Skocz do zawartości

AUDIO DO 2500 ZŁ - NOWE


Gru

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych audiofilów, lub użytkowników poniższych sprzętów.
Poszukuję sprzępu audio (Wzmcniacz/Amplituner + CD) do niedużego pokoju (ok. 22m2).

Zastanawiam się nad następującymi zestawami:
1) Denon DRA-500AE + Denon DCD-510AE
2) Denon PMA-510AE + Denon DCD-510AE
3) NAD C315BEE + NAD C515BEE
4) CAMBRIDGE AUDIO AZUR 340A + 340C

Chyba, że macie jakieś lepsze pomysły.

Jako kolumny chcę zastosować dwa monitory (mam mało miejsca) Monitor Audio M1, lub M2.

Czekam na opinię, do gwiazdki chciałym już coś wiedzieć icon_smile.gif Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem sporo testów I tam Denon 500 jak I 510 wypadają bardzo dobrze. Nie mówię, ze NAD czy CA przegrywają, ale nie wybijają się znacząco.
Szczerze nie podoba mi się NAD ani CA, ani z przodu ani z tyłu, lecz tu nie tylko o wygląd chodzi oczywiście, a głównie o brzmienie.
Dlatego proszę też o wypowiedź kogoś kto Denona posiada (oczywiście nie tylko).

A może Cambridge Audio A500 + D500 ?

W połączeniu z kolumnami Monitor Audio M2 lub BX2. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czytałem sporo testów ale oprócz tego słuchałem tych urządzeń. Denony, nawet te droższe z serii 1500 jak dla mnie grają tak sobie. Niby nie ma się do czego przyczepić, ale nic mnie też nie "bierze" gdy ich słucham. Kwestia gustu, najlepiej posłuchaj zanim kupisz, to popularne klocki. I powtarzam, Monitor Audio raczej seria B niż M, ale najlepiej sam posłuchaj.
CA A500 i D500 są dobre, nieźle grają, chyba lepiej niż większość nowych w podobnej cenie. Miał je mój kolega. Dobrze brzmią też z kolumnami B&W 601 albo lepiej 602. Oczywiście z MA powinno być równie dobrze albo i lepiej. Jeśli bierzesz pod uwagę używane kolumny, to proponuję zacząć raczej od nich. I nie powinny być najtańszym elementem zestawu, ale raczej najdroższym. Napisz ile ew. mógłbyś wydać na takie używane. Ja wolałbym dobierać wzmacniacz i odtwarzacz do kolumn. Ale są różne szkoły. Najważniejsze jest by kolumny spasowały się z pomieszczeniem. U Ciebie teoretycznie nie powinno być kłopotów, bo to całkiem spory pokój jak na takie kolumny. Taa, ja po latach przeniosłem się z 14m2 do nieco ponad 20 i ten pokój wydaje mi się duży.
Kwestia relatywizmu postrzegania icon_lol.gif
Piszesz, że masz mało miejsca. Pamiętaj jednak, że nie można wcisnąć tych kolumn gdzieś w regał, powinny mieć trochę oddechu i przyzwoite standy, by zagrały dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o głośniki to tylko nowe, postawiłem juz na BX2 icon_smile.gif

Jeśli chodzi o Wzmacniacz i CD, to jestem po przeczytaniu opinii Pana Pacuły na temat Denona PMA-510 i nie była zła...
Nie będę słuchał muzyki głośno, raczej na średnim poziomie. Rodzaj muzyki do Hip-Hop, R&B, Jazz, Chillout, czyli rozpiętość dość duża, stąd mów wybór na sprzęt o wypośrodkowanym brzmieniu (słaniam się ku Denonowi), szczególnie, że nowy komplet PMA-510 + DCD-510 + MA BX2 moge kupić za 2800zł.
W CA musiałbym szukać czegoś używanego w tej cenie, a z elektroniką różnie bywa.
Jeśli chodzi o NAD'a to gość sprzedaje komplet z Niemiec (nowy!!!) za 1350zł na Allegro, ale mają gwarancję tylko w Niemczech, w Polsce nie obowiązuje, więc się troche boję, za nowego Nad'a musiałbym wybulić około 3kzł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Pan Pacuła napisał to, co miał napisać...
Poza tym - każdy ma swoje uszy, pokój i gusta. To tylko 3 zmienne, jak cholera!!! A im dalej w "las", pojawia się ich dużo więcej...

Osobiście również brałbym tego NAD-a na niemiecki rynek (nie chcę mieszać z dodatkowymi propozycjami), ew. używane CA. Denon (podobnie jak twierdzi Kolega), w ogóle do mnie nie trafia, choć gwiazdek ma od groma! Wygląda o mało jak milion dolarów. To pociąga...
A NAD jest szary, smutny i GRA!!!
Oferenta i sprzęt można sprawdzić. Jeśli nie osobiście, to po komentarzach. Dogadać się co do ew. możliwości sprawdzenia, zwrotu, itp.
Na moje - lepiej wydać 2 x mniej, albo wskoczyć za 3 kzł na wyższy poziom (używka).
Kto tak skutecznie Cię nastraszył, że boisz się używek??? Wyobraź sobie, że ja BOJĘ SIĘ NOWYCH!!!

Lecz zrobisz jak uważasz...

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk, wiesz, tak sobie myślę, że nieraz ktoś korzysta z tych rad i wówczas warto pisać. Ale często mam wrażenie, że pytający nie czytają tego co się pisze albo interpretują to na swoją modłę. Bo tak naprawdę, to nie chodzi im o dobre brzmienie, tylko o potwierdzenie swoich wyborów a jeśli to się nie pokrywa z odpowiedziami, to tak długo drążą temat aż im ktoś w ich guście odpowie, resztę sobie dośpiewają i .... kupują "ładne"(często byle nowe, bo z gwarancją, ale ta szybko się kończy i mają sprzęt używany, ale niższej jakości brzmienia a często i wykonania) klocki, które są raczej do patrzenia, bo niestety nie grają dobrze. No w porównaniu z jakąś byle miniwieżą czy głośniczkami komputerowymi, to bajka.
Gru, jakby co, to nie do Ciebie, tylko tak przy okazji, ogólnie, zebrało mi się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięi za odpowieź, z pewnością wyciągnę z tego wnioski.
Faktycznie, zanim coś wybiorę, pochodzę i posłucham jak grają te zestawy.

Wiecie, zaczynając przygodę z Audio, kierujesz się tym co czytasz w testach, tam sa często ludzie opłacani i piszą to co muszą.

Poinformuję o zakupie niebawem (mam nadzieję icon_smile.gif )

Zanacie jakieś sprawdzone sklepy z używanym sprzętem w Warszawie bądź okolicach?

A co myślicie o sprzęcie Marantza? Jest taka seria PM 5004 z tego co pamiętam...jest w rozsądnej cenie, ładnie wygląda... A wiecie jak gra? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...