-E51
Compact Disc Player SL-PJ28
Do wieży posiadam jeszcze pilot i nic więcej, nie mam instrukcji, żeby spojrzeć jakie głośniki były do niej dołączone.
Jakie głośniki powinienem kupić? Po prostu chciałbym być zadowolony z jakości dźwięku.
* Jest możliwość podłączenia tej wieży do komputera?

Pozdrawiam i czekam na sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do takiej wieży najlepiej poszukać jakichś kolumn technicsa. Na allegro jest troszkę http://allegro.pl/listing.php/search?strin...p;category=1320
Myślę, że większość się sprawdzi, poszukaj podobnych wielkością, mocą do tych co miałeś. Oczywiście można podłączyć sprzęt pod komputer. Z tyłu Amplifiera powinna być chinche i wejście aux. Kupujesz taki kabelek chinch-jack i podpinasz. Tutaj masz przykładowy z allegro http://allegro.pl/kabel-1x-wtyk-jack-3-5-2...1349206268.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MyWooz, wieża, którą posiadasz pochodzi z okresu 1991-1992. Segmenty, które wymieniłeś były stosowane w dwóch kolejnych następujących po sobie seriach produkcyjnych. Kolumny, które były z tymi zestawami stosowane, to kolumny oznaczone symbolem SB-CS6. Były to kolumny trójdrożne z głośnikiem basowym o średnicy 18 cm, ośmioomowe, o mocy 60 W (mocy muzycznej 120 W).

W kolejnej serii produkcyjnej, model SB-CS6, zastąpiono modelem SB-CS65, jednak były to te same kolumny, miały te same parametry, drobna różnica dotyczyła wymiarów, małych różnic wizualnych i wagi (ważyły 0,2 kg więcej). Poszukaj na aukcjach, może się trafią. Wówczas miałbyś zestaw z oryginalnymi, dedykowanymi pod niego kolumnami. Nie znaczy to jednak, że nie możesz kupić innych kolumn. Oczywiście, jak najbardziej tak.

Pozdrawiam,
icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to nie jest źle właściwie icon_smile.gif
około 250zł jeszcze byłbym w stanie za nie dać.
Moim pytaniem następnym jest, jesli to jest sprzet 20 letni, to czy jak kupię nowe głośniki, wszystko będzie chodzić, to jest szansa, że coś w wieży się uszkodzi? Żebym znowu z nią nie szedł do naprawy, bo to się mija z celem i wtedy sobie odpuszczę icon_wink.gif
Podobno ta wieża jest składana ręcznie, więc powinna być solidnie wykonana, ale czy będzie niezawodna?

Dziękuję za powyższe posty, rozświetliły mi drogę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam głośniki Technicsa, to nie są dobrze brzmiące kolumny. Zdecydowanie lepiej kupić jakieś inne dobrej marki specjalizującej się w produkcji kolumn głośnikowych. Budżet ciut mały, bo jakie-takie kolumny jednak trochę kosztują, ale podejrzewam, że nawet za tę cenę powinny zabrzmieć lepiej, niż rzeczone Technicsy. Nie wiem tylko jakiej wielkości masz pokój i jakiej muzyki słuchasz. Ręcznie składana wieża? icon_lol.gif Chyba ręcznie wkładana do pudełek. To nie wzmacniacze lampowe, czy produkty niewielkiej manufaktury. Ale sprzęt Technicsa jest raczej trwały. Niezawodne nie są nawet Rolls-Royce. Nie ma takiej rzeczy na tym świecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...