Skocz do zawartości

Niskobudżetowy dobór sprzętu


Basildon

Recommended Posts

Witam.

Przeczytałem kilka tematów, ale większość z nich opiera się na ogromnych, jak na moje możliwości budżetach. Mój jest dość skromny, nawet nie będę wspominał jak. Wystarczy, że dodam iż zawsze jest coś ważniejszego i rozrywka w moim przypadku to zbytek.
Właśnie sprzedałem plastykowy zestaw Sony i wymarzyłem sobie amplituner z 5 głośnikami. Rezygnuję z subwoofera, ponieważ w Anglii ściany sa cienkie i nie chcę dudnieniem budzić moich księżniczek.

Generalnie salon ma wielkość około 15m2, mam telewizor lcd Samsunga 37", odtwarzacz dvd Pioneera, Xboxa 360, PC oraz dekoder HD Ferguson 8900. To wszystko potrzebuję scpiąć jedną klamrą, dodac głośniki i cieszyć się w miarę przyjemnym dźwiękiem. Słoń mi nadepnął na ucho i melomanem nie jestem. Oglądamy z żoną filmy, czasem na dvd, czasem z PC, czasem z tv, sprzęt w 100% do filmów.

W jednym z podobnych tematów Pacio94 polecił amplituner Yamaha RX-V367. W podobnej cenie jest Sony STR-DH500, z tym że ten ostatni amplituner mogę kupić nowy, po bardzo korzystnej cenie.

Do tego chciałbym dokupić na rozmaitych aukcjach pojedynczo głośniki/kolumny firmy Tannoy lub B&W, które to zostały mi polecone.

Pytanie nr 1. Czy ten amplituner jest coś wart i czy można na nim oprzeć swoje kino domowe? Czy może szukać używanego w wyższej klasie (czyli jakiego?)
Pytanie nr 2. Jakich kolumn powinienem szukać do tego sprzętu, czy brać jak leci, czy określony amplituner wymaga okreslonych głośników
Pytanie nr 3. Czy rozszerzyc poszukiwania na głośniki innych firm? Po prostu słyszałem, że głośniki b&w są na moja kieszeń a dobrze dobrane spełnią swoje zadanie
Pytanie 4. czy dobrze się do tego zabieram, czy może dac sobie spokój i iść do fachowca?

Oto przykładowe aukcje głośników:

http://cgi.ebay.co.uk/Bowers-Wilkins-B-W-D...=item3cb373b876

http://cgi.ebay.co.uk/B-W-CC3-Centre-speak...=item19c1b2c558

http://cgi.ebay.co.uk/B-W-DM2000-Speakers-...=item1e60600c14

Z góry dziękuję za pomoc w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdybys kupił Bowers'y DM2000 to amplituner powinien być znaaaacznie wyższej klasy... tutaj przydałoby się z 300£ na używkę, a nie 200-250£ na nowego icon_wink.gif
2. Kolumny i amplituner dobiera się bezpośrednio, muszą trzymać podobny poziom.
3. Oczywiscie możesz, to nie są jedyne dobre kolumny. Takowych są dziesiątki (firm) icon_mrgreen.gif
4. Przecież pytasz nas icon_cool.gif postaramy się pomóc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie kupisz kolumny, tak jak pisałem. W przypadku 367 kolumnami w sam raz są takie, które w zestawie 5.0 kosztują koło 200?... czyli nic nadzwyczajnego. Z drugiej strony jak piszesz, że nie specjalnie jesteś wyczulony na szczegóły w dźwięku (w sensie, że nie aspirujesz do miana audiofila... itd.) to pewnie zadowoli cię taki zestaw icon_cool.gif
Tak na szybko, nie wiem gdzie mieszkasz, ale ciekawa propozycja link
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym sklepie jest ten SONY: http://www.richersounds.com/product/av-rec...0/sony-strdh500
Problem w tym, że tutaj Yamaha 367 jest droższa i kosztuje porównywalnie z tym Pionkiem.
Faktycznie Pioneer jest super, mieszkam 20 mil od Londynu więc mógłbym odebrać. No a co z kolumnami do tego? O jakiej kwocie mówimy w przypadku SONY a w jakiej do Pioneera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY to porównywalny amp do Yamahy, a Pionek jest praktycznie dwa razy droższy, jakieś dwie półki do góry icon_wink.gif Kolumny, kolumny... to już bezkres. Możesz szukać na eBay'u ja polecam zajrzeć na avforums.co.uk, tam znajdziesz niejednokrotnie super oferty nowe, albo używane (najczęściej od "audiofili" i im podbnych, także jak nowe icon_mrgreen.gif). Cenowo za używki 200-300 funtów zestaw 5.0, ewentualnie te 600-700 za nowe.
Konkrety??? Ode mnie DALI, Monitor Audio, KEF, B&W, Tannoy, Acoustic Energy... już spodród tych będzie ciężko wybrać, a jest jeszcze wiele innych wartych uwagi (kolejność przypadkowa, chociaż DALI mam u siebie, więc sam wiesz icon_biggrin.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo zanudzać, ale podstawowa sprawa jest to, że nie łapię jak dobrać głośniki do aplitunera. Piszesz, że to bezkres...

Czyli mogę kupić JAKIEKOLWIEK głośniki, "na czuja" dobrej firmy i w najgorszym razie nie wykorzystam ich całego potencjału, czyż nie?

Przykładowo, jeśli wybiorę to ten słabszy amplituner SONY i kupię głośniki np. takie:

http://cgi.ebay.co.uk/Tannoy-MX4-Floor-Sta...=item4155306e39

Mieszkam blisko tego gościa i mogę odebrać. Albo te z poprzedniego postu, to po prostu dostosują się do jakości amplitunera, tak?

Jeśli nie, to czy jest jakaś strona, gdzie jest to opisane w miarę przystępnie? Czyli wszystko o częstotliwościach, decybelach i innych tajemniczych nazwach. icon_razz.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to, że "przystosują się do amplitunera" to prawda. Po prostu nie wykorzystasz ich potencjału i tyle.

Jednak powiedzenie, że weźmiesz pierwsze lepsze na czuja i będzie ok to grube przegięcie. Tutaj jeszcze są względy samego charakteru brzmienia, jedne sprzęty razem zamulą, inne będą piłować górą, albo nie wiadomo co jeszcze... dlatego napisałem, że to bezkres icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączyłem się właśnie do dwóch aukcji. Do kupienia mam po atrakcyjnej cenie 2 głośniki: Monitor Audio r300 md.

Druga aukcja to zestaw kina domowego opartego na ONKYO TX-SR505 z głośnikami 5.1 Tannoy. Gość chce kupic nowszy sprzęt i sprzedaje. Podejrzewam, że skoro miał ten zestaw, to gra on całkiem dobrze. Muszę zapytać jaki model jest tych głośników.

Czy warto powalczyć o ten zestaw?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te głośniki - Monitor Audio r300 md. Wiem, że wielu znawców pewnie skrytykuje cały ten temat, ale człowiek musi sobie radzić nawet wtedy gdy nie ma kilku tysięcy do wydania.

Jak wiadomo Anglię w okresie poświątecznym ogarnia szaleństwo zakupowe. Jeśli uda mi się dopaść jakąś fajna okazję, to skorzystam, jeśli nie to chyba zdecyduję się na jedno z tych Sony 500 lub 510. Jakie są, takie są, ale muszą wystarczyć.

Teraz pytanie jak dalej kompletować zestaw? Szukać kolejnych głośników Monitor Audio, czy dowolnie konfigurować? Poza zakupem amplitunera chciałbym dokonać jeszcze jednego i teraz, czy lepiej ułożyć zestaw 4.0 z dwoma przednimi i dwoma tylnymi, czy 3.0 z dwoma przednimi i środkowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka sprawa. Proszę o wyjaśnienie sprawy z przesyłaniem dźwięku przez HDMI. SONY STRDH500 nie przesyła, natomiast jego starszy brat - SONY STRDH510 jak najbardziej, ale z pewnymi wyjątkami. Aby oglądać filmy na Blue Ray odtwarzacz musi mieć wbudowany "jakiś" dekoder. Nie dotyczy mnie to absolutnie, nie mam zamiaru w najbliższej przyszłości kupować odtwarzacza BR, większość filmów oglądam z PC. Natomiast podłączenie HDMI byłoby wskazane, ponieważ jest dość wygodne. Z tym, że czasem dźwięk jest przesyłany, ale nie na głośniki. Nie rozumiem tego kompletnie i byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...