Skocz do zawartości

Jaki amplituner do 1400zł do głośników Jamo Studio 150


jojo81

Recommended Posts

Jestem nowicjuszem w temacie sprzetu audio i chciałbym uzyskac jakies informacje na temat: Jaki amplituner do kwoty 1400zł do głośników Jamo Studio 150? Zastanawiam sie nad Denon AVR-1508 lub ONKYO TX SR 505. Mam także możliwosc kupna Denon AVR-1602 za 850zł ale niewiem czy warto za tą cene. Proszę o podpowiedź.
Ps. Będe słuchać 70% muzyki a film 30%
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie mógłbyś jeszcze sprawdzić Harman Kardon AVR-132 lub ciut starsze Onkyo 604 (ma już HDMI jak model 505, więc gdy będziesz chciał kiedyś wykorzystać to złącze to jesteś gotowy... a przy tym to już wyższa seria, no i wg mnie jeszcze 604 ma zdecydowanie lepszy wygląd - to tak z pozycji żonatego faceta). Niezły pomysł z tym Denonem 2106, bo co do modelu AVR-1508 to raczej icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady. Niestety od czasu kiedy pisałem pierwszy post, musiałem zmniejszyć kwotę przeznaczoną na zakup amplitunera (budżet domowy przeciążony). Będę musiał zdecydować sie na jakiś używany sprzęt. Poczekam i będę szukać jakiś używany sprzęt. Niestety na śląsku skąd pochodzę ceny są wyższe niż w innych rejonach.
Zastanawiam sie czy ma sens kupowanie amplitunera w HDMI bo wiem ze ich cena jest wyższa niż bez HDMI, chyba lepiej kupić amplituner używany z wyższej półki a HDMI sobie narazie odpuścić bo to dopiero wchodzi na rynek do niższych modeli.
Narazie czekam i obserwuje sobie, może ktoś bedzie miał w sprzedaży jakąś ciekawy używany sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zostałeś na poziomie 1000zł i nie masz nic przeciwko używanemu sprzętowi to nieźle w stereo i w KD spisze się Pioneer VSX-1014, ew. seria 91x oraz Onkyo serii 60x. Możesz też przebierać wśród Sony - ale tylko najwyższe modele z serii QS, bo serii podstawowej nawet nie ma co uruchamiać. Najprostsze modele Harmana będą słabsze, a z wyższymi firma się ceni. Podobnie z Yamahą serii 3xx.
Odnośnie wyboru modelu wyższej serii (i starszego...) zamiast nowszego (i niższego) z HDMI to jak najbardziej popieram. Nie kupujesz sprzętu na całe życie, a parę lat doświadczeń przydadzą Ci się przy kolejnych zakupach w przyszłości i może wtedy będziesz chciał wejść w HDMI icon_cool.gif
Jeżeli musisz zejść poniżej tysiąca, to lepiej poczekaj icon_sad.gif
A co do wyższych cen na Śląsku - jak posłuchasz konkretnego modelu i spodoba Ci dźwięk, to można wyszukać później coś w necie i zapłacić dodatkowo 20-30 złotych za przesyłkę. Życzę powodzenia i cierpliwości, bo nie warto kupować najsłabszych modeli - które zapewne będziesz chciał wyrzucić po kilku dniach słuchania...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade RoRo i zgadzam sie z tobą, HDMI sobie narazie odpuszczam. Umocniłem sie w swoich dotychczas niepewnych rozważaniach na temat używki, znalazłem moim skromnym zdaniem model Denon AVR-1905 http://www.allegro.pl/item261903877_denon_avr_1905.html. Propozycja godna rozważenia ale nie znam tego modelu i muszę przeszukać net za informacjami o tym sprzęcie. Jestem ostrożny w zakupach i rozważam wszystkie możliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda ten Denon_1905, a opis i sprzedawca wyglądają rozsądnie, że o Śląsku nie wspomnę icon_smile.gif
Natomiast na ile rozsądny cenowo? Jak wynika z Allegro to za taką cene można kupić model 2105, a 1905 zdarzały się za 2/3 tej ceny (sam byłem tym zdziwiony, bo myślałem że tysiąc to okazja). Dla mnie dużym plusem jest możliwość wyboru zacisków A i B, ale nie wiem na ile jest to ważne dla Ciebie. Jest to chyba model z przełomu 2004 i 2005 roku, więc nie taki stary - a i instrukcja po polsku przyda Ci się.
Jeżeli lokalizacja jest odpowiednia, to chyba będziesz mógł odsłuchać go na swoich kolumnach i ulubionych płytach (może też wytargujesz jakieś ciekawe kable...). Nie słuchałem tego modelu więc nie mogę Ci pomóc, ale trzymam kciuki icon_cool.gif
Denon 1905 był opisywany w Audio nr 1/2005, natomiast 2105 - w 6/2005.
Przy okazji - wybierając dla siebie sprzęt zwracam dużą uwagę funkcjonalność, ilość i rodzaj złączy oraz na jego wymiary: miałem problem z ustawieniem fajnego Pioneera, bo prawie pół metra nie mieściło mi się w szafce. Wiedziałem o tym przy kupnie, ale miałem nadzieję na zmianę telewizora i wypchnięcie LCD na ścianę - zresztą nadal mam taką nadzieję... i tą samą żonę icon_eek.gif
No i nie ma raczej sensu rozważanie amerykańskich modeli na 110V, nie mają RDSu jeśli korzystasz z tej funkcji w tunerze, a dodatkowy transformator przynosi same problemy (nie da się uniknąć pewnych zakłóceń, grzeje się i żre więcej prądu, że o dodatkowym ciężkim i kłopotliwym pudle nie wspomnę).
Jak będziesz miał problem z dotarciem do materiałów o tych modelach Denona daj znać, będę mógł jakoś pomóc icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do strony Denona
http://www.denon.pl/site/frames_main.php?m...ail&Pid=147

Znajdziesz tam podstawowe dane oraz odnośniki do dalszych informacji oraz recenzję. A jak pisałem wcześniej modele 1905 i 2105 powinny byc w katalogu na 2004/2005 rok.
A ja się zaraz znajdę w łóżku, bo uaktywniło mi się samobieżne i samorządne źródło dźwięku, którego nie można wyłączyć ani chociaż ściszyć icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem sprzęt http://www.hifistudio.pl/?a=szczegoly&...mp;g=128,wydaje mi sie ze jest już chyba stary bo nie mogę o nim nic znaleźć. podana jest kwota 899zł ale byłem przejazdem i cena jest 850 no i sie zastanawiam.Wydaje mi sie ze to dużo kasy w porównaniu z innymi modelami. Meczy mnie jeszcze model http://www.allegro.pl/item261895981_amplit..._okazja_d_.html. ale tu jest gwarancja na 2lata wiec coś jest kombinowane, bo niewiele droższe maja już 3lata gwarancji np http://www.top-audio.pl/ cennik amplitunerów. Tylko spokojne podejmowanie decyzji mnie uratuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona 1602 możesz sobie odpuścić. Są minimalne różnice cenowe i jako minimum szukałbym modelu 1905, a wśród używanych nawet 2105. Co do gwarancji ONKYO - chyba od roku jest już gwarancja 3lata, natomiast na starsze modele (leżące na stokach) jest właśnie 2lata, choć bywa różnie - np. w MediaMarkt widziałem zarówno 2 jak i 3 lata na starsze. A przy okazji nie wszystkie modele mają polskie pochodzenie... i dotyczy to wielu firm.
Jeżeli tkwią w Tobie rezerwy cierpliwości to niedługo zaczną się promocje przedświąteczne, a w sklepach typu MediaMarkt, Saturn jest bardzo duży wybór modeli w granicach 1000-2000 tysiące złotych i możesz spokojnie oczekiwać dużych przecen (a nierzadko i rozsądnej ceny za komplet amplituner+DVD), a także rozbicia na nieoprocentowane raty gdy pociągnie Cię coś droższego icon_cool.gif
W tym czasie proponowałbym przygotowanie sobie testowej płytki CD z kilkunastoma utworami Twoich ulubionych wykonawców (i oczywiście z różnych typów muzyki których słuchasz). Możliwe, że od razu któreś modele będziesz mógł wyeliminować icon_biggrin.gif
albo icon_cry.gif w zależności od punktu widzenia...

A przy odsłuchu dobrze jest mimo wszystko poprosić jako źródło o odtwarzacz CD lub wyższy model DVD (np. w ONKYO zamiast standardowego 404 czy 405 o serię wyższą tj. 504), generalnie chodzi o modele odtwarzające DVD-Audio i SACD (lub tylko SACD w przypadku SONY). Większość osób ma słuszne zastrzeżenia do jakości odtwarzania płyt CD na prostszych modelach DVD i używa do tego zwykłych odtwarzaczy CD.

Odnośnie problemów z informacjami o starszych modelach Denona - wyślij mi "emalię" na mój adres: rodwa@op.pl
i prześlę Ci parę katalogów producenta w pdf-ie lub/oraz linki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy sprzęt DENON AVR - 2105 http://www.allegro.pl/item267559688_amplit...t_3000_pln.html
ale zastanawiam sie czy warto. Szczerze to męczy mnie Onkyo TX-SR 505 http://www.allegro.pl/item265825560_onkyo_...sr505_505e.html.
Nie jestem audiofilem wiec liczę na radę forumowiczów.
ONKYO czy DENON?
Używka czy nowy?
Z HDMI czy bez?
Oto jest pytanie.
Ciągnie mnie w stronę ONKYO ale DENON jest wyższym modelem. Sam niewiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jojo81
Dla siebie równie często kupowałem nowy jak i używany sprzęt i jakoś nigdy nie miałem problemu icon_rolleyes.gif
Zakładasz, że będziesz sporo słuchał muzyki więc lepiej jest kupić wyższy-choć starszy model (np. sugerowane Onkyo 604 zamiast 505). Mimo wszystko dla siebie wolałbym w trybie stereo te model zamiast Denona, ale naprawdę warto odsłuchać całą trójkę przed zakupem - są bardzo popularne i łatwo je znaleźć w większości salonów.
A kupić możesz tam, gdzie je tanio spotkasz, również na Allegro. Jeżeli trafisz na zadbany sprzęt nie powinno być wpadki, szczególnie że często dostaniesz jeszcze końcówkę gwarancji.
Powodzenia-pozdrawiam icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon AVR-2105 używany za 1000-1100zł mam możliwość kupienia ale zastanawiam sie czy warto. Jest komplet papierów, gwarancje, pudełko, pilot jak ze sklepu, bez ryski jak nowy. Waham sie czy kupić ten sprzęt w tej cenie czy jest ta cena za wysoka? Nie będę ukrywać ze fundusze domowe mnie ograniczają(rodzina ważniejsza).
PS.:Sprzęt wydaje mi sie porządny. Trochę poczytałem na necie ale ta cena nie wiem czy nie za wysoka bo nie mam porównania.Może jakieś podpowiedzi od forumowiczów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Denon AVR-2105 używany za 1000-1100zł mam możliwość kupienia ale zastanawiam sie czy warto.


Ten DENON 2105 (w miarę świeży- model na koniec 2004, z wejściem gramofonowym i do tego średnia półka wśród Denona) wart jest takich pieniędzy. Jest bardzo mała szansa trafić go poniżej tysiąca złotych - więc jeśli jest zadbany jak mówisz i ma gwarancję to polecam icon_rolleyes.gif
A że w ciut wyższej cenie kupisz również ściągany z zachodu ONKYO 505 (już z HDMI) na euro-gwarancji, to niestety nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi ... jak zwykle zalecany jest odsłuch icon_cool.gif
Chyba, że potrzebujesz wejścia HDMI to wtedy ONKYO 505 i masz wreszcie sprawę załatwioną ostatecznie... i plus u Muzycznego_gościa

Przy okazji - do DENONa 2106 musiałbyś dopłacić 300-400 zł, a nie warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...