Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw - co mogę podłączyć?


wiero66

Recommended Posts

Witam,
Przepraszam z góry, jeśli pytania będą głupie, jestem dyletantem w temacie. Postanowiłem kupić pierwsze kino domowe. Dysponuję kwotą ok.2500 -3000zl, chętnie wydam tę mniejszą sumę. Moją uwagę zwrócił zestaw ONKYO TX-SR308 / KODA AV 707 v3 + SW 1000. Zdaje się, że w tym przedziale cenowym jest niczego sobie, ale wszelkie uwagi oczywiście mile widziane. Pytanie mam takie - czy ten zestaw podoła w pomieszczeniu o powierzchni około 48 metrów kw., gdzie kąt telewizyjny to ok. 16m kw? Wygląda to tak, że cały parter ma ok 6 x 11m, klatka schodowa zajmuje powiedzmy lewy, górny narożnik, zaś prawy górny narożnik to salon (3,20 x 5m), otwarty jest na kuchnię i jadalnię, ale po drodze stoi kominek, więc pozostaje mi ustawienie kolumn na tychże 16m kw. Jest tam ciasno - TV, ława, dwie kanapy i fotel. Mam nadzieję, że nie napcham tam za dużo.
Drugie pytanie, to czy podepnę pod ten zestaw bez problemu dekoder Polsatu i nagrywarkę DVD? Nagrywarka oczywiście służy także jako odtwarzacz DVD, nie chciałbym mnożyć czarnych pudeł, których i tak mam od groma (wzmacniacz, tuner radiowy, magnetofon dla dzieci i inne dziady). Docelowo planuję Blu Raya Onkyo, ale na razie nie widzę potrzeby - i tak bym nie używał. Dodam, że potrzebuję tego sprzętu głównie na potrzeby oglądania TV i filmów, do słuchania muzyki mam to, co lubię, choć nie ukrywam, że jak trzeba będzie, to i muzyki się posłucha.
Wiem, że nie jest to nic specjalnego, ale po pierwsze nie stać mnie na wydanie większej kwoty, a po drugie, choć mam muzyczne ucho, to słuchanie muzyki nie jest moją szaloną pasją. Jak wracam do domu, to raczej ściszam wszystkie pokrętła, a cisza jest the best do pracy icon_smile.gif.
Wdzięczny będę za każdą poradę, planuję zakup dosłownie na dniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwotę możesz kupić cos sporo lepszego, trzymając się tych marek (to dobry wybór przy tych kwotach) starczy ci mniej więcej na ONKYO TX-SR608 + KODA AV-702 v.2 set. W tym przypadku szczególnie amplituner jest sporo lepszy, ale kolumny także. Nie ma co za bardzo oszczędzać, bo to odbija się także na możliwościach sprzętu, a ty masz spory kawałek powierzchni do nagłośnienia...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za tą kwotę możesz kupić cos sporo lepszego, trzymając się tych marek (to dobry wybór przy tych kwotach) starczy ci mniej więcej na ONKYO TX-SR608 + KODA AV-702 v.2 set.


Pacio - serdeczne dzieki za wskazówkę, nie wiem dlaczego myslałem, że wersja kolumn 707 to wyższa półka niż 702. I dzięki za link do amplitunera, to jest właśnie ta rada, o którą mi chodziło. Nie napisałeś mi tylko, czy z podpięciem nagrywarki nie będę miał problemu (przepraszam, no laik jestem), bo póki co nie będę kupować nic nowego. Zawsze boję się składanych zestawów, bo potem okazuje się, że muszę nacisnąć pięć klawiszy na pilocie od telewizora, żeby zaczał sie odtwarzać film z nagrywarki (jedno i drugie dobre, ale kurczę, jak mają współpracować, to już gorzej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...