Skocz do zawartości

stereo czy kino domowe


macleod

Recommended Posts

Amplituner wielokanałowy można porównać brzmieniem do 3-krotnie tańszego wzmacniacza stereo. Zatem żeby uzyskać poprawne brzmienie w stereo, musiałbyś sięgnąć na dość wysoką półkę (dla mnie jest to np. H/K AVR445). Wszytko zależy więc, jak ważny jest dla Ciebie efekt dźwięku przestrzennego i .... jak gruby portfel icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające jak często, moje zdanie pokrywa się z poglądem kolegi "cz58y"...
Rozwinę tylko myśl przedmówcy...
O ile, kolego Macleod, chcesz budować w przyszłości system kina domowego wybierz amplituner wielokanałowy...
W przypadku, gdy chcesz posłuchać muzyki, wybierz wzmacniacz stereo i kup za małą kasę jakiś w miarę przyzwoity tuner, lub w ostateczności zainwestuj w aplituner stereo...
Dlaczego w ostateczności? (W telegraficznym skrócie) Ponieważ nawet najprostszy wzmacniacz stereo będzie grał o niebo lepiej niż aplituner stereo, chociażby dlatego, że oprócz sekcji wzmacniacza posiada on i inne elementy, których zamontowanie także kosztuje...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ponieważ zadałeś pytanie w zakładce "STEREO" to jak myslisz jakie odpowiedzi dostaniesz icon_mrgreen.gif



zgodze sie z toba tylko zamieszczenie tego pytania w zakładce kino domowe da pewnie taki sam efekt tylko w drugą strone
musze poszukac zakładki "neutralni" icon_biggrin.gif
a tak swoją drogą co byś doradzał z pomiedzy denon,yamaha mamna mysli kino domowe bo z tego co widze to preferujesz tą droge mam do dyspozycji tylko 2do3 tyś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a tak swoją drogą co byś doradzał z pomiedzy denon,yamaha mamna mysli kino domowe bo z tego co widze to preferujesz tą droge mam do dyspozycji tylko 2do3 tyś


Nie ja preferuję systemu uniwersalne icon_wink.gif Lubie słuchać muzyki bez ograniczeń. A mch to tak naprawdę jedyna licząca się nowość która się pojawiła. Przy twoim budżecie naprawdę wziąłbym PianoCrafta z napędem DVD. Kosztuje to około 2000zł. Świetnie gra CD-ki i możesz sobie później jeżeli bedziesz chciał rozbudować. Film także obejrzysz bez stresu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Macleod!
Nie bardzo zrozumiałem? Pisałeś o tym, iż masz do wydania 2-3 kzł.
Pytanie moje - te pieniądze są na wzmacniacz (amplituner), na amplifikację oraz odtwarzacz, czy też na całość systemu (wzmak lub ampli., odtwarzacz, kolumny)?


sorry bert masz racje byłem troszke nie precyzyjny
te pieniadze sa wyłacznie na amplituner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macleod!
Jeżeli możesz wydać 3000zł na sam amplituner to wg mnie można śmiało uderzać w wielokanałowe - w miarę wysoki model np. sprzed paru lat (ja jestem zwolennikiem takich rozwiązań i nie nigdy szukałem tegorocznych modeli, ale to Twój wybór) zamiast w model stereofoniczny. Jakość dźwięku jest w takich modelach naprawdę niezła - wiadmo, że modele powyżej 10tys są lepsze, pytanie tylko o ile i kto ma taką wolną kasę do wydania ?
Spokojnie wyrobisz się z drugim modelel Pioneera od góry VSX-AX3 lub nowszym VSX-AX2, jak będziesz miał szczęście (dużo szczęścia...) to może trafisz na AX5 lub AX4. Chcesz nowsze lub tańsze modele to możesz próbować z VSX-2016, 2015 czy 2014. Jeżeli nie masz pół metra głębokości (te wszystkie modele są głębsze- 465mm niż szersze-420, i rezerwa na kable) lub nie lubisz Pioneera masz Yamahę RX-V4600 lub 1700. Podobnie z Onkyo TX-SR703, 804 lub może na styk najnowszą 805.
Nie wypowiadam się o innych firmach i modelach, bo na razie jesteś chyba na etapie wyboru: 2 kanały czy więcej w nowym sprzęcie... Chciałbym tylko tutaj zasugerować Tobie i bardziej szacownym kolegom, że przy takich środkach nie trzeba ograniczać się jedynie do stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

że przy takich środkach nie trzeba ograniczać się jedynie do stereo.


Ale kazdy tu napisze ze jak do muzyki kupic lepiej stereo, a z twojej wypowiedzi wynika ze ludzie ktorzy kupuja stereo to ludzie ktorych poprostu nie stac na amp wielokanalowy. Ja chocbym mial do wydania i 100tys. i tak wybral bym dobre stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hej
stoje przed wyborem amplituner 2 kanałowy a wielo kanałowy biore pod uwage denon,yamaha,harmon kardon
głownie słucham muzyki ogladam srednio 1 film na tydzien




Hej!

Tak naprawdę to obojętne czy masz 500 czy 3000 zł na wzmacniacz. Moim i pewnie nie tylko moim zdaniem zawsze będzie istniała różnica pomiędzy 2-ma i wieloma kanałami.
Owszem za 3kzł można kupić dobre wielokanałowce, ale pamiętaj też że za taką kasę możesz mieć już wypasiony wzmak stereo. Wybór należy do Ciebie. Bardzo dobre stereo lub trochę gorzej, ale kanałów więcej.
Może być niełatwo icon_wink.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macleod!
Wiesz...
Tak toczymy dyskusję, chcąc pomóc Ci w rozwiązaniu Twojego problemu, ale jeszcze nie odpowiedziałeś nam na podstawowe pytanie. Czy to coś, co będzie służyć jako wzmocnienie w Twoim systemie będzie napędzać dwie, czy też większą ilość kolumn?
Odpowiedź na te pytanie jest zasadnicza co do dalszej dyskusji!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Macleod!
Wiesz...
Tak toczymy dyskusję, chcąc pomóc Ci w rozwiązaniu Twojego problemu, ale jeszcze nie odpowiedziałeś nam na podstawowe pytanie. Czy to coś, co będzie służyć jako wzmocnienie w Twoim systemie będzie napędzać dwie, czy też większą ilość kolumn?
Odpowiedź na te pytanie jest zasadnicza co do dalszej dyskusji!
Pozdrawiam


Dzieki Bert za zdyscyplinowanie
Tak więc wiem juz ze ma to być wzmacniacz stereo (z pomiedzy:Marantz,Denon,Yamaha)ma on zastąpić obecnie przezemnie posiadanego Denona DRA-375.Zamierzam podłączyć 4 kolumny tak jak mam obecnie.Co do pytania RORO to
muzyke odtważam z PC moje kolumny to Monitor Audio Bronze 2 (2drożne podstawkowe) grają z przodu oraz Mission rownież 2drożne podstawkowe.Co do pomieszczenia to jest to ma ono 20mkw wysokość 2,4 kształt dosc nietypowy mozna by je opisac jak prostokąt z przyklejonym trójkąter do krutszego boku.
A co do przyszłosci to myslę o zakupie 3 drożnych kolumn podłogowych prawdopodobnie Monitor Audio oraz DVD.
Reasumując aktualnie pytanie brzmi jaki wzmacniacz wybrać.
Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Mcleod!
To już coś wyjaśnia!
W sytuacji, gdy chcesz za jakiś czas rozbudować swój system do 5.0 lub 5.1 poleciłbym Ci poszukać wzmacniaczy, które posiadają wyjścia pre-out (zakładam (wiem), iż większość wzmacniaczy w zakresie ok. 3.000 złotych posiada wyjście pre).
Na dzień dzisiejszy porządny klocek zasili ci w sposób zacny kolumienki w trybie stereo (choćby 4 sztuki). Po zakupie reszty kolumn do trybu kinowego albo kupujesz amplituner i łączysz go z posiadanym wzmacaniczem, który służy jako stereofoniczna końcówka mocy zasilająca kolumny frontowe (lewą i prawą), a pozostałe kanały zasilasz z amplitunera - opcaj tańsza, albo kupujesz procesor DSP i 3/5 kanałową końcówkę mocy lub też 2 końcówki mocy, pozwalające ci zasilić kanały surround i centralny - opcja droższa.
W każdym opisanym wyżej przypadku będziesz mógł cieszyć się trybem stereo odtwarzanym na bardzo wysokim poziomie, niedostepnym dla typowych amplitunerów!
Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku raczej zrezygnuj z podstawowej japońszczyzny i spróbuj poszukać wzmacniaczy takich firm, jak Audiolab, Primare, Rotel (japoński), Primare...
Te firmy produkują wzmacniacze o bardzo dobrym brzmieniu w stosunku do ceny, a ich oferta pozwoli ci w przyszłości rozbudować system do 5.1
Dla ułatwienia - wejdź sobie przykładowo na stronę Audioklan i zobacz, co mają w ofercie...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłbym zapomniał!
Możesz też zwrócić uwagę na firmę NAD - wzmacniacze tej firmy nieźle współgrają z kolumnami Monitor Audio, a na dodatek na rynku wtórnym sporo jest tanich końcówek mocy, które mógłbyś użyć jako zasilanie kanałów tylnich i kanału centralnego...
Pzdrw!


Dzieki Bert
Jestes wielki!!
Własnie w cos takiego celowałem tylko nie bardzo wiedziałem jak sie do tego zabrac a teraz jak napisałes " to już coś wyjasnia
Biore sie za dalsze poszukiwania.
WIELKIE dzieki.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hej
Czy ktos z was odsłuchiwał Xindak A 06 bo wybieram pomiedzy cambridge 640 A A tym właśnie Xindakiem ale nie mam go jak odsłuchac

Pozdrawiam


Macleod!
Twój powyższy post był postem, który do tej pory najbardziej mnie ucieszył od czasu rejestracji na forum...
Chyba wszystkim odpowiadającym Tobie o to chodziło... Zaczynasz szukać, a kierunek poszukiwać jest jak najbardziej słuszny...
Xindaka nie miałęm okazji posłuchać. CA owszem i mi osobiście ten rodzaj dźwięku nie przypadł do gustu. Było ostro, zbyt ostro, ale może to też kwestia zestawienia z kolumnami (któryś z tańszych produktów ESA , które brzmią same w sobie dość ostro)
A co do Xidaka...
Mnóstwo opinii znajdzies na stronie
forum
Wejdź w wyszukiwarkę i wpisz "xindak 06". Znajdziesz wszystkie tematy i opinie...
Pozdrawiam
PS. A przed zakupem koniecznie posłuchaj icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli srednio ogladasz tylko jeden film na tydzien to moim zdaniem wybor jest prosty - tylko stereo. Juz w innym watku (http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=2436) Bert i ja radzilismy forumowiczowi zastosowac sie do pewnych zasad jakimi powinno sie kierowac przy poszukiwaniu sprzetu.

Dobrze, ze zaczales poszukiwania. Najwazniejsze to sluchac, sluchac i jeszcze raz sluchac icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...