Skocz do zawartości

Jaki rodzaj sprzętu powinienem wybrać


ACextreme

Recommended Posts

Witam,

Jestem tutaj nowy, lecz przejrzałem w miarę dokładnie sporo tematów o podobnej tematyce.
Niestety nie znalazłem nic, co rozwiązałoby mój problem, więc proszę o porady dla "laika". Postaram się wszystko dokładnie opisać.

Będę niedługo kompletował zestaw rozszerzonego kina domowego - na razie nie mam nic, a wymagania mam duże w stosunku do niewielkiej zasobności portfela.

Miejsce - mieszkanie w bloku i z każdej strony mam sąsiadów. Ściany nie super cienkie, lecz głośno muzyki raczej słuchał nie będę. Sprzęt oczywiście do salonu - dość wąski, lecz w miarę długi prostokąt. Rozrysowałem to na załączonym rysunku. Salon dzieli się na dwie części - salonowa oraz jadalno/użytkowa (zaznaczona dużym X). Rysunek przedstawia dwie konfiguracje umeblowania, które biorę pod uwagę. Pierwsza opcja podejrzewam odpada - tak jest obecnie i nie jest to fajne.

Co jest dla mnie ważne:
1. Chcę korzystać z dobrodziejstw Full HD
2. Na pewno będę kupował PS3, więc Blue-Ray mam w zestawie - podobno przy filmach sprawdza się bardzo dobrze (w takich pieniądzach). Tak więc najlepiej byłoby znaleźć zestaw bez odtwarzacza.
3. Miejsce - nie znoszę plątaniny kabli, szczególnie jeśli chodzi o głośniki satelitarne. Nie chciałbym też w salonie stawiać dwóch wielkich kolumn przednich - każda oszczędność miejsca się liczy. Mogą być wie podłogowe i wysokie kolumny, ale raczej typu SLIM
4. Dźwięk przestrzenny - uwielbiam cieszyć się przestrzennym dźwiękiem, choć nie jestem audiofilem aż takim, żeby słyszeć różnice między poszczególnymi zestawami.

Do zestawu audio oraz PS3 będę chciał podłączyć telewizor LCD 40" - 42" Full HD

Budżet - nie jest bardzo mały, ale też nie wysoki. Liczę tak:
- TV = 2000zł
- PS3 = 1600zł
- Audio = 2400

Oczywiście jeśli Audio da się kupić taniej będę wniebowzięty.

Po wielu dniach poszukiwań znalazłem kilka opcji, lecz wszędzie napotykam same minusy z nimi związane - głównie to wypowiedzi na forach, lecz nie płynące z doświadczenia.
Z tego co się orientowałem najlepszym wyborem były by zestawy 5.1 z satelitami bezprzewodowymi lub zestawy czołowe imitujące dźwięk przestrzenny w postaci sound barów czy stolików:

http://www.sony.pl/product/hcs-cinema-surr...=TechnicalSpecs bardzo dużym atutem są satelity bezprzewodowe
http://www.sony.pl/product/tpa-tv-speakers...rilles/ht-ct350
http://www.sony.pl/product/hcs-cinema-surround-kit/rht-g15


Z góry dziękuję za podpowiedzi.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...