Skocz do zawartości

Kable głośnikowe do zestawu DALI+Accuphase


grzegorz1979

Recommended Posts

Witam!
Po wymianie kolumn na Dali Mentor 6 zmuszony jestem sprzedać swojego QED-a w wersji bi wring na ....no własnie na jaki kabel postawić?W Dali jest wstęga więc chyba srebro odpada.zależy mi na dodaniu nieco basu(którego w Dali nie jest chyba za dużo,a może jeszcze musze posłuchać i tylko tak mi sie wydaje?),dzwięk jest bardzo lekki chciałbym troszkę dociążyć.Nie mam pojecia od czego zacząć może coś doradzicie.Wzmacniacz to Accuphase 3xx.Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo intrygujący ten Twój post...
Dlaczego chcesz pozbyć się QED-a i jaki to model ma iść do ,,żyda"? Jest mnóstwo przykładów na elektronikę lampową, która gra jak standardowy tranzystor i wice wersa: jest wiele tranzystorów, które grają ciepło jak lampa... Ta sama analogia dotyczy kabli, srebro nie koniecznie źle spisze się w Twoim układzie, do takiego stwierdzenia potrzebne są testy/odsłuchy!!! Z drugiej strony miedź nie jest tu żadnym gwarantem na lepszy bas itp.
Poza tym co to za model ten Accuphase 3....., to jakaś tajemnica...?

Proponuje poczekać, aż kolumny Dali MENTOR 6 wygrzeją się (1-2 miesiące?) i dopiero wtedy, jeśli coś nadal nie będzie grało, szukał innych.............

P.S. Podaj dokładnie i konkretnie co tam masz na odtwarzaniu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to oczywiście żadna tajemnica Accuphase to model E 308 połączony IC QED Signature a odtwarzacz to na razie Denon BD 3800(poprzedni odtwarzacz został sprzedany,jestem na etapie poszukiwań ale zmieniam kierunek poszukiwań na gramofon).W poprzedniej aplikacji z matowo grajacymi kolumnami srebne kabelki QED-a rozjaśniły mi cały system ale obecnie po podpięciu Dali Mentor pierwsze wrażenie to rozjaśniona góra i szczupły ale ułożony bas.Masz racje ,za mało jeszcze słuchałem tego połaczenia (ciagły brak czasu) i byc może po wygrzaniu zacznie to grać inaczej.Pomyslałem,że można spróbowac innych ,cieplej grających kabli które poprawią brzmienie ....dzieki za odzew.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej elektroniki i takich glosnikow to przepraszam ale QED to jakis mezalians icon_smile.gif Pewnie ze srebrne sredniej jakosci kabelki nie sprawdza sie w polaczeniu wstegi i Accu. Jezeli moge zaproponowac to polecam ALBEDO. Mimo ze rowniez sa zrobione ze srebra to jednak brzmia o wiele lepiej niz QED i sa zdecydoawnie bardziej zrownowazone. Najlepiej celuj w Monolitha - jezeli mialoby byc tanszy to cos z serii AIR.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie i gwoli ścisłości: w/w kable QED-a są wykonane z miedzi beztlenowej (SPOFC) o bardzo wysokim stopniu czytości - 99,999 % pokrytej srebrem!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie namawiam na QED-y choć trudno mi się zgodzić z opinią, że są średniej jakości...? Panom z WHAT-HIFI oraz HI-FI i Muzyka też chyba trudno............... nie wspominając już o samym dystrybutorze!!!!

P.S. Ja co prawda mam Dali IKON 7, ale tak dochodziłem do swoich ,,idealnych" kabli:

http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;hl=dali+ikon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi73 - w gazetach masz setki opinii o roznym sprzecie ktore nie zawsze podytkowane sa jakoscia danego towaru. Zreszta o tym kazdy kto siedzi w temacie doskonale zdaje sobie sprawe. Oczywiscie ze sa pokryte srebrem i jest to polka co najwyzej srednia choc to i tak mocno powiedziane. Do DALI jest ten kable jak na moje ucho zdecydowanie zbyt piskliwy glownie dlatego ze sa to wlasnie wstegowce. Wybacz ale ALBEDO to zupelnie inna jakosc, ni jak nawet nie da sie porownac QEDa do tych kabli.

QED jest dobry na poczatek i do sredniej jakosci sprzetu. Nie przesadzajmy jednak z polecaniem takich kabli do klockow takich jak Accuphase. To juz powoli zakrawa o praodie icon_smile.gif Ten teskts z dystrybutorem to juz kompletnie nie na miejscu icon_wink.gif Co ma piernik do wiatraka !! No chyba ze jestes z nim spokrewniony hehe icon_biggrin.gif

Grzegosz 1979 - dla alternatywy posluchaj jeszcze kabelki Harmonixa. Tez potrafia bardzo pozytywnie wplynac w polaczeniu z Accuphase. DO charakteru Dali tez sie wpasuja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz do mnie dotarło, że ACCUPHASE E 308 = 20 000 zł (dane wg. ceneo)!!!!!! Dali ,,lubi" droższą elektronikę (kiedyś miałem COPLAND CSA 8 z Dali 450), ale chyba tu bardziej pasowałyby Dali HELICON 400 MK2, lub EUPHONIA MS4...........
I faktycznie przy takim wzmacniaczu nie myślałbym o QED-ach......, nie myślałbym też o MENTORACH!!!!!!!!

P.S. Nie mam nic wspólnego z dystrybutorem!!! Nawet żałuje, że obecnie własnie ten zajmuje się dystrybucją w/w marki, wolałem wcześniejszego........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze wzmacniacz jest w cenie niskiej klasy samochodu nie oznacza chyba ze kable trzeba kupowac w cenie kilograma zlota. Oczywiscie mozna ale raczej unikalbym tu schematycznego myslenia ze drozsze = lepsze. Zwlaszcza ze w slepym tesce roznie to z nimi moze byc. Dlatego pozwole sobie stanac w obronie QEDow ze niby sa to sredniej klasy kable. Nie przecze ze miedzy kablami jest roznica w dzwieku ale poddaje w watpliwosc ze owa roznica bedzie szla na plus proporcjonalnie z cena kabla. Zwlaszcza ze zrobienie kabla to nie jest jakas wielka filozofia i nawet tanie kable robione sa z tej samej czystej miedzi co drozsze. Z tym to troche tak jest jak z dzinsami. Material wszedzie ten sam, ale placi sie za marke i tzw efekt snobistyczny. Wiec albo mowimy o jakosci albo o dobrym samopoczuciu, bo te najdrozsze dzinsy wcale najlepszej jakosci sie nie okazaly.

Ps: Pozwole sobie jezcze raz napisac ze nie neguje roznicy w dzwieku pomiedzy poszczegolnymi kablami (to tak na wszelki wypadek by uniknac dyskusji pomiedzy "slyszacymi" a "nieslyszacymi" kabli).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QED robi poprawne kable i grajace swoim specyficznym stylem. Natomiast jezeli wchodzimy juz w swiat strikte sudiofilski wychodza spore braki na takich kablach. Wowczas Harmonixy czy Albedo wyzsze modele brzmia znacznie lepiej choc oczywiscie sa drozsze. DO takiego accuphase rozsadnym wyborem sa kable w granicach 3/5 tys zlotych. W tej kwocie mozna juz znalezc swietne przewody.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do wczesniejszej opini: poczekaj az dobrze "wygrzejesz" nowy sprzet. Jesli nie wiesz ile godzin ten model wymaga to proponuje uzbroic sie w cierpliwosc i poswiecic min 200-300 godzin. Po tym czasie brzmienie moze sie tak bardzo zmienic... Nie ma sensu jakiekolwiek eksperymentowanie na ten moment

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zgadzam się z verulem.

To nie jest prawda, że Dali nie mają basu. One go mają tam, gdzie trzeba i kiedy trzeba.
Wiem, że Ikon to nie Mentor, ale na moich siódemkach basu mi naprawdę nie brakuje, tyle że ten bas się nie narzuca.
Po miesiącu grania ich brzmienie jeszcze się ładnie zaokrągliło.
Tak swoją drogą, mam do nich podpięte QED 4x4.

P.

Szerzej o moich wrażeniach pisałem tu: http://forum.audio.com.pl/Dali-Ikon-7-t22698.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...