Skocz do zawartości

Problem z denon DCD 1510ae


kartad

Recommended Posts

Witam,

Czy może ktoś z Forumowiczów ma pomysł co może być przyczyną następującego zachowania odtwarzacza cd:

Czasami (zdarza się to dość rzadko tj. 3-4 razy od początku 2-miesięcznego użytkowania) odtwarzacz po włożeniu płyty wyświetla jedynie komunikat NO DISC. Po ponownym włożeniu tej samej płyty czyta ja już normalnie. Dodam, ze jak już zacznie czytać płytę, to nie mam mowy o jakimkolwiek gubieniu ścieżek przy przeskakiwaniu pomiędzy różnymi utworami. Bezproblemowo radzi sobie tez z płytami porysowanymi, będącymi dość w kiepskim stanie.
Dodam jedynie, ze przypadki braku możliwości odczytu płytki występowały gdy po przesłuchaniu jednej płytki, wyjmowałem ją i zapuszczałem następną.

Płyty były oryginalne i w b. dobrym stanie, więc jakość nośnika nie mogła tu decydować o problemach z odczytem. Odtwarzacz jest na gwarancji, ale z racji nieregularnego i rzadkiego problemu z odczytem, nie wiem czy warto udawać się do serwisu.
Może ktoś spotkał się z podobnym zachowaniem, względnie czy takie zachowanie jest normalne i może się po prostu czasami zdarzać?

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być bardzo wiele. Od takich jak krzywe położenie płyty na tacce odtwarzacza, poprzez zabrudzenie lasera, mógł się przyczepić jakiś pyłek, który raz przeszkadza w odczycie, innym razem nie, aż do takich, że laser wymaga regulacji czy wymiany. Jeśli jest zabrudzony, to można przeczyścić specjalną płytą czyszcząca. Ja wiele lat temu miałem taki problem z Arcamem Alpha 5+, że bardzo rzadko i nie na tych samych nagraniach zaczynał przeskakiwać. Nieraz grał długi czas dobrze a raptem zaczynał skakać po ścieżkach. Odtwarzacz zaniosłem do salonu w którym go kupiłem. Sprzedawcy uruchomili go, ale jak na złość grało dobrze. Zostawiłem tam odtwarzacz i wróciłem po tygodniu. Sprzedawca powiedział, że prawie cały czas odtwarzacz nie pokazywał problemu a grał prawie non stop. Pan miał go już wyłączyć i poinformować mnie, że wszystko jest ok, gdy wreszcie to się stało. Wymienili napęd i było po kłopocie.
Tak, że wiem jak wredne potrafią być podobne wady. Myślę, że gdyby problem się powtarzał i co więcej nasilał, trzeba go oddać do naprawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odtwarzacz Denona taki jak Twój, tyle że bez jedynki z przodu icon_wink.gif. Twojego problemu nie miałem, ale zauważyłem, że czasami (bardzo rzadko) odtwarzacz bardzo długo się zastanawiał, zanim zaczął odtwarzać płytę - może z 15 sekund, kiedy normalnie wczytuje płytę w ciągu 2-3 sekund.

Zawsze trochę dłużej zajmuje mu odczytanie płyt SACD.

Na szybko, jak pisze f1angel, położyłbym to na karb krzywo włożonej płyty. Kiedy wkładasz płytę, naciskasz od razu "play", czy najpierw zamykasz szufladę? Zdarzało mi się w różnych CD, kiedy płyta była kapryśna, że pomaga zamknięcie szuflady, a dopiero potem wciśnięcie "play", kiedy odtwarzacz już odczyta płytę (tzn. na wyświetlaczu pokaże się liczba ścieżek i czałkowity czas płyty).

P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam odtwarzacz Denona taki jak Twój, tyle że bez jedynki z przodu icon_wink.gif. Twojego problemu nie miałem, ale zauważyłem, że czasami (bardzo rzadko) odtwarzacz bardzo długo się zastanawiał, zanim zaczął odtwarzać płytę - może z 15 sekund, kiedy normalnie wczytuje płytę w ciągu 2-3 sekund.

Zawsze trochę dłużej zajmuje mu odczytanie płyt SACD.

Na szybko, jak pisze f1angel, położyłbym to na karb krzywo włożonej płyty. Kiedy wkładasz płytę, naciskasz od razu "play", czy najpierw zamykasz szufladę? Zdarzało mi się w różnych CD, kiedy płyta była kapryśna, że pomaga zamknięcie szuflady, a dopiero potem wciśnięcie "play", kiedy odtwarzacz już odczyta płytę (tzn. na wyświetlaczu pokaże się liczba ścieżek i czałkowity czas płyty).

P.



Z tego co pamiętam to od razu wybierałem play... No cóż spróbuje na początku zamykać tackę a dopiero potem wybierać play i zobaczę czy problem się powtórzy.
Dzięki za wszystkie uwagi i pomoc!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...