Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn stx-f180


mateusz9559

Recommended Posts

Hmmm, jak ludziom niewiele potrzeba do szczęścia icon_mrgreen.gif Tylko nie mów, że dobrowolnie wybrałeś te kolumny i zamierzasz słuchać na nich muzyki?
Chyba że nie masz innego wyjścia i musisz nagłośnić conajmniej 30m2 a miałeś bardzo ograniczony budżet. Jeśli jeszcze nie kupiłeś tych kolumn, to się wstrzymaj.
Jeśli je dostałeś, to.... icon_rolleyes.gif .... sam nie wiem co? W każdym niemal poście pada pytanie o wielkość pomieszczenia, rodzaj słuchanej muzyki, preferencje brzmieniowe i budżet na zakup. Czyli odpowiedz na te pytania a zobaczymy co się da zrobić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak.Mam ograniczony budżet - to prawda icon_wink.gif.Kolumny znalazłem przypadkowo ponieważ słuchałem Altusów 140 Tonsila w pokoju mojego kolegi o wymiarach 2,5m na 3,2m ze wzmacniaczem radmor 5412 i powiem ci że bardzo mi sie podoba taki mocno dyskotekowy dźwiek tych kolumn.Wiem, że wielu osobom on nie odpowiada ale to kwestia gustu i mi odpowiada icon_wink.gif.Mam wrażenie, że STX-y grają podobnie ale to pytanie zostawiam forumowiczom.

P.S. Sprzęt kolegi grał już na 2 weselach (pomieszczenia na ok 40 osób) i też dawał radę.
P.S 2. Jego wzmacniacz się przegrzewa i nie wiem czy to jest wada tego modelu czy jego konkretnej sztuki, bo musi używać wentylatora żeby przy głośniejszym słuchaniu nie włączyło się zabezpieczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz słuchać muzyki, czy urządzać imprezy? Bo do tego i tego służy inny sprzęt. O gustach się podobno nie dyskutuje, ale słyszałeś jakieś porządne kolumny? Altusy jak dla mnie (i dla wielu osób, które cenią dobre brzmienie) grają koszmarnie, a te STXy, chyba jeszcze gorzej. Wg mnie, to wchodzisz na minę.
Nie odpowiedziałeś mi też jakiej wielkości masz pokój i jakiej muzyki słuchasz. A kupując wzmacniacz, czy kolumny nie patrz na "najtańszy" tylko na "najlepszy na jaki mnie stać". Czyli ile możesz wydać i czy na pewno kupujesz te STXy? Jeśli możesz wybierz się do salonu audio, weź znaną sobie muzykę na CD i posłuchaj chociaż ze 2-3 zestawów stereo. Nawet tych najtańszych. Jeśli odpowiesz na te cztery w sumie pytania, to spróbujemy dalej coś z tym wszystkim zrobić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że koledzy Ci doradzili sprzęt jaki lubisz i nieco lepszy od STXów. Nie bardzo wyobrażam sobie takie kolumny w 10m2, ale jak już ogłuszysz się takim dźwiękiem i stwierdzisz, że jednak czegoś takiego nie da się długo słuchać, to sprzedasz ten zestaw i zapytasz tu o sprzęt do słuchania muzyki. Przez niektóre rzeczy trzeba przejść jak przez choroby wieku dziecięcego. Powodzenia.
A co do małego miasteczka, to ja też kiedyś w takim mieszkałem, co nie przeszkadzało mi bywać w salonach audio w Warszawie, Łodzi i Krakowie. Przejedź się kiedyś do jakiegoś i posłuchaj tak choćby z ciekawości jak brzmi dobry sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...